logo-sarniawater

چرا مخزن دستگاه تصفیه آب پر نمی شود

چرا مخزن دستگاه تصفیه آب پر نمی شود
بهترین دستگاه های تصفیه آب

با توجه به آلودگی هایی که در آب شهری وجود دارد یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت بالا می تواند آبی بدون ناخالصی و کدورت به شما بدهد. آب تصفیه شده بعد از پشت سرگذاشتن مراحل مختلف به مخزن وارد می شود و در آنجا ذخیره می شود. مخازن تصفیه آب از هوای تحت فشار برای انتقال آب تصفیه شده به شیربرداشت استفاده می کنند. هنگامی که آب تصفیه شده به مخزن وارد می شود، هوا شروع به فشرده سازی در محفظه هوا می کند و در نتیجه فشار داخل محفظه افزایش میابد تا آب از مخزن به شیر برداشت روی سینک برسد.

اگر مخزن دارای محفظه هوای تحت فشار نباشد، آب مخزن را پر می کند اما به سمت شیر آب برداشت روی سینک حرکت نمی کند و شما به یک پمپ برای پمپاژ آب از مخزن نیاز خواهید داشت. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مخزن دستگاه پیش بیاید این است که مخزن دستگاه پر نشود و در این مقاله ما می خواهیم ببینیم چه عواملی باعث می شود مخزن دستگاه تصفیه آب پر نشود. پر نشدن مخزن نشان از یک مشکل اساسی در فشار سیستم دستگاه دارد که حتما باید بررسی و علت یابی شود.

چرا مخزن دستگاه تصفیه آب پر نمی شود

سوراخ  شدن مخزن دستگاه تصفیه

در دستگاه تصفیه آب خانگی که کار تصفیه را به روش اسمز معکوس انجام می دهند مخزن از اهمیت ویژه ایی برخوردار است و بهتر است در صورتی که با مشکل پر نشدن مخزن مواجه شدید ابتدا مخزن را خوب بررسی کنید تا سوراخ یا بریدگی نداشته باشد. خیس بودن اطراف مخزن نشان دهنده سوراخ بودن آن است که ممکن است با تعویض قطعه و یا تعمیر مشکل مخزن حل شود و در غیر این صورت نیاز به تعویض مخزن می باشد.

فیلترهای مسدود شده

فیلترهای مسدود شده می توانند جریان آب را در دستگاه تصفیه کاهش دهند و مانع پر شدن مخزن دستگاه گردند. و برای حل این مشکل باید فیلترهای مسدود شده را تعویض کنید. بعد از تعویض فیلترها شیر خروجی را ببندید و شیر ورودی را باز کنید. گاهی تعویض دیر به دیر ممبران و افت کیفیت فیلتر ممبران باعث پر نشدن مخزن می شود. بنابراین اگر دیدید مخزن پر نمی شود و مدتی از تعویض فیلتر ممبران گذشته، ابتدا فیلتر ممبران را عوض کنید و اگر مشکل حل نشد بعد به سراغ امتحان و بررسی راه های دیگر بروید.

آسیب دیدگی اسمز معکوس

دستگاه آب تصفیه کن دارای فیلترهای متعددی است و تا آب از همه این فیلترها بگذرد و تصفیه شود پروسه زمان بری است که باعث می شود مخزن دیر پر شود. گرفتگی فیلترها و لوله های رابط هم می تواند باعث ایجاد اختلال در عبور جریان آب شود و در نتیجه مخزن دیرتر پر شود.

پایین بودن فشار آب

اگر فشار آب داخل دستگاه کم باشد فیلترها آب زیادی را تصفیه نمی کنند و ممکن است مجبور شوید از پمپ برای افزایش فشار آب استفاده کنید. برای بررسی این مشکل لازم است چک کنید و ببینید شیر آب باز است یا خیر و لوله ها را نیز بررسی کنید تا از وضعیت آنها مطمئن شوید که دچار خم شدگی و پیچ خوردگی نشده باشند.

عدم تعادل فشار در مخزن

اگر فشار داخل مخزن خیلی کم باشد آب ذخیره شده در مخزن به شیرها نمی ریزد و اگر فشار مخزن زیاد باشد آب از فیلترها وارد مخزن نمی شود. برای اطمینان از وضعیت فشار هوای درون مخزن، میزان فشار هوای مخزن را با فشار سنج اندازه گیری کنید. اگر فشار خیلی کم بود با استفاده از تلمبه آن را دوباره تحت فشار قرار دهید و البته لازم است قبل از انجام این کار تمام آب مخزن دستگاه تصفیه آب را تخلیه کنید.

3 2

مشکل دیافراگم و پارگی آن

از عواملی که دسترسی به آب تصفیه شده را مختل می کند و مانع پر شدن مخزن می شود اسیب دیدگی دیافراگم می باشد. دیافراگم و تیوپ ممکن است پاره شوند و این امر آب را به مخزن هوای فشرده هدایت می کند. بالای دیافراگم یک سوپاپ سوزنی وجود دارد که اگر آن را باز کنید و بجای هوا از مخزن آب خارج شود معلوم می شود که علت پر نشدن مخزن دستگاه پارگی دیافراگم و تیوپ آن است.

مشکلات مربوط به اتصالات دستگاه

دستگاه تصفیه آب دارای اتصالات مختلفی است که در صورت آسیب دیدگی این اتصالات ممکن است با پر نشدن مخزن مواجه شویم . در این مورد باید به نشتی از اتصالات توجه کنیم و در صورت نشتی باید آن اتصال را محکم کنید و یا در صورت لزوم آن اتصال را تعویض نمایید.

هنگام خرید فیلترها به دنبال فیلترهای اصل و با کیفیت باشید تا سیستم اسمز معکوس دستگاه شما آسیب نبیند. هم چنین  سرویس به موقع دستگاه را فراموش نکنید. اگر نتوانستید علت بروز مشکل دستگاه را تشخیص دهید با کارشناسان متخصص سارنیاواتر تماس بگیرید. سارنیاواتر علاوه بر ارائه دستگاه های تصفیه آب درجه یک در زمینه نصب و تعمیر دستگاه آب تصفیه آب در اصفهان هم خدماتی را ارائه می دهد و با کارشناسان زبده و درجه یک مشکل شما را در اسرع وقت حل خواهد کرد.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram