logo-sarniawater
Search
Close this search box.

عدد نرمال گیج فشار دستگاه تصفیه چند است

عدد نرمال گیج فشار دستگاه تصفیه چند است
بهترین دستگاه های تصفیه آب

دستگاه های تصفیه دارای یک گیج فشار هستند و گیج فشار روغنی به دلیل اینکه روغن دارد عقربه آن دیرتر خراب می شود و به اصطلاح بیشتر عمر می کند. فشار داخل مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی با گیج فشار نشان داده می شود. این مخزن پر از باد است و با گذشت(3 تا 5 سال) کم باد و باعث افت فشار شیر آب دستگاه تصفیه می شود. عدد نرمال گیج فشار 6 بار یا 85 psi می باشد. اگر دستگاه شما کار می کند و تنها دچار افت فشار شده است، کافیست با یک تلمبه کمی داخل مخزن باد کنید و شیر روی سینک را باز کنید تا دستگاه شروع به کار کند.

عدد نرمال گیج فشار دستگاه تصفیه چند است

گیج روغنی روی دستگاه را بررسی کنید و بینید دستگاه به 6 بار و یا فشار  85 psi رسیده است یا نه. اگر از این مقدار کمتر بود بیشتر باد بزنید تا به حد نرمال برسد. اگر در حالت استفاده از دستگاه تصفیه آب خود افت فشار شدید دارید، دستگاه شما نیاز به هواگیری و باد شدن مخزن دارد. فشار سنج آب خروجی از پمپ و در واقع فشار سیال را نشان می دهد که با کمک آن تعمیرکار می تواند از عملکرد دستگاه مطلع شود. برای اینکه مخزن، آب تصفیه شده را به سمت شیر هدایت کند نیاز به فشار دارد و این فشار توسط دیافراگمی که داخل مخزن تعبیه شده است تامین می شود. فشار مناسب برای هر مخزن توسط شرکت سازنده آن تعیین می گردد که باید 6 الی 8 psi باشد.

یکی از علل کم بودن فشار آب مخزن تنظیم نبودن فشار مخزن تصفیه است و برای  تنظیم فشار داخل مخزن و شارژ آن باید شیر ورودی آب و برق دستگاه را قطع کنید و با باز کردن شیلنگ شیر مخزن، مخزن را جدا کنید. شیر مخزن را باز کنید و اجازه دهید آب آن کامل خالی شود. محل شارژ باد مخزن را پیدا کنید و درپوش پلاستیکی را باز کنید. تلمبه را به سوزن وصل و شروع به باد زدن کنید. آنقدر تلمبه بزنید تا آب کامل خالی شود. پس از اینکه مخزن کامل خالی شد با استفاده از فشار سنج، فشار داخل مخزن را طبق نوشته روی آن تنظیم کنید.

در فروشگاه سارنیا واتر که نمایندگی دستگاه تصفیه آب اصفهان را دارد نه تنها می توانید انواع دستگاه تصفیه آب در قیمت ها و کیفیت های مختلف را تهیه کنید بلکه برای نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود نیز می توانید از طریق این سایت اقدام کنید. سارنیا واتر برای رفع نیاز شما در زمینه نصب و تعمیر دستگاه تصفیه، بهترین  و زبده ترین کارشناسان را بکار گرفته است تا این کار را به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن برای شما انجام دهند.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram