logo-sarniawater
Search
Close this search box.

محدودیت‌های فیلتر کربنی که یخچال شما استفاده می‌کند

محدودیت‌های فیلتر کربنی که یخچال شما استفاده می‌کند
بهترین دستگاه های تصفیه آب

وقتی برای خود یک لیوان آب سرد و خنک از آبسردکن یخچال خود می‌ریزید، این احساس اطمینان‌بخش به شما دست می‌دهد که آب خالص و بدون آلاینده می نوشید. با این حال، لزوماً چنین نیست. حتی اگر دستگاه آب سردکن یخچال شما معمولاً از یک فیلتر برای تصفیه آب استفاده می کند که معمولاً فقط از یک فیلتر GAC (کربن فعال دانه ای) تشکیل شده است. اگرچه این فیلتر می‌تواند برخی از مواد شیمیایی که طعم یا بوی نامطلوب در آب ایجاد می‌کنند مانند کلر و سولفید هیدروژن را حذف کند، اما بسیاری از آلاینده‌های نامطلوب را از خود به جای می‌گذارد.

این فیلترهای یخچال از ترکیبات آلی مانند پوسته نارگیل و زغال سنگ ساخته شده اند. از طریق فرآیند گرمایش، سطح آنها فعال می شود و به آنها اجازه می دهد تا آلاینده های خاصی را تا زمانی که منافذ آنها پر شود جذب کنند. با این حال، توانایی های آنها محدود است و قادر به حذف ناخالصی هایی مانند سدیم، میکروب ها، فلوراید و نیترات ها نیستند.

محدودیت‌های فیلتر کربنی که یخچال شما استفاده می‌کند

در حالی که سدیم یک عنصر طبیعی است که لزوما سمی نیست، اما اگر سطح آن در آب آشامیدنی افزایش یابد، می تواند اثرات نگران کننده ای برای سلامتی افراد در معرض خطر ایجاد کند که می تواند به افزایش فشار خون کمک کند. مطالعه ای که توسط سازمان جهانی بهداشت انجام شده است همچنین نشان می دهد که مصرف بیش از حد نمک می تواند باعث تهوع، استفراغ، تشنج، انقباض و سفتی عضلانی و ادم مغزی و ریوی شود.

اگرچه ما در محیط روزمره خود در معرض میکروب ها هستیم، اما نوشیدن آب با باکتری ها، ویروس ها یا انگل های عامل بیماری می تواند منجر به بیماری شود و بسته به نوع پاتوژنی که در آب شما وجود دارد، می تواند باعث اسهال، استفراغ، حالت تهوع، سردرد، تب، خستگی و در شرایط جدی مرگ شود.

معمولاً ما فکر می کنیم که فلوراید باعث تقویت دندان هایمان می شود. با این حال، طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت، مقادیر بیش از حد یون فلوراید در آب آشامیدنی می‌تواند باعث فلوئوروزیس دندان، فلوئوروزیس اسکلتی، آرتریت، آسیب استخوان، پوکی استخوان، آسیب عضلانی، خستگی، مشکلات مرتبط با مفاصل و مشکلات مزمن شود. در شرایط شدید می تواند به قلب، شریان ها، کلیه ها، کبد، غدد درون ریز، سیستم عصبی و چندین بخش ظریف دیگر یک موجود زنده آسیب برساند.

نیترات ها در درجه اول باعث نگرانی های سلامتی در نوزادان می شوند و بر نحوه حمل اکسیژن خون تأثیر می گذارند و می توانند باعث متهموگلوبینمی شوند. زنان باردار نیز در معرض خطر بیشتر برای تحت تاثیر قرار گرفتن نیترات‌ها قرار دارند، زیرا بارداری نیاز اکسیژن بدن را افزایش می‌دهد. با این حال، مطالعات اخیر نشان داده است که بزرگسالانی که دارای شرایط سلامت خاصی هستند نیز ممکن است تحت تأثیر و در معرض نیترات‌ها قرار بگیرند. قرار گرفتن در معرض نیترات می تواند باعث افزایش ضربان قلب، حالت تهوع، سردرد و گرفتگی شکم برای برخی شود.

محافظت از خود در برابر آلاینده ها

برای محافظت از خود در برابر این آلودگی ها، به یک سیستم تصفیه آب خانگی نیاز دارید. این سیستم ها می توانند تأثیر عمیق تری بر کیفیت آب شما داشته باشند. در فروشگاه سارنیاواتر انواع دستگاه تصفیه آب از 3 تا 10 مرحله ارائه می شود که می توانید مطابق با کیفیت آب منطقه ایی که در آن زندگی می کنید و بودجه خود دستگاهی را برای خانه یا محل کار خود سفارش دهید. صرف نظر از اینکه تصمیم بگیرید که کدام سیستم را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، سارنیاواتر این اطمینان را به شما می دهد که بهترین خدمات را دریافت می‌کنید و می توانید تا سالهای سال از آن دستگاه به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.

 

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram