logo-sarniawater

برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد

برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد
بهترین دستگاه های تصفیه آب

خرید مخزن برای دستگاه تصفیه آب هم مانند خرید هر وسیله دیگری نیازمند یک بررسی دقیق است و اگر بدون شناخت انجام شود نه تنها می تواند تاثیر مستقیمی روی سلامت شما داشته باشد بلکه می تواند یک هزینه اضافی را هم به شما تحمیل کند. در این مقاله ما نکاتی را به شما یادآوری می کنیم که با رعایت آنها می توانید یک خرید مطمئن و هوشمندانه داشته باشید. در ادامه برای فهمیدن اینکه برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد، با سارنیاواتر همراه باشید.

برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد

جنس مخزن تصفیه آب

مخازن آب فلزی و پلاستیکی دو نوع رایج در کشور ما هستند و در جاهایی که احتمال ضربه خوردن و یا سوراخ شدن مخزن باشد نیازمد استفاده از مخزن فلزی هستیم. اگر مخزن پلاستیکی خریداری می کنید باید آن را در جایی قراردهید که ایمنی کامل داشته باشد و مورد آسیب واقع نشود. از آنجایی که احتمال زنگ زدگی مخازن فلزی از داخل و بیرون وجود دارد بهتر است از مخازن آب پلی اتیلن ضد جلبک و ویروس استفاده شود. اگر بخواهیم مقایسه ایی بین مخازن فلزی و پلاستیکی داشته باشیم باید بگوییم که مخازن پلی اتیلن در برابر ضربه آسیب پذیرند در حالی که مخازن فلزی مقاومت بیشتری در برابر اجسام تیز و بریدگی دارد.

مخازن فلزی حداقل تا 25 سال می توانند عمر کنند البته به شرطی که در تولید، روکش آن آسیب نبیند و درزهای آن به درستی مهر و موم شود. لازم به یادآوری است که اب شور و یا آبی که کلر داشته باشد ممکن است باعث شود مخزن فلزی زودتر از حد معمول زنگ بزند. مسئله دیگر کیفیت آب در مخازن فلزی و پلی اتیلن است که مواد بکار رفته در ساخت مخزن پلی اتیلن فودگرید است و این مخازن به مخزن ضد جلبک و ضد ویروس معروف اند. اما در مخازن فلزی ممکن است پرچ ها و پیچ ها آب را زنگ زده و آلوده کند.

قیمت مخزن دستگاه تصفیه آب

مخازن از نظر مواد بکار رفته در آنها و اینکه در محیط بهداشتی و یا غیر بهداشتی تولید شده باشند، دارای قیمت های مختلفی هستند. دلالانی که وارد این عرصه شده اند و محصولات بی کیفیتی را به بازار عرضه می کنند کم نیستند. بنابراین لازم است در خرید مخزن نهایت وسواس را به خرج دهید و از تولید کننده بودن فروشنده مخزن مطمئن شوید. هم چنین با بازدید از محل تولید و پروانه بهر برداری می توانید از کیفیت محصول مطمئن شوید.

ظرفیت مخزن دستگاه تصفیه آب

مخازن دارای ابعاد و ظرفیت های مختلفی هستند و استاندارد ترین مخزن برای مصارف خانگی و نیمه تجاری کوچک مخازن 4 گالن است. اما نکته ایی که باید به آن توجه کنید این است که ظرفیت مخزن آن چیزی نیست که توسط شرکت اعلام می شود و حتی برخی ظرفیت واقعی مخزن را نصف ظرفیت اعلامی از طرف شرکت می دانند. مثلا ظرفیت واقعی مخزن 4 گالن را حدود 2 الی 2.5 گالن باید دانست چرا که مقدار زیادی از حجم مخزن را هوا تشکیل می دهد.

مخازن آب ضد جلبک، ضد ویروس و یو وی

هر مخزنی که بتواند از رشد میکروب و ویروس ها جلوگیری کند انتی باکتریال نامیده می شود و بهترین مخزن برای دستگاه تصفیه آب خانگی مخازن ضد جلبک و آنتی باکتریال می باشد. اگر مخزن پلی اتیلن شما از پلی اتیلن با کیفیت درست شده باشد و نور نتواند به داخل آن نفوذ کند و مواد آنتی یو وی در لایه بیرونی مخزن وجود داشته باشد، داخل مخزن به خودی خود آنتی باکتریال خواهد ماند. اما اصلی ترین چیزی که در مورد مخزن باید در نظر گرفت فودگرید بودن آن است که باعث می شود مخزن دچار جلبک و بو نشود.

 نکته دیگر اینکه مخزن حتما دارای استانداردهای بین المللی لازم باشد. جلبک ها در هر جایی که آب و نور وجود داشته باشد رشد می کنند و از دیگر شرایط لازم برای رشد جلبک ها می توان به شفاف بودن مخزن، راکد بودن آب و گرم بودن دمای آب اشاره کرد. و درست به همین دلیل احتمال رشد جلبک در مخازن آب در ماه های گرم سال بیشتر است و اینجاست که اهمیت خنک نگه داشتن مخزن بیشتر نمایان می شود.

چگونه مخازن ضد جلبک را تشخیص دهیم

مخازن ضد جلبک دارای دیواره های نفوذ ناپذیر در برابر خورشید هستند و یا دیواره داخلی آنها صاف و بدون موج می باشد. برای تشخیص ضد جلبک بودن مخزن، آن را در جایی قرار دهید که نور خورشید به آن بتابد. سپس در آن را باز کنید و داخل آن را نگاه کنید. اگر نور خورشید از دیواره ها وارد مخزن شود و داخل مخزن را روشن کند خطر رشد جلبک برای این مخزن وجود دارد. اما اگر داخل مخزن تیره باشد این مخزن ضد جلبک خواهد بود.

شستشوی مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

از آنجایی که مخزن محیط مناسبی برای رشد میکروب هاست، توصیه می شود پس از گذشت 3 یا 4 سال استفاده آن را تعویض کنید و بهتر است محفظه داخل مخزن را بصورت دوره ایی با استفاده از مواد مناسب ضد عفونی و شستشو کنید. برای شستشوی مخزن قبل از هر چیز دستگاه را از برق خارج کنید و شیر خروجی آب را که روی سینک قرار دارد باز نگه دارید تا مخزن کاملا خالی شود.

به ازای هر لیتر آب 1 قاشق چایخوری ماده ضد عفونی کننده استفاده کنید و پس از مخلوط کردن ترکیب مورد نظر آن را با فشار بالا وارد محفظه داخلی مخزن کنید و سپس آن را تخلیه کنید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید. بجای مواد شیمیایی می توانید از سرکه خانگی هم برای ضد عفونی کردن مخزن استفاده کنید.

بهترین مخزن تصفیه آب خانگی

در صورتی که کیفیت مخزن مناسب نباشد می تواند آب تصفیه شده را دوباره آلوده کند و اگر بخواهیم بهترین مخزن تصفیه آب خانگی را به شما معرفی کنیم باید گفت که مانند دیگر قطعات دستگاه تصفیه آب، تایوان حرف اول را در تولید مخزن تصفیه آب در خاورمیانه می زند. یک مخزن استاندارد باید دارای گواهی NSF باشد و در این صورت می توانیم مطمئن شویم که مخزن دارای کیفیت مطلوب است. مخازن دستگاه تصفیه آب قابل تغییر و تعویض هستند و برای جایگزین کردن آنها نیازی نیست از مخزنی با همان اندازه یا همان برند استفاده کنید.

و بسته به نیازتان می توانید از مخزن بزرگ تر یا کوچک تر هم استفاده کنید. بنابراین در پاسخ به این سوال که برای خرید مخزن تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کرد باید تمام موارد بالا را در نظر بگیرید چرا که هر کدام در جای خود از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشند. در فروشگاه سارنیاواتر نماینده فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان، می توانید بهترین دستگاه های آب تصفیه کن را از بهترین برندها در قیمت های مختلف از 3 مرحله تا 10 مرحله بررسی کنید و متناسب با نیاز خود خرید به صرفه و هوشمندانه ایی داشته باشید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram