logo-sarniawater

اثرات نوشیدن آب تصفیه نشده بر جنین

اثرات نوشیدن آب تصفیه نشده بر جنین
بهترین دستگاه های تصفیه آب

آب آشامیدنی حاوی ترکیبات آلی است که برخی از آنها اثرات جهش زا یا سرطان زایی دارند. مطالعه ای که توسط دو گروه زیست محیطی انجام شد نشان می دهد زنان بارداری که آب لوله کشی کلردار مصرف می کنند با خطر سقط جنین و نقایص مادرزادی در نوزادانشان روبرو هستند. طبق مطالعه‌ای که در مجله سلامت محیطی BioMed Central منتشر شده است، نوشیدن آب ضد عفونی شده با کلر در دوران بارداری ممکن است خطر ابتلا به مشکلات قلبی، شکاف کام یا نقص‌های عمده مغزی را افزایش دهد.

این یافته، بر اساس تجزیه و تحلیل نزدیک به 400000 نوزاد در تایوان، اولین یافته ای است که محصولات جانبی کلرزنی آب را به سه نقص مادرزادی خاص مرتبط می کند. کلرزنی آب یک روش پرکاربرد و کارآمد برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی و کاهش بروز بیماری های منتقله از طریق آب است. با این حال، مطالعات متعدد و تحقیقات اخیر نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض این محصولات جانبی قبل از تولد ممکن است خطر نقایص مادرزادی را افزایش دهد.

اثرات نوشیدن آب تصفیه نشده بر جنین

یکی از اثرات نوشیدن آب تصفیه نشده بر جنین سقط جنین و نقایص مادر زادی می باشد. کلر معمولا برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی استفاده می شود. با این حال، هنگامی که به آبی حاوی مواد آلی مانند روان آبها اضافه می‌شود، می‌تواند ترکیباتی به نام تری هالومتان (THMs) ایجاد کند که با سرطان، سقط جنین و نقایص مادرزادی مرتبط است. کلر معمولا برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی استفاده می شود و مردم فکر می کنند می توانند با کلر زدن به آب سالمی برسند اما نمی دانند کلر به خودی خود خطراتی دارد.

در تیتر روزنامه Mail On Sunday در 1 ژوئن 2020 آمده است: “کلر موجود در آب لوله کشی “تقریباً خطر نقص مادرزادی را دو برابر می کند”. یک مطالعه نشان داده است که زنانی که آبی به شدت ضد عفونی شده با کلر مصرف می کنند تقریباً دو برابر بیشتر در معرض خطر هستند. این روزنامه گفت که داشتن نوزادانی با “مشکلات قلبی، شکاف کام یا نقص های عمده مغز” می تواند متاثر از نوشیدن آب کلر زده توسط مادر باشد.

آلاینده های خطرناکی که در دوران بارداری باید مراقب آنها باشید

سرب: این فلز معمولا با عبور آب از لوله های سربی قدیمی خورده شده و وارد آب می شود. این فلز می تواند باعث آسیب به سیستم عصبی مرکزی و کلیه کودکان و جنین شود. سرب به سرعت از مادر به نوزاد منتقل می شود و اگر این اتفاق بیفتد مادر در معرض سقط جنین قرار می گیرد.

آرسنیک: زنان بارداری که مقدار زیادی از این فلز را مصرف کنند در معرض سقط جنین، ناتوانی مادر زادی و زایمان زودرس قرار می گیرند.

آفت کش ها: آب که حاوی آفت کش باشد خطر کاهش رشد جنین را افزایش می دهد.

باکتری ها: باکتری ها می توانند سیستم ایمنی زنان باردار را سرکوب و باعث بروز بیماری های شدید گوارشی گردند.

نیترات و نیتریت: این مواد باعث اختلال در عملکرد تیروئید زنان باردار می شود و مشکلات تیروئید نیز می تواند با عوارضی مانند کاهش ضریب هوشی و مشکلات عصبی رشدی همراه باشد.

11 4

از آنجایی که وظیفه مادر در دوران بارداری رساندن مواد مغذی برای رشد جنین است، توصیه می شود نسبت به کیفیت آب در دوران بارداری سخت گیر و دقت بیشتری داشته باشید. یکی از دلایل اهمیت نوشیدن آب سالم برای مادر در دوران بارداری کم آب شدن بدن می باشد که خطرات زیادی را متوجه مادر و جنین می کند. در دوران بارداری لازم است مادر در مواردی مانند جلوگیری از عفونت ادراری، کاهش دمای بدن و جلوگیری از گر گرفتگی و کاهش ورم بدن  روزانه بین 10 تا 12 لیوان آب بنوشد و بهترین گزینه برای اطمینان از سلامت آب، استفاده از دستگاه تصفیه آب می باشد. انواع مختلف فیلتر آب می تواند به حذف کلر کمک کند.

با توجه به مشکلات مداوم آلودگی و بسیاری از عوامل ناشناخته که می‌توانند بر آب و سلامت شما تأثیر بگذارند، سیستم‌های تصفیه آب تقریباً به یک نیاز ضروری برای خانه‌ها و مشاغل تبدیل شده اند. سیستم تصفیه آب نه تنها می تواند عناصر مضر را از آب شما حذف کند، بلکه مزه ها و بوهای نامطبوع را که برای آب آشامیدنی اهمیت ویژه ای دارند نیز می تواند حذف کند. شما گزینه های زیادی برای نصب دستگاه تصفیه آب در خانه یا محل کار خود دارید. انتخاب‌های راحت و محبوب شامل فیلترهای آب روی میز، سیستم‌های تصفیه زیر سینک، تصفیه اسمز معکوس و سیستم‌های فیلتراسیون کل خانه است.

دستگاه تصفیه آب زیر سینک یک انتخاب عالی برای نصب در آشپزخانه برای حذف عناصر مضری که در آب موجود اند مانند:کلر،  آرسنیک، باریم، کادمیوم، کروم، سایر فلزات سنگین می باشد. انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند به دلیل تنوع در برندهای موجود در بازار و همچنین دستگاه های تقلبی بی کیفیت  پروسه پیچیده ایی باشد و به همین دلیل برای خرید این دستگاه باید به دنبال فروشنده ایی باشید که هم با انصاف باشد و هم بتواند به شما در خرید کمک کند. تا بتواند متناسب با کیفیت آب منطقه ایی که در آن زندگی می کنید دستگاهی را تهیه کنید.

سارنیاواتر یک فروشگاه آنلاین است که انواع دستگاه تصفیه آب را ارائه می دهد و قیمت مناسب، کیفیت بالا و ارسال فوری سفارش را سرلوحه کار خود قرار داده است. برای ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram