اهمیت آب تصفیه برای سلامت کودکان

اهمیت آب تصفیه شده برای کودکان
بهترین دستگاه های تصفیه آب

در این مقاله می خواهیم به بررسی اهمیت آب تصفیه شده برای نوزادان و کودکانمان بپردازیم. برخی از افراد فکر میکنند جوشاندن آب میتواند آلودگی های موجود در آب را به طور کامل حذف کند البته این باور تا حدودی درست است زیرا جوشاندن آب میتواند برخی از باکتری و ویروسهای زنده را از بین ببرد اما آیا سایر املاح و مواد شیمیایی همچون کلر یا نیترات یا فلزات سنگین را نیز از بین میبرد؟ پاسخ به این سوال خیر است،.

در حال حاضر به دلیل افزایش آلودگی هوا در سطح شهر و آب های جاری دیگر نمیتوان به مانند چندین سال گذشته این انتظار را داشت که جوشاندن آب میتواند آن را به آب قابل مصرف تبدیل کند! محققان اعلام کرده اند جوشاندن آب تنها می تواند برخی از ویروس ها و میکروب های زنده موجود در آب را از بین ببرد. اما نمیتواند به طور کلی ناخالصی هایی همچون نیترات، کلر و سایر میکروبهای دیگر را از بین ببرد.

اهمیت آب تصفیه برای سلامت کودکان

 اگر قصد دارید برای از بین بردن میکروب آب را بجوشانید لازم است بدانید که در این صورت نه تنها آب تصفیه نمیشود بلکه این کار باعث غلظت بیشتر آب به دلیل وجود املاح موجود در آب نیز خواهد شد! حال که این موضوع را برای شما تشریح کردیم حتما متوجه شدید که زمان درست کردن شیرخشک و یا تهیه سایر مواد غذایی برای نوزادان،

نمیتوانید با جوشاندن آب خیالتان راحت باشد که میکروبها و املاح مضر موجود در آن از بین میرود و میتوانید بدون هیچ مشکل شیر خشک نوزاد خود را تهیه کنید. برای این منظور بهترین راه استفاده از دستگاه تصفیه آب استاندارد به جهت تغذیه ای سالم و به دور از بیماری برای کودک است.

فاید و اهمیت آب تصفیه شده برای نوزادان

فواید آب تصفیه شده بر هیچکس پوشیده نیست بخصوص برای نوزادان که دارای معده و دستگاه گوارش حساس و مدام در حال رشد هستند لزوم استفاده از این دستگاه بیش از پیش احساس می شود. پس از مصرف آب تصفیه شده چه اتفاقی برایشان رخ میدهد. در این بخش به برخی از فواید تصفیه آب جهت مصرف نوزادان اشاراتی خواهیم داشت.

وجود مواد معدنی

آب سالم دارای مواد معدنی مفید برای بدن است به همین دلیل مصرف آن برای سلامت نوزادان ضروری است اما از آنجایی که ذائقه نوزادان حساس است به همین دلیل باید آب تصفیه شده به صورت استاندارد را نیز جوشاند و سپس آن را به مقدار کم به خورد نوزاد داد.

افزایش هوش نوزادان

دانشمندان کانادایی در بررسی ‌های خود نشان داده‌اند که آلودگی آب‌ های زیر زمینی به فلز منگنز و استفاده از این آب ‌ها برای نوشیدن، می‌تواند ضریب هوشی کودکان را کاهش دهد. این دانشمندان تجمع منگنز موجود در آب شیر خانه ‌های مختلف را در کنار میزان تجمع فلزات آهن، مس، سرب، روی، آرسنیک، منیزیم و کلسیم اندازه‌ گیری کردند.

و سپس یک سری تست هوش که برخی پارامترهای شناختی، حرکتی و رفتاری را ارزیابی می‌کردند از این کودکان گرفتند. محققان توضیح دادند که ضریب هوشی در کودکانی که از آب‌های با حداکثر تجمع منگنز بالای ۲۰ درصد مصرف می‌کردند به طور متوسط ۶ درصد کمتر از هوش کودکانی بود که از آب با منگنز کم یا بدون منگنز می‌نوشیدند.

جلوگیری از بیماری های خطراک مانند سنگ کلیه

شاید برخی از افراد فکر کنند که سنگ کلیه تنها برای افراد بزرگسال اتفاق می افتد اما خطر مبتلا شدن کودکان زیر 2 سال به سنگ کلیه بسیار شایع تر بوده و به دلیل رشد سریع کودکانی که زیر 2 سال هستند مکانیزم بدن آنها بالا بوده و نیاز آنها به مصرف آب سالم بسیار حیاتی تر است. در صورتی که مصرف آب در این سنین پایین باشد احتمال چسبندگی مواد اسیدی به درون ادرار وجود داشته که در نهایت به سنگ کلیه منجر خواهد شد.

1

حفظ سلامت عضلات بدن

سلامت عضلات کودکان در نوزادی و کودکی امری بسیار مهم و حیاتی است زیرا اهمیت به سلامت کودکان باید از سنین پایین شروع شود تا نوزاد و کودک بتواند در بزرگسالی تندرست و سالم باشد. مصرف آب سالم و گوارا میتواند به حفظ سلامتی عضلات و استخوانها کمک کرده و به دلیل کلسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی که در آب سالم وجود دارد این نیاز به درستی در کودکان رفع میشود.

حمل مواد غذایی به سلول ها

آب سالم و غنی از مواد معدنی به رشد مناسب کودک کمک می کند. نوجوانانی که در سن رشد هستند نیز نیاز بیشتری به آب دارند تا تکامل و رشد بدنشان دچار نقص و کندی نشود.

کمک به تشکیل عضلات  استخوان ها

بازی کردن و فعالیت های جسمی کودکان باعث سوزاندن عضلات آن ها می شود. نوشیدن آب بیشتر کمک می کند تا ماهیچه های آن ها قوی تر و طولانی تر فعالیت کند. بنابراین باعث می شود تا بدن کودکان رشد طبیعی خود را داشته باشد. مفاصل بدن نیاز به رطوبت دارند تا قوی و انعطاف پذیر بمانند. این ویژگی ها به حرکت آسان تر کمک می کنند.

حفظ دمای بدن

دمای بدن توسط میزان آب موجود در آن تنظیم می شود. کمبود آب در بدن کودکان هنگام فعالیت باعث دهیدراته شدن بدن آن ها و در نتیجه بروز بی حالی، خستگی، احساس ضعف و افزایش فشار خون می شود.

بهبود سبک زندگی سالم

نوشیدن آب پاک مهمترین ویژگی های یک سبک زندگی سالم است. که باعث بهبود عملکرد مغز و رشد طبیعی آن در کودکان می شود. سیستم ایمنی را در برابر بیماری ها تقویت می کند و رشد و قوای جسمی را افزایش می دهد.اهمیت نوشیدن آب سالم جهت حفظ عملکرد مطلوب بدن امری مشتبه است که امروزه با گسترش آلودگی های زندگی صنعتی جز با استفاده از سازوکاری به مانند دستگاه تصفیه آب امکان پذیر نمی باشد.

2

 

آیا مصرف آب معدنی برای نوازادان توصیه می شود؟

آب معدنی به دلیل قرارگیری در بسته بندی های پلاستیکی و قرار گرفتن آنها در معرض هوای سرد و گرم، مناسب برای استفاده نوزادان نخواهد بود. کودک به دلیل سیستم ایمنی ضعیفی که دارد زمانی که آب آلوده مصرف کند دچار تهوع و یا اسهال و به طور کلی مسمومیت خواهد شد به همین دلیل باید به تغذیه نوزادان توجه ویژه ای داشت.

  خرید دستگاه تصفیه آب بهترین سرمایه گذاری برای سلامت بدن و یک نیاز برای تمامی اعضای خانواده از کوچکترین عضو خانواده که یک نوزاد است تا بزرگترین فرد خانواده که پدر خانواده است خواهد بود. به همین جهت باید در زمینه تغذیه و نوشیدن صحیح آب آشامیدنی تلاش کرده و دستگاهی مناسب را به جهت تصفیه آب تهیه کرد که بتواند علاوه بر حذف آلایندگی های آب در مقابل مواد معدنی مورد نیاز برای بدن را فراهم آورد تا بدن با کمبود مواد معدنی ضروری مواجه نشود.

دستگاهی برای تولید آب سالم

دستگاه‌ تصفیه آب خانگی در آشپزخانه منازل نصب می‌شوند و درست در لحظه مصرف، آب آشامیدنی را تا بالای ۹۰ درصد خالص می‌کنند. این دستگاه‌ها با استفاده از فناوری اسمز معکوس RO تمامی آلاینده‌های محلول در آب، مانند کلر باقیمانده، نیترات، سموم و حشره‌کش‌ها، آرسنیک، سرب و … را از آب جدا کرده و آبی سالم و گوارا در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهد.

زنگ آهن جدا شده از لوله‌های فرسوده و قدیمی توسط این دستگاه‌ها به طور کامل از آب جدا می‌شود و کاهش سختی و سنگینی آب، باعث جلوگیری از ایجاد رسوب در کتری، قوری، سماور و اتوهای بخار می‌شود. این دستگاه‌ها تمام آلاینده‌ها را از آب جدا می‌کند و آبی گوارا و سالم در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهد. آبی که به کودکان شما صدمه نمی‌زند و باعث سلامت رشد جسمی و فکری آن‌ها می‌شود.

برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اهمیت آب تصفیه و دستگاه های تصفیه آب میتوانید به سایت سارنیا واتر مراجعه کنید. در فروشگاه سارنیا واتر نه تنها می توانید انواع دستگاه تصفیه آب در قیمت ها و کیفیت های مختلف را تهیه کنید بلکه برای نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود نیز می توانید از طریق این سایت اقدام کنید. سارنیا واتر برای رفع نیاز شما در زمینه نصب و تعمیر دستگاه تصفیه، بهترین  و زبده ترین کارشناسان را بکار گرفته است تا این کار به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن برای شما انجام دهند.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram