logo-sarniawater
Search
Close this search box.

شیر میکس دستگاه تصفیه آب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شیر میکی یک تکه
بهترین دستگاه های تصفیه آب

شیر میکس یا شیر تنظیم املاح یک شیر کوچک از جنس پلاستیکی یا فلزی است که وظیفه آن تنظیم سختی آب می باشد. در واقع شیر میکس سختی آب را در رنج مورد نظر ما قرار می دهد و در غیر این صورت آب تلخ و تقریبا اسیدی خواهیم داشت. در ادامه برای بررسی عملکرد شیر میکس با سارنیاواتر همراه باشید.

شیر میکس دستگاه تصفیه آب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

این شیر آب با سختی بالا و آب کاملا تصفیه شده را با هم مخلوط می کند و نه تنها املاح لازم را به بدن می رساند بلکه مزه تلخ آب را رفع می کند و باعث خوش طعمی آن خواهد شد. برای تنظیم سختی آب:

1- شیر برداشت دستگاه تصفیه خود را باز کنید تا دستگاه شروع به کار کردن کند.

2- شیر آبی رنگ روی مخزن را ببندید تا آبی که تصفیه می شود بطور مستقیم به شیر برداشت منتقل شود.

3- آب خروجی دارای حجم بسیار کمی است و کاملا طبیعی است. توجه: اگر مقدار این آب خروجی زیاد باشد احتمالا یکی از مراحل کار را به درستی انجام نداده ایید.

4- آب خارج شده از دستگاه را داخل لیوانی بریزید و با استفاده از دستگاه سختی سنج، سختی آن را اندازه گیری کنید.

  اگر دستگاه سختی سنج در اختیار ندارید لوله ایی را که از شیر میکس به فیلتر پنجم متصل شده است را از محل خارج کنید و در حالی که دستگاه در حال کار است شیر را کمی باز کنید تا مقدار کمی آب از لوله خارج شود. در این حالت مقدار سختی آب در محدوده 100 می باشد که بسیار ایده آل است.

2
شیر میکس فلزی

نکاتی که در تنظیم شیر میکس تصفیه آب باید در نظر گرفته شود:

-برای اندازه گیری سختی آب توصیه می شود آب خروجی از فیلتر ممبران یا در واقع همان آبی که وارد مخزن می شود در نظر گرفته شود.

-فشار مخزن تصفیه آب بر حجم آب تاثیر گذار است. و برای اندازه گیری سختی آب باید به آب داخل مخزن توجه کرد.

-آبی که مدت طولانی داخل دستگاه می ماند بر سختی آب تاثیر گذار خواهد بود.

عیب بزرگ شیر میکس

این شیر می تواند آلودگی های آب شهر را به آب تصفیه شده برگرداند. و اگر آب ورودی آلودگی شدید داشته باشد نباید از این شیر برای کنترل سختی آب استفاده کنید و بهتر است در این صورت از یک فیلتر مینرال با کیفیت استفاده کنید و مواد معدنی مفید را به آب اضافه کنید و سختی آب را به حد نرمال برسانید.

اگر شیر میکس دستگاه تصفیه آب شما خراب شده و می خواهید آن را تعویض کنید فرقی ندارد که شیر میکس قبلی شما پلاستیکی بوده یا فلزی. زیرا تمام شیر میکس ها به یک روش کار می کنند. قیمت شیر میکس پلاستکی مناسب تر است اما از دقت خوبی هم برخوردار است. هنگام نصب شیر میکس به جهت فلش که روی بدنه آن قرار دارد دقت کنید. بستن شیر میکس به سمت فلش مقدار سختی آب را کم و باز کردن آن خلاف جهت فلش سختی آب را زیاد می کند. بهتر است همیشه عدد سختی آب را کمی بالاتر از آن چیزی که می خواهید تنظیم کنید. مثلا اگر قصد دارید عدد سختی آب را روی 100 تنظیم کنید باید آن را روی 150 قرار دهید. زیرا بعد از چند ساعت کارکرد مداوم دستگاه سختی آب کمی کاهش پیدا می کند.

سارنیاواتر نماینده فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان با افتخار توانسته است طی سالهای متمادی محصولات با کیفیتی در زمینه دستگاه تصفیه آب و ارائه قطعات و اتصالات و لوازم جانبی آن انجام دهد. برای خرید شیر میکس می توانید از طریق سایت این فروشگاه به ثبت سفارش بپردازید و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram