logo-sarniawater

چرا پمپ دستگاه تصفیه آب فشار لازم را ندارد

چرا پمپ دستگاه تصفیه آب فشار لازم را ندارد
بهترین دستگاه های تصفیه آب

شایع ترین مشکل مربوط به پمپ عدم تولید فشار لازم است که دلیل آن می تواند عدم تعویض به موقع فیلترهای اولیه و ممبران باشد. برای اینکه مطمئن شویم که فشار کافی ایجاد نمی شود ابتدا دستگاه را روشن می کنیم یعنی باید شیر مخزن را بسته، شیر برداشت را باز و دستگاه در حال کار باشد. به پمپ دست بزنید تا مطمئن شوید در حال کار است و سپس به گیج فشار روی دستگاه نگاه کنید. اگر عدد گیج بیش از 50psi بود، معلوم می شود فشار دستگاه مناسب است و هیچ مشکلی از جهت کمبود فشار پمپ وجود ندارد. اما اگر میزان فشار گیج کمتر از این مقدار بود به این معنی است که دستگاه فشار لازم را ندارد و باید تعمیر شود. این مشکل را می توان با تعویض پمپ، هد پمپ و یا تعویض قطعات داخلی آن رفع کرد.

چرا پمپ دستگاه تصفیه آب فشار لازم را ندارد

اگر فشار آب خروجی از شیربرداشت کم است یا چند ثانیه بالاست و بعد کم می شود، باید بدانید که مشکل از مخزن شماست. در این حالت یا دیافراگم پاره شده و مخزن خراب شده است و یا با گذشت زمان فشار هوا در ناحیه هوای فشرده کاهش یافته است.

برای رفع مشکل فشار آب :

باید ببینید میزان آب تصفیه شده چقدر است. شیر مخزن و میکس را ببندید و شیر برداشت را باز کنید. اجازه دهید دستگاه شروع به کار کند. یک دقیقه بعد به آب خروجی نگاه کنید. این آب  باید یک باریکه از آب باشد.

اگر میزان آب بیشتر از یک باریکه از آب بود که در عکس می بینید:

3

-شیر میکس را چک کنید که بسته باشد

-فیلتر ممبران را چک کنید که درون هوزینگ قرار داشته باشد. ممکن است هوزینگ ممبران خراب شده باشد و یا ممبران به خوبی درون هوزینگ قرار نگرفته باشد.

-اگر دستگاه چهارراهی داشته باشد ممکن است خراب شده باشد. بهتر است مستقیما پمپ را به ورودی ممبران متصل کنید و سپس خروجی ممبران را چک کنید. اگر میزان آب آن کمتر بود معلوم می شود چهارراهی معیوب است و باید تعویش گردد.

-اگر هیچکدام از موارد بالا نبود ممکن است فیلتر ممبران خراب شده باشد که در این صورت باید تعویض گردد.

اگر میزان آب خروجی کمتر از عکس و فشار پمپ کمتر از 50 PSI باشد مراحل زیر را انجام دهید:

-ابتدا باید خروجی آب به فاضلاب را چک کنیم. اگر میزان آب خروجی از مقدار مشخص شده در عکس بیشتر بود مشکل از قطعه محدود کننده فاضلاب است که یا خراب شده یا روی دستگاه نصب نشده است.

-میزان آب ورودی به دستگاه باید مناسب باشد زیرا اگر آب ورودی به دستگاه فشار کمی داشته باشد ممکن است باعث افت فشار آب دستگاه شود.

-مشکلات مربوط به هد یا کلگی پمپ نیز می توانند باعث شوند پمپ آب فشار لازم برای دستگاه را تامین نکند.

-ممکن است ترانس ضعیف باشد و برق کافی را به پمپ نرساند. ولتاژ ترانس باید بیشتر از 24 ولت باشد و در صورتی که ولتاز آن کمتر بود ترانس باید تعویض گردد.

-زمانی که پمپ خراب شود و یا سیم پیچی آن دچار مشکل شود، پمپ  صدای زیادی در حین کار کردن تولید می کند.

-گاهی اوقات گیج خراب است و فشار را به درستی نشان نمی دهد.

-اگر پمپ دستگاه فشار کافی را ایجاد نکند فیلتر ممبران زودتر از موعد خراب می شود.

تشخیص فشار مناسب پمپ دستگاه تصفیه آب:

1- در مرحله اول لازم است فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را کنترل کنید. زمانی که فشار آب ساختمان بالاست و پمپ نیز فشار آب را افزایش داده و باعث بالا رفتن بیش از حد فشار آب می شود. در صورتی که مطمئن هستید فشار آب ورودی به دستگاه بالاست بهتر است از یک فشار شکن استفاده کنید و یا با نیمه باز کردن فشار آب ورودی میزان فشار را کاهش دهید. برای فهمیدن میزان فشار آب ورودی ساختمان به دستگاه سوکت برق موتور دستگاه را جدا کنید. سپس شیر مخزن را ببندید و شیر برداشت را باز کنید. در این حالت عددی که گیج فشار نشان می دهد فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب می باشد.

2- میزان برق ترانس را کنترل کنید. در صورت بالا بودن فشار آب ورودی به دستگاه ولتاژ از 32 ولت فراتر می رود که باعث کارکرد بیشتر پمپ و کاهش طول عمر آن می شود.

3- محدود کننده فاضلاب را کنترل کنید. اگر فشار آب ورودی به دستگاه بالاست از ممبران های با ظرفیت بیشتر استفاده کنید و متناسب با ظرفیت ممبران از محدود کننده فاضلاب متناسب با آن فیلتر ممبران استفاده کنید تا میزان فشار به محدوده مناسب برسد.

سارنیاواتر مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان علاوه بر ارائه انواع دستگاه تصفیه آب و متعلقات آن این امکان را برای شما فراهم کرده است تا در صورت بروز مشکل برای آب تصفیه کن و نیاز به خدمات تعمیر دستگاه تصفیه آب بتوانید با تماس با این فروشگاه مشکل خود را برطرف و از تجربه کارشناسان این فروشگاه بهره مند شوید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram