logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

چه چیزی می تواند باعث ایجاد طعم و بوی پلاستیک در دستگاه تصفیه آب شود؟

چه چیزی می تواند باعث ایجاد طعم و بوی پلاستیک در دستگاه تصفیه آب شما بشود؟
بهترین دستگاه های تصفیه آب

مشکلی که لااقل یکبار برای همه کسانی که از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند اتفاق افتاده بو و طعم ناخوشایند آب می باشد. یکی از این بو و طعم های ناخوشایند بو و طعم پلاستیک است که درست شبیه طعم آبی است که مدتی در کلمن آب مانده باشد. این اتفاق به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد و ما در این مقاله به بررسی علل ایجاد بو و طعم پلاستیک در دستگاه تصفیه آب خواهیم پرداخت و راههایی را نیز برای رهایی از آن ارائه خواهیم کرد. در ادامه با سارنیا واتر همراه باشید.

بو و طعم نامطبوع آب تصفیه شده به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. دلایلی مانند:

-استفاده از فیلترهای بی کیفیت

-تعویض نکردن فیلترها در زمان مناسب

-نگه داری آب به مدت طولانی در مخزن

-میکروبی شدن دستگاه تصفیه و یا مخزن

چه چیزی می تواند باعث ایجاد طعم و بوی پلاستیک در دستگاه تصفیه آب شود؟

مزه بد می تواند ناشی از مخزن، اتصالات یا شلنگ شما باشد. شما باید هر یک از اینها را جداگانه بررسی کنید تا منبع طعم آن مشخص شود. اما در مورد بو و طعم پلاستیک دستگاه باید توجه کنید که این بو را از چه زمانی حس کرده ایید. اگر در روزهای اول نصب دستگاه این بو را حس کرده ایید این مسئله می تواند بخاطر جنس پلاستیکی فیلترها، مخزن و محفظه ها باشد. که البته این بو و طعم حتی در روزهای اول هم قابل توجیه نیست و این مسئله را به ذهن می آورد که ممکن است ناشی از کیفیت نامطلوب  قطعات و اجزای دستگاه باشد. به هر حال اگر در روزهای اول نصب این بو را حس کردید مخزن را خالی کنید و سعی کنید زیاد از دستگاه تصفیه آب خود استفاده کنید تا این بو و طعم کمتر و کمتر شود. اگر بعد از چند روز استفاده از دستگاه بو و طعم پلاستیک برطرف نشد لازم است که بخش های دیگر دستگاه را هم بررسی کنید.

مورد دیگری که ممکن است باعث ایجاد طعم و بوی پلاستیک در دستگاه تصفیه آب بشود بعد از نصب فیلترهای جدید است. که دلیل ایجاد آن استفاده از پلاستیک و رنگ نامرغوب در تهیه فیلتر می باشد. اگر منشا طعم و بوی پلاستیک فیلترهای جدید بود لازم است اقدام به تعویض دوباره فیلتر کنید. حتی عدم تعویض به موقع فیلترها هم می تواند باعث ایجاد این بو و طعم در دستگاه شود. تجربه نشان داده که بو و طعم پلاستیک مربوط به فیلترهای پایینی است که از پلاستیک نامرغوب درست شده اند. اگر هر بار که از شیر برداشت آب برمیدارید فقط لیوان اول بو و طعم پلاستیک میداد و لیوان های بعدی بدون بو و طعم بودند این بو می تواند از فیلتر ششم، شیلنگ فیلتر ششم و یا شیر برداشت باشد. در کل  برای رفع هر بو و طعم ناخوشایندی از دستگاه لازم است آب را باز بگذارید و مخزن را خالی کنید و در مرحله بعد لازم است تک تک فیلترها را باز کنید و مورد بررسی قرار دهید.

2 2

چگونه فیلتر مرغوب را تشخیص دهیم

از آنجایی که یکی از عوامل اصلی تغییر بو و طعم آب تصفیه کیفیت فیلترها هستند لازم است در خرید آنها دقت لازم را به خرج دهیم و فیلتری با کیفیت مرغوب و مناسب تهیه کنیم. حالا چطور تشخیص دهیم فیلتری که قصد خرید آن را داریم مرغوب است یا نه؟

استفاده از پلاستیک مرغوب

بدنه بیشتر فیلترها از پلاستیک ساخته شده است و از آنجایی که ظاهر همه فیلترها شبیه هم است، برخی تولید کنندگان فیلتری با پلاستیک نامرغوب تولید می کنند که نه تنها بو و طعم آب را ناخوشایند می کند بلکه می تواند باعث ایجاد سرطان شود.

استفاده از کربن نامرغوب در فیلتر

کربن فعال درون فیلتر باید گیاهی و مرغوب باشد تا بتواند مواد مضر آب را حذف کند. فیلتر دستگاه تصفیه آب نامرغوب یک لایه چربی روی آب ایجاد می کند که برای بدن مضر است. البته اگر این چربی روی آب ماندگار باشد و بعد چند روز برطرف نشود حتما باید فیلتر تعویض شود. نه تنها چربی بلکه کربن درون فیلتر هم ممکن است وارد آب شود و آب سیاهی تولید کند. که اگر این آب سیاه ادامه دار بود و در طول زمان ادامه داشت می تواند نشانه عدم مرغوبیت فیلتر باشد و به ممبران و دیگر بخش های دستگاه اسیب وارد کند.

استفاده از چسب و رنگ غیر مجاز در ساخت فیلتر

چسب و رنگ غیر مجاز نه تنها می توانند بو و طعم آب را تغییر دهند بلکه به دلیل اینکه در تماس مستقیم با آب هستند می توانند آلودگی های شیمیایی زیادی را به آب وارد کنند.

بنابراین در هنگام خرید فیلتر باید در درجه اول به اصل بودن و کیفیت فیلتر توجه کنید چرا که فیلترهای ارزان قیمت مشکلات زیادی را برای سلامت شما بوجود می آورند. دارا بودن استاندارد و تاییدیه جهانی هم اصل مهمی در انتخاب فیلتر است که باید به آن توجه خاصی داشته باشید. طبیعی است که فیلترهایی که دارای استاندارد هستند قیمت بیشتری دارند و البته از کیفیت مناسبی هم برخوردار هستند.

در فروشگاه سارنیا واتر نه تنها می توانید انواع دستگاه تصفیه آب در قیمت ها و کیفیت های مختلف را تهیه کنید بلکه برای نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود نیز می توانید از طریق این سایت اقدام کنید تا در کم ترین زمان ممکن کار عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه شما را انجام دهند.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram