logo-sarniawater
Search
Close this search box.

برای خرید فیلتر ممبران به چه نکاتی باید توجه کرد

برای خرید فیلتر ممبران به چه نکاتی باید توجه کرد
بهترین دستگاه های تصفیه آب

فیلتر ممبران یکی از اجزای اصلی دستگاه تصفیه آب است که به قلب این دستگاه معروف است و تاثیر زیادی در حذف مواد شیمیایی و آلاینده ها دارد. به دلیل اهمیت کیفیت این فیلتر لازم است قبل از خرید آن توجه و دقت لازم را به خرج دهید چرا که شرکت های نامعتبر زیادی هستند که اقدام به تولید و فروش این فیلتر می کنند. و در محیط های غیر بهداشتی کار بسته بندی و تولید این فیلتر را انجام می دهند. این در حالیست که فیلتر ممبران مقداری مواد نگه دارنده در درون خود دارد که باعث جلوگیری از رشد میکروب ها و فاسد شدن فیلتر می گردد و این مواد نباید زیاد در معرض هوا قرار گیرند و واجب است بلافاصله بعد از تولید بسته بندی شوند. در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که برای خرید فیلتر ممبران به چه نکاتی باید توجه کرد و چه فاکتورهایی را باید مد نظر قرار داد. در ادامه با سارنیاواتر همراه باشید.

برای خرید فیلتر ممبران به چه نکاتی باید توجه کرد

عمر مفید فیلتر ممبران بسته به کیفیت فیلترهای پیش تصفیه و سختی آب می تواند متغیر باشد اما در کل این فیلتر باید بتواند دو سال عمر کند و باید به کیفیت فیلترهایی که فروشنده می گوید کمتر از دو سال عمر می کند شک کرد.

در مورد لایه های فیلترها هم نباید تنها تعداد لایه ها را مد نظر قرار دهید چرا که هستند فیلترهای 11 لایه ایی که از  فیلتر 13 لایه کیفیت بهتری دارند.

برای خرید فیلتر آب تصفیه کن حتما به بسته بندی آن توجه کنید. اینکه فیلتر دارای بسته بندی باشد بسیار مهم است و فیلترهایی که بدون بسته بندی دورن کارتن قرارداده می شوند به کل از اعتبار ساقط هستند و ارزش ندارند. زیرا مواد نگه دارنده درون فیلتر در معرض هوا قرار گرفته و کیفیت خود را از دست داده است.

گاهی دیده شده که نوشته روی فیلتر با نوشته روی بسته بندی متفاوت است و ربطی به هم ندارد که این خود نشانه غیراصل بودن فیلتر ممبران است.

به لیبل فیلتر توجه کافی داشته باشید. اگر بعد از کندن لیبل دیدید که زیر آن نوشته هایی درج نشده بدانید فیلتر تقلبی است. البته اگر در زیر لیبل نوشته باشد هم دلیل بر اصل بودن فیلتر نیست، اما نبود نوشته زیر لیبل مشخص می کند قطعا فیلتر اورجینال نیست.

برند روی فیلتر را در اینترنت جستجو کنید اگر این برند فیلتر ممبران تولید نمی کند می تواند نشان دهنده این باشد که آن فیلتر ممبران تقلبی است.

به میزان آبدهی روی فیلتر  توجه کنید که با میزان آبدهی نوشته شده روی لیبل همخوانی داشته باشد

-وقتی فیلتر ممبران را باز می کنید باید بوی مواد نگه دارنده را حس کنید که نشان از اصل بودن فیلتر می باشد در غیر این صورت باید به اصل بودن این فیلتر شک کنید.

-برای تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب حتما باید همه چیز میکروب زدایی شود و بودن هیچگونه تماس فیلتر و هوزینگ آن با دست این کار را انجام دهید.

-ممبران های بدون بسته بندی فاقد کیفیت و اعتبار هستند و باید از خرید آنها اجتناب کنید.

-فیلتر ممبرانی را انتخاب کنید که فروشنده و شرکت سازنده عمر آن را دو سال اعلام شده باشد.

-اگرچه تعداد لایه های فیلتر ملاک نیست اما فیلتری را خریداری کنید که حداقل 13 لایه داشته باشد.

-نبود لیبل روی فیلتر قطعا نشان دهنده تقلبی بودن فیلتر است.

-نبود نوشته زیر لیبل فیلتر نیز نشانه اصل نبودن فیلتر می باشد.

-اگر پس از بررسی متوجه شدید برند روی فیلتر سازنده فیلتر ممبران نیست بدانید این فیلتر تقلبی است.

از هر مارکی فیلتر ممبران نخرید  و از برندهدای معتبر مانند برندهای تایوانی که دارای تاییدیه های FDA هستند خرید کنید. نکته دیگر اینکه به دنبال فیلترهای ارزان قیمت نباشید زیرا در نهایت چیزی جز فیلترهای تقلبی و غیر اصل نصیبتان نمی شود.

تولید کنندگان فیلترهای تقلبی به قدری کار خود را حرفه ایی انجام می هند که تنها یک متخصص قادر به تشخصی اصل یا تقلبی بودن این فیلترها می باشد. اما شما می توانید با در نظر گرفتن مواردی که در بالا ذکر شد و خرید از فروشگاه های معتبر احتمال خرید فیلتر ممبران تقلبی و غیراصل را به صفر برسانید. فروشگاه سارنیاواتر یکی از همین  فروشگاه هاست که سالها در زمینه فروش دستگاه تصفیه آب و متعلقات و لوازم جانبی آن فعالیت می کند و فیلترهای اصل و با کیفیت را می توانید از این فروشگاه خریداری کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram