logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

برای رفع مشکل قطع نشدن جریان آب به فاضلاب در دستگاه تصفیه چکار کنیم؟

برای رفع مشکل قطع نشدن جریان آب به فاضلاب چکار کنیم؟
بهترین دستگاه های تصفیه آب

اگر یک دستگاه تصفیه آب به درستی نگهداری شود، می تواند 4 تا 5 سال بدون هیچ مشکلی کار کند و پس از آن، ممکن است با مشکلات رایج دستگاه تصفیه آب مواجه شوید. نشت آب تنها مشکل رایج دستگاه تصفیه آب نیست که مردم با آن مواجه هستند و مشکلات مختلف دیگری نیز وجود دارد که ممکن است پس از چند سال استفاده از دستگاه تصفیه آب ایجاد شود از جمله طعم غیرعادی، بوی غیرعادی، شیر آب پر سر و صدا و خروجی کند آب. در این مقاله ما مشکل قطع نشدن جریان آب به فاضلاب در دستگاه تصفیه آب را بررسی و راه حل های آن را لیست کرده ایم تا بتوانید به راحتی مشکل را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید. در ادامه با سارنیا واتر همراه باشید.

تا زمانی که دستگاه روشن و در حال تصفیه آب باشد خب مسلم است که خروجی فاضلاب هم وجود دارد. اما مشکل وقتی نمایان می شود که مخزن پر شده و دستگاه خاموش شده باشد ولی جریان آب به فاضلاب ادامه داشته باشد. در واقع با خاموش شدن پمپ دیگر نباید هیچ پسابی از دستگاه خارج شود. مکانیزم دستگاه تصفیه آب به گونه ایی است که وقتی پمپ خاموش می شود به شیر برقی فرمان خاموش شدن می دهد. و اینجاست که اگر شیر برقی و یا هر کدام از قطعات دستگاه به درستی عمل نکند، آب به طو مداوم از فاضلاب خارج می شود.

برای رفع مشکل قطع نشدن جریان آب به فاضلاب در دستگاه تصفیه چکار کنیم؟

3 8

برای رفع این مشکل لازم است تمام موارد زیر را بررسی کنید تا به علت آن پی ببرید:

1- شیر ورودی و شیر روی سینک را باز کنید و شیر مخزن و شیر میکس را ببندید و دستگاه را به برق وصل کنید. در این حالت باید دستگاه شروع به کار کند و از شیر برداشت کمی آب خارج شود. اگر میزان آب خروجی در این حالت کم و یا صفر باشد نشان دهنده این است که دستگاه هیچ آبی تولید نمی کند و توان تولید بسیار کمی دارد.

2- سپس شیر برداشت را ببندید. در این حالت خاموش شدن دستگاه باید در کمتر از یک دقیقه انجام شود. بعد از اینکه دستگاه خاموش شد آب فاضلاب باید کم کم قطع شود. اگر دستگاه خاموش نشد باید با دقت بیشتری مشکل خاموش نشدن دستگاه تصفیه بررسی شود.

3- در صورتی که دستگاه تصفیه آب خاموش شد ولی همچنان ورود آب به فاضلاب ادامه داشت لازم است موارد زیر را بررسی کنید:

خراب شدن شیر برقی

پس از آنکه آب به اندازه کافی تولیدو مخزن دستگاه پر شد، برق دستگاه قطع می شود و شیر برقی مسیر آب را می بندد. اما اگر شیر برقی کار خود را به درستی انجام ندهد حتی پس از خاموش شدن دستگاه هم ورود آب به فاضلاب ادامه خواهد داشت.

خرابی زانو ممبران یک طرفه

در مسیر ورود آب تصفیه شده از ممبران به مخزن اتصالی به نام زانوی یک طرفه به فیلتر ممبران قرار داده می شود که مانع بازگشت آب تصفیه شده و در جلوگیری از خراب شدن این فیلتر دستگاه تصفیه آب موثر است. اگر اتصال یک طرفه ایی که در خروجی آب تصفیه از فیلتر ممبران قرار گرفته خراب باشد آب تصفیه شده خارج نمی شود و دستگاه تصفیه مدام کار می کند. در نتیجه شاهد خروجی دائمی فاضلاب خواهیم بود.

فشار بالای آب ورودی

در دستگاه هایی که از چهارراه مکانیکی استفاده می کنند اگر فشار آب ورودی بسیار بالا باشد مسیر آب ورودی هیچگاه بسته نمی شود و ورود مداوم آب به فاضلاب ادامه دار است.

خرابی چهارراه مکانیکی

چهاراه مکانیکی یک نوع شیر قطع کن مکانیکی است که بر اساس فشار آب ورودی و آب تصفیه داخل مخزن جریان آب ورودی را باز و بسته می کند. اگر این قطعه خراب باشد نمی تواند جریان آب ورودی به دستگاه را ببندد و پس از خاموش شدن پمپ هم آب به دستگاه وارد می شود و از پساب خارج می شود.

چهارراهی یکی از مشکل زا ترین قطعات دستگاه تصفیه آب است زیرا اگر هر قطعه ایی از دستگاه تصفیه آب عملکردش را به درستی انجام ندهد این قطعه نیز دیگر درست کار نخواهد کرد. اگر دستگاه شما چهارراهی دارد بهتر است آن را با یک شیر برقی عوض کنید و برای همیشه از شر این قطعه و مشکلات عدیده اش خلاص شوید.

2 6

خرابی ممبران

در صورتی که ممبران کیپ شود و آبی تولید نکند دستگاه ساعت ها کار میکند و ورود آب به فاضلاب نیز ادامه خواهد داشت.

ضعیف بودن پمپ

اگر پمپ دستگاه ضعیف باشد نمی تواند فشار لازم برای ممبران را فراهم کند و در نتیجه آب تصفیه تولید نخواهد کرد و خروجی پساب بطور مداوم برقرار خواهد بود.

خرابی محدود کننده فاضلاب

میزان پساب خروجی از دستگاه تصفیه آب توسط قطعه ایی به نام محدود کننده فاضلاب کنترل می شود و خراب شدن این قطعه می تواند خروجی پساب را با مشکل مواجه کند.

چنانچه دستگاه  تصفیه آب شما به درستی عمل نمی کند، برای رفع مشکلات آن و جلوگیری از تحمیل شدن هزینه بیشتر به شما بهتر است کار تعمیر آن را به متخصصانی که در این حوزه آموزش دیده اند بسپارید. با مراجعه به  فروشگاه اینترنتی سارنیا واتر علاوه بر اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب می توانید کار نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود را به متخصصان مجرب بسپارید و یا در این مورد مشاوره بگیرید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram