logo-sarniawater
Search
Close this search box.

برای خرید فیلتر قلیایی به چه نکاتی باید توجه کنیم

برای خرید فیلتر قلیایی به چه نکاتی باید توجه کنیم
بهترین دستگاه های تصفیه آب

اگر شما هم برای سلامتی خود بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل هستید،  فیلتر آب قلیایی چیزی است که در این مورد می تواند به شما کمک کند. فیلترهای قلیایی آب با ترکیب بهترین جنبه های تصفیه آب و یونیزه کردن آن می توانند آب آشامیدنی شما را به آبی با بهترین طعم و سالم ترین آبی که تا به حال دیده ایید تبدیل کنند. در این مقاله می خواهیم فیلتر قلیایی را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم بری خرید یک فیلتر قلیایی چه مواردی را باید در نظر بگیریم. در ادامه با سارنیاواتر همراه باشید.

فیلتر قلیایی چیست؟

ph واحد اندازه گیری میزان اسیدی و باز بودن آب است که مقدار آن چیزی بین 1 تا 14 می باشد. ph7 نشانه خنثی بودن آب است و از نظر پزشکی ph 8  تا 9/5 مناسب ترین حالت آب برای مصرف می باشد. از آنجایی که فیلتر ممبران املاح و پی هاش  آب  را کاهش می دهد و آب را اسیدی می کند لازم است که پس از آن با فیلتر قلیایی از حالت اسیدی آب کاسته شود.

برای خرید فیلتر قلیایی به چه نکاتی باید توجه کنیم

خواص فیلتر قلیایی برای بدن

این فیلتر به دلیل خاصیت هایی که برای بدن دارد طرفداران زیادی دارد. زیرا بسیاری از مشکلات گوارشی، پوست و مو را حل می کند و با خاصیت انتی اکسیدانی که به آب می دهد باعث می شود مقاومت بدن در برابر بیماری ها افزایش یاید. نوشیدن آب قلیایی از بروز بیماری هایی مانند بیمار های کلیه، مشکلات استخوان و ورم مفاصل به تدریج جلوگیری می کند. در مقابل نوشیدن آب اسیدی باعث کاهش توانایی بدن در جذب مواد معدنی و افزایش احتمال بروز سرطان می شود.

11 4

چطور فیلتر قلیایی خوب را بشناسیم؟

پاسخ به این سوال کمی سخت است زیرا از نظر ظاهری نمی توان تشخیص داد که این فیلتر قلیایی خوب است یا نه. حتی حک برجسته و لیبل خاص روی فیلتر نیز نمی تواند ثابت کند که یک فیلتر قلیایی خوب است و یا بد. تنها با تحقیقات آزمایشگاهی می توان به این مسئله پی برد و ملاک تعیین کیفیت فیلتر قلیایی بررسی آزمایشگاهی می باشد. و از انجایی که همه افراد امکان بررسی آزمایشگاهی فیلتر قلیایی را ندارند پس بهترین کار برای اطمینان از کیفیت فیلتر قلیایی که می خرید این است که:

-از هر مارکی فیلتر قلیایی نخرید  و از برندهدای معتبر مانند برندهای تایوانی که دارای تاییدیه های های NSF و WATER QUALITY هستند خرید کنید.

-به دنبال فیلترهای ارزان قیمت نباشید زیرا در نهایت چیزی جز فیلترهای تقلبی و غیر اصل نصیبتان نمی شود.

-در فیلترهای ارزان قیمت از آهک استفاده شده و خواص انتی اکسیدانی ندارند.

چه کسانی نباید از فیلتر قلیایی استفاده کنند:

با تمام ویژگی های مفیدی که آب قلیایی برای بدن دارد برخی از افراد در استفاده از این آب با احتیاط کنند. افرادی مانند:

-کسانی که مشکل هضم غذا به دلیل کمبود اسید غذا دارند یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا نباید از آب قلیایی استفاده کنند.

-کودکان زیر دوسال

-افراد مسن نیز نباید یک ساعت قبل و دو ساعت بعد از غذا آب قلیایی بنوشند.

آب قلیایی در معرض هوا واکنش نشان می دهد و نگه داری آن در ظروف پلاستیکی نیز مضر است. و لازم است در ظرف شیشه ایی در بسته نگه داری شود و در معرض هوا نباشد. آب اسیدی باعث ایجاد بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون بالا، پیری زودرس و کم شدن مقاومت بدن در برابر بیماری ها می شود با این وجود خرید فیلتر قلیایی و مصرف آب قلیایی باید از روی علم و آگاهی انجام شود.

آب قلیایی ضرر خاصی برای بدن ندارد به شرط انکه در زمان مناسب مصرف شود. زیرا اگر این آب در میان وعده های غذایی مصرف شود اسید معده را تضعیف می کند و در افراد بالای 60 سال باعث رفلاکس معده و مشکلات گوارشی می گردد. تداخل این آب با برخی داروها نیز مسئله ایی است که باید در مصرف آن مد نظر قرار دهید.

بهترین آب برای نوشیدن آبی است که:

-قلیایی باشد

-دارای خواص آنتی اکسیدانی باشد

-اکسیژن بالایی داشته باشد

-دارای شکل ملکولی 6 وجهی برای نفوذ بهتر به بافت ها و سلول ها باشد.

تنها چند چشمه در جهان وجود دارند که آب انها دارای این چهار خواص هستند. و از آنجایی که ما دسترسی به آب این چشمه ها نداریم می توانیم برای رسیدن به آبی با این کیفیت از فیلتر قلیایی برای دستگاه تصفیه آب خود استفاده کنیم. برای پاسخ به این سوال که برای خرید فیلتر قلیایی به چه نکاتی باید توجه کنیم تمام موارد بالا را در نظر بگیرید و علاوه بر آن لازم است از یک فروشگاه معتبر که سابقه طولانی دارد خرید خود را انجام دهید. سارنیاواتر علاوه بر فروش دستگاه تصفیه آب در زمینه فروش انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب و لوازم، قطعات و متعلقات آن نیز فعالیت می کند و برای خرید فیلتر قلیایی با کیفیت می توانید از طریق سایت این فروشگاه اقدام کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram