logo-sarniawater
Search
Close this search box.

برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد

برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد
بهترین دستگاه های تصفیه آب

خرید مخزن برای دستگاه تصفیه آب هم مانند خرید هر وسیله دیگری نیازمند یک بررسی دقیق است و اگر بدون شناخت انجام شود نه تنها می تواند تاثیر مستقیمی روی سلامت شما داشته باشد بلکه می تواند یک هزینه اضافی را هم به شما تحمیل کند. در این مقاله ما نکاتی را به شما یادآوری می کنیم که با رعایت آنها می توانید یک خرید مطمئن و هوشمندانه داشته باشید. در ادامه برای فهمیدن اینکه برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد، با سارنیاواتر همراه باشید.

InShot ۲۰۲۳۰۹۱۱ ۰۲۰۰۰۳۷۱۹

برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد

جنس مخزن تصفیه آب

مخازن آب فلزی و پلاستیکی دو نوع رایج در کشور ما هستند و در جاهایی که احتمال ضربه خوردن و یا سوراخ شدن مخزن باشد نیازمند استفاده از مخزن فلزی هستیم. اگر مخزن پلاستیکی خریداری می کنید باید آن را در جایی قرار دهید که ایمنی کامل داشته باشد و مورد آسیب واقع نشود. از آنجایی که احتمال زنگ زدگی مخازن فلزی از داخل و بیرون وجود دارد بهتر است از مخازن آب پلی اتیلن ضد جلبک و ویروس استفاده شود. اگر بخواهیم مقایسه ای بین مخازن فلزی و پلاستیکی داشته باشیم باید بگوییم که مخازن پلی اتیلن در برابر ضربه آسیب پذیرند در حالی که مخازن فلزی مقاومت بیشتری در برابر اجسام تیز و بریدگی دارد.

مخازن فلزی حداقل تا 10 سال می توانند عمر کنند البته به شرطی که در تولید، روکش آن آسیب نبیند و درزهای آن به درستی مهر و موم شود. لازم به یادآوری است که آب شور و یا آبی که کلر داشته باشد ممکن است باعث شود مخزن فلزی زودتر از حد معمول زنگ بزند. مسئله دیگر کیفیت آب در مخازن فلزی و پلی اتیلن است که مواد بکار رفته در ساخت مخزن پلی اتیلن فودگرید است و این مخازن به مخزن ضد جلبک و ضد ویروس معروف اند. اما در مخازن فلزی بی کیفیت ممکن است محل ورد آب به مخزن که فلزی است آب را زنگ زده کند.

قیمت مخزن دستگاه تصفیه آب

مخازن از نظر مواد بکار رفته در آنها و اینکه در محیط بهداشتی و یا غیر بهداشتی تولید شده باشند، دارای قیمت های مختلفی هستند. دلالانی که وارد این عرصه شده اند و محصولات بی کیفیتی را به بازار عرضه می کنند کم نیستند. بنابراین لازم است در خرید مخزن نهایت وسواس را به خرج دهید و از تولید کننده بودن فروشنده مخزن مطمئن شوید. هم چنین در تولیدات داخلی با بازدید از محل تولید و پروانه بهره برداری می توانید از کیفیت محصول مطمئن شوید.

ظرفیت مخزن دستگاه تصفیه آب

مخازن دارای ابعاد و ظرفیت های مختلفی هستند و استانداردترین مخزن برای مصارف خانگی مخازن 4 گالن است. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ظرفیت مخزن آن چیزی نیست که توسط شرکت اعلام می شود و معمولا ظرفیت واقعی مخزن نصف ظرفیت اعلامی از طرف شرکت می باشد. مثلا ظرفیت واقعی مخزن 4 گالن را حدود 2 الی 2.5 گالن باید دانست چرا که مقدار زیادی از حجم مخزن را هوا تشکیل می دهد.

مخازن آب ضد جلبک، ضد ویروس و یو وی

هر مخزنی که بتواند از رشد میکروب و ویروس ها جلوگیری کند انتی باکتریال نامیده می شود و بهترین مخزن برای دستگاه تصفیه آب خانگی مخازن ضد جلبک و آنتی باکتریال می باشد. اگر مخزن پلی اتیلن شما از پلی اتیلن با کیفیت درست شده باشد و نور نتواند به داخل آن نفوذ کند و مواد آنتی یو وی در لایه بیرونی مخزن وجود داشته باشد، داخل مخزن به خودی خود آنتی باکتریال خواهد ماند. اما اصلی ترین چیزی که در مورد مخزن باید در نظر گرفت فودگرید بودن آن است که باعث می شود مخزن دچار جلبک و بو نشود.

 نکته دیگر اینکه مخزن حتما دارای استانداردهای بین المللی لازم باشد. جلبک ها در هر جایی که آب و نور وجود داشته باشد رشد می کنند و از دیگر شرایط لازم برای رشد جلبک ها می توان به شفاف بودن مخزن، راکد بودن آب و گرم بودن دمای آب اشاره کرد. و درست به همین دلیل احتمال رشد جلبک در مخازن آب در ماه های گرم سال بیشتر است و اینجاست که اهمیت خنک نگه داشتن مخزن بیشتر نمایان می شود.

چگونه مخازن ضد جلبک را تشخیص دهیم

مخازن ضد جلبک دارای دیواره های نفوذ ناپذیر تک لایه با چند لایه می باشند. یکی از راه ها برای تشخیص ضد جلبک بودن مخزن مات بودن جداره مخزن می باشد. بهترین مخزن آنتی باکترال مخزن تانک پک تایوان است که در دو مدل تک لایه فلز و سه لایه عرضه می گردد.

شستشوی مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

از آنجایی که مخزن دستگاه می تواند محیط مناسبی برای رشد میکروب ها باشد، توصیه می شود نهایتا پس از گذشت 5 تا 7 سال استفاده، آن را تعویض کنید و یا محفظه داخل مخزن را بصورت دوره ای با استفاده از مواد مناسب ضد عفونی و شستشو کنید. هر چند که پیشنهاد ما همان تعویض مخزن می باشد. ولی به هر حال برای شستشوی مخزن قبل از هر چیز دستگاه را از برق خارج کنید و شیر خروجی آب را که روی سینک قرار دارد باز نگه دارید تا مخزن کاملا خالی شود. هرگز از مواد شوینده شیمیایی و سفیدکننده ها استفاده نکنید و تنها راهی که ما پیشنهاد می کنیم استفاده از سرکه سفید همراه با آب می باشد.

بهترین مخزن تصفیه آب خانگی

در صورتی که کیفیت مخزن مناسب نباشد می تواند آب تصفیه شده را دوباره آلوده کند و اگر بخواهیم بهترین مخزن تصفیه آب خانگی را به شما معرفی کنیم باید گفت که مانند دیگر قطعات دستگاه تصفیه آب، تایوان حرف اول را در تولید مخزن تصفیه آب را می زند. همان طور که در بالا اشاره کردیم بهترین برند مخزن تانک پک تایوان می باشد. یک مخزن استاندارد باید دارای گواهی NSF باشد و در این صورت می توانیم مطمئن شویم که مخزن دارای کیفیت مطلوب است. مخازن دستگاه تصفیه آب قابل تغییر و تعویض هستند و برای جایگزین کردن آنها نیازی نیست از مخزنی با همان اندازه یا همان برند استفاده کنید.

توجه: آیا مخزن تانک پک تقلبی در بازار وجود دارد؟
در جواب باید گفت بله، ولی تا لحظه ی نوشتن این مقاله باید بگوییم راه تشخیص اصلی و تقلبی بسیار آسان است. هر چند که مدل اصلی و تقلبی بسیار به هم شبیه هستند و هر دو سه لایه می باشند ولی باید بگوییم در زیر مخزن اصلی تانک پک حک MADE IN TAIWAN  و واژه TANK PAC بصورت درشت و واضح حک شده است که در مدل تقلبی اگر MADE IN TAIWAN داشته باشد مطمئن باشید حک TANK PAC ندارد! توجه داشته باشید هنگام خرید خیلی موشکافانه مخزن دستگاه را بررسی نمایید حتی می توانید در هر جای ایران هستید با کارشناسان ما تماس گرفته و کمک بگیرید.

InShot ۲۰۲۳۰۹۱۰ ۲۳۲۶۲۷۱۵۹

بسته به نیازتان می توانید از مخزن بزرگ تر یا کوچک تر هم استفاده کنید. بنابراین در پاسخ به این سوال که برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد باید تمام موارد بالا را در نظر بگیرید چرا که هر کدام در جای خود از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. در فروشگاه سارنیاواتر نماینده فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان، می توانید بهترین مخازن، فیلترها و دستگاه های آب تصفیه کن را از بهترین برندها در قیمت های مختلف از 3 مرحله تا 10 مرحله بررسی کنید و متناسب با نیاز خود خرید به صرفه و هوشمندانه ایی داشته باشید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram