logo-sarniawater
Search
Close this search box.

چرا شیر دستگاه تصفیه آب صداهای غیرمعمول تولید می کند

چرا شیر دستگاه تصفیه آب صداهای غیرمعمول تولید می کند
بهترین دستگاه های تصفیه آب

مانند هر وسیله‌ای خانگی، دستگاه تصفیه آب نیز گاهی اوقات صداهای عجیبی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود صاحب خانه در مورد علت آن متحیر و حتی نگران شود. شیرهای اسمز معکوس ممکن است گاهی اوقات صداهای عجیبی ایجاد کنند. اگر شیر RO شما صدا ایجاد می کند، در این راهنما در مورد صداهایی صحبت خواهیم کرد که برای شیرهای RO کاملاً طبیعی هستند. در بیشتر موارد صدا نشان دهنده آسیب دستگاه نیست و به مرور بر طرف می شود. این صداها همچنین می تواند نشان دهنده صدا در لوله ها باشد، بخصوص اگر لوله ها پلاستیکی باشد که دستگاه صدای بیشتری هم تولید می کند.

چرا شیر دستگاه تصفیه آب صداهای غیرمعمول تولید می کند

وجود صدای هوا در لوله کشی دستگاه می تواند به این علت باشد که لوله ها آب بندی نشده اند، بخصوص وقتی شیر آب سرد را باز می کنید این اتفاق بیشتر می افتد چرا که آب گرم به سختی هوا را در خود نگه می دارد.

صدای زمزمه خفیف از دستگاه در هنگام تخلیه آب طبیعی است و به دلیل تغییر فشار در داخل قطعات دستگاه و پردازش آب رخ می دهد.

اگر دستگاه تصفیه آب صدای بلند تولید می کند فشار بالای آب را می توان علت آن دانست.

یکی دیگر از علل صدای دستگاه تصفیه آب خرابی دریچه و فیلتر دستگاه تصفیه آب باشد.

تجمع کثیفی یا زباله در خط تخلیه می تواند باعث سوت زدن در شیر آب شما شود. برای جلوگیری از سر و صدا، لوله تخلیه شیر آب را بررسی کنید و هرگونه ناخالصی گیر کرده را تمیز کنید. خش خش ناشی از انسداد عمدتاً پس از مدتی استفاده از سیستم RO رخ می دهد.

اگر فشار آب خانه شما خیلی زیاد باشد، شکاف هوای شیر آب شما مقدار زیادی هوا را جذب می کند و باعث ایجاد صداهای خش خش می شود. برای متوقف کردن آن، باید یک کاهش دهنده جریان آب بگیرید و آن را در لوله ای که به سیستم RO متصل می شود، فیکس کنید.

اگر صدای عجیبی از شیر آب دستگاه تصفیه آب خود می شنوید، به خصوص پس از تعویض فیلترها و غشا، به دلیل خروج هوا از سیستم است.

همچنین ممکن است به دلیل تغییر فشار آب در سیستم باشد. اگر فشار آب بیش از حد بالا باشد می تواند باعث شود که دستگاه تصفیه آب به طور مداوم آب اضافی را در فاضلاب تخلیه کند و در عین حال به لوله کشی خانه فشار وارد کند. و در نتیجه انواع صداهای غیر عادی ایجاد شود.

بلافاصله پس از تعویض فیلتر، اگر سر و صدا فروکش نکرد، با یک متخصص تماس بگیرید تا بررسی کند که آیا فیلترها به درستی نصب شده است یا خیر.

اگر دریچه مخزن آب به درستی بسته نشود، نیز ممکن است صدا رخ دهد.

از دیگر علل ایجاد صدا در دستگاه تصفیه آب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-قرار نگرفتن خط تخلیه دستگاه در مرکز یا ناهمتراز بودن آن و ایجاد صدایی مانند نشت گاز

-کار نکردن سنسور فشار بالا و ایجاد صدایی مانند چکه آب

-شنیدن صدای بلند در شروع استفاده از دستگاه به دلیل نصب اشتباه فیلترها

-کارکرد نامناسب پمپ به دلیل ایجاد مشکل در هد پمپ

-کیفیت پایین پمپ آب دستگاه

با توجه به اینکه دلایل مختلفی برای صدای شیر آب دستگاه تصفیه وجود دارد، بهتر است برای تشخیص اینکه چرا شیر دستگاه تصفیه آب صداهای غیرمعمول تولید می کند به سراغ نمایندگی و یا شرکت تولید کننده دستگاه بروید و نظر یک متخصص را جویا شوید. سارنیاواتر مرکز فروش انواع دستگاه تصفیه آب در اصفهان است که برای نصب و  تعمیر دستگاه تصفیه آب هم می توانید روی کارشناسان این فروشگاه حساب کنید. در پایان به شما توصیه می کنیم چکاپ دستگاه تصفیه آب را هر چند وقت یکبار توسط یک متخصص این حوزه انجام دهید. و در صورتی که نتوانستید مشکل دستگاه تصفیه خود را حل کنید بهتر است حل این مشکل را به یک سرویسکار مجرب و کاربلد بسپارید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram