logo-sarniawater
Search
Close this search box.

چرا فیلتر UV دستگاه تصفیه آب بوق می‌زند؟

چرا فیلتر UV دستگاه تصفیه آب بوق می‌زند؟
بهترین دستگاه های تصفیه آب

مانند هر وسیله‌ای خانگی، دستگاه تصفیه آب نیز گاهی اوقات صداهای عجیبی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود صاحب خانه در مورد علت آن متحیر و حتی نگران شود. بوق زدن تنها یکی از آن صداهای زیاد است و ممکن است با مشکلات مختلفی ایجاد شود. آلارم ها آزاردهنده هستند و ممکن است وسوسه شوید که آنها را خاموش کنید. اما در مورد یک دستگاه تصفیه آب UV که مدام آلارم میزند مهم است که این مشکل در اسرع وقت برطرف شود. چرا؟ زیرا اگر دستگاه تصفیه شما به درستی کار نکند، ممکن است آب تصفیه نشده به شما بدهد. بنابراین وقتی فیلتر آب UV شما بوق می‌زند مهم است که فوراً به هر صدای بوق رسیدگی کنید تا مطمئن شوید که فیلتر آب UV شما به درستی کار خود را انجام می دهد و منبع آب شما آلوده نمی شود. برای رفع این مشکل ممکن است نیاز به تعویض لامپ قدیمی UV، تنظیم مجدد تایمر سیستم و تعویض بالاست معیوب باشد. اگر برای شما هم مهم است که بدانید چرا فیلتر UV دستگاه تصفیه آب بوق می‌زند درادامه با سارنیاواتر همراه باشید.

چرا فیلتر UV دستگاه تصفیه آب بوق می‌زند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث شود دستگاه تصفیه آب UV شما مدام  بوق بزند. مهم است که علت را پیدا کنید و بلافاصله به آن رسیدگی کنید. یکی از موارد زیر ممکن است علت این بوق زدن باشد:

-زمان تعویض لامپ UV فرا رسیده است.

-شما لامپ را تعویض کردید اما تایمر را تنظیم مجدد نکردید.

-لامپ یا کنترلر/بالاست سوخته یا معیوب است.

-کیفیت آب شما زیر سطح قابل قبول سیستم های نظارتی است.

-ممکن است قطعی برق زنگ هشدار را به صدا در آورده باشد.

-ممکن است سنسور شما کثیف باشد.

چرا سیستم های UV هشدار دارند؟

هشدار سیستم UV شما به این دلیل است تا در صورت کار نکردن دستگاه به شما هشدار دهد. اگر مشکلی در دستگاه تصفیه آب شما وجود داشت و زنگ هشدار به صدا در نیامد، ممکن است ناآگاهانه برای مدت طولانی آب آلوده بنوشید. یک دستگاه تصفیه آب UV طعم یا شفافیت آب را تغییر نمی دهد، بنابراین بدون زنگ هشدار، ممکن است تا زمانی که بیمار نشوید متوجه مشکلی نشوید.

دستگاه های تصفیه آب UV نیاز به نگهداری کمی دارند، بنابراین خودتان  می توانید متوجه شوید که مشکل چیست. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید بررسی کنید:

سنسور را بررسی و تمیز کنید. یک سنسور کثیف هشدار کیفیت آب را بر روی یک سیستم نظارتی تنظیم می کند.

-آب خود را چک کنید. اگر آب کدر یا تغییر رنگ داده باشد، ممکن است زنگ هشدار را در سیستم UV به صدا درآورد که ممکن است نشان دهنده مشکلی در پیش فیلترها یا آب منبع شما باشد.

-اگر کنترل‌کننده شما تایمر شمارش معکوس قابل مشاهده ندارد، دکمه جلویی را فشار دهید تا ببینید آیا صدای بوق متوقف می‌شود یا خیر. اگر کار کرد، به این معنی است که لامپ شما باید تعویض شود. اگر لامپ را تعویض نکنید، یک هفته دیگر دوباره بوق می زند و تا زمانی که لامپ تعویض نشود، صدای بوق قطع نمی‌شود.

-اگر بوق پس از تعویض لامپ اتفاق افتاد، ممکن است لازم باشد تایمر را بررسی کنید. دستگاه را از منبع تغذیه جدا کنید، 15 ثانیه صبر کنید و سپس همزمان دکمه تایمر را فشار داده و نگه می‌دارید تا صدای بوق 3 ثانیه‌ای را بشنوید. اگر چشمک می زند به این معنی است که با موفقیت ریست شده است.

-اگر صفحه نمایش LED داشته باشید به 365 بازنشانی می شود. پس از قطع برق، ممکن است زنگ هشدار به صدا درآید. اگر این اتفاق افتاد، کنترل‌کننده را به مدت یک دقیقه از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید. اگر جواب نداد، سعی کنید بالاست را ریست کنید.

اگر همچنان صدای بوق می شنوید، احتمالاً به این معنی است که بالاست شما مشکلی دارد و باید تعویض گردد.

در پایان به شما توصیه می کنیم چکاپ دستگاه تصفیه آب را هر چند وقت یکبار توسط یک متخصص این حوزه انجام دهید. و در صورتی که نتوانستید مشکل دستگاه تصفیه خود را حل کنید بهتر است حل این مشکل را به یک سرویسکار مجرب و کاربلد بسپارید. در فروشگاه سارنیا واتر که نمایندگی دستگاه تصفیه آب اصفهان را دارد می توانید کارهای نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود را به کارشناسان با تجربه این شرکت محول کنید تا در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل مشکل دستگاه تصفیه شما را تشخیص دهند و آن را حل کنند. همچنین برای خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب و دیگر لوازمات و اتصالات این دستگاه می توانید از طریق سایت فروشگاه سارنیاواتر اقدام کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram