logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

فشار پمپ مناسب دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر باید باشد

تشخیص فشار پمپ مناسب دستگاه تصفیه آب خانگی
بهترین دستگاه های تصفیه آب

پمپ آب دستگاهی مکانیکی است که وظیفه انتقال، افزایش و تقویت فشار آب را دارد. یکی از موضوعاتی که همواره باعث نگرانی دارندگان دستگاه تصفیه آب می شود مسائل مربوط به پمپ تصفیه آب و خرابی های آن می شود. وقتی پمپ دستگاه تصفیه آب بخوبی کار نکند فشار کافی برای عملکرد دستگاه تصفیه آب فراهم نمی شود. برای عبور آب از فیلتر ممبران نیاز به فشار بالا می باشد و با فشار معمولی مثلا 30 psi آب از فیلتر ممبران عبور نمی کند و حداقل فشار آب برای عبور از فیلتر ممبران 50 psi می باشد. اما اگر فشار بیش از حد لازم بالا برود باعث آسیب به هوزینگ و دیگر قطعات می گردد. دستگاه های تصفیه آب خانگی تحمل تا 150 PSI را دارند اما فشار مناسب برای این دستگاه ها 80 تا 100 PSI می باشد. برای بررسی بیشتر این موضوع در ادامه با سارنیاواتر همراه باشید.

فشار پمپ مناسب دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر باید باشد

برای تشخیص فشار مناسب پمپ دستگاه چند راه وجود دارد:

1- در مرحله اول لازم است فشار آب ورودی به دستگاه را کنترل کنید. زمانی که فشار آب ساختمان بالاست و پمپ نیز فشار آب را افزایش داده و باعث بالا رفتن بیش از حد فشار آب می شود. در صورتی که مطمئن هستید فشار آب ورودی به دستگاه بالاست بهتر است از یک فشار شکن استفاده کنید و یا با نیمه باز کردن فشار آب ورودی میزان فشار را کاهش دهید. برای فهمیدن میزان فشار آب ورودی ساختمان به دستگاه سوکت برق موتور دستگاه را جدا کنید. سپس شیر مخزن را ببندید و شیر برداشت را باز کنید. در این حالت عددی که گیج فشار نشان می دهد فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه آب می باشد.

2- میزان برق ترانس را کنترل کنید. در صورت بالا بودن فشار آب ورودی به دستگاه ولتاژ از 32 ولت فراتر می رود که باعث کارکرد بیشتر پمپ و کاهش طول عمر آن می شود.

3- محدود کننده فاضلاب را کنترل کنید. اگر فشار آب ورودی به دستگاه بالاست از ممبران های با ظرفیت بیشتر استفاده کنید و متناسب با ظرفیت ممبران از محدود کننده فاضلاب متناسب با آن فیلتر ممبران استفاده کنید تا میزان فشار به محدوده مناسب برسد.

اگر فشار آب دستگاه بالاست می توانید قطعه محدود کننده فاضلاب را تعویض کنید و از یک محدود کننده با ظرفیت بیشتر استفاده کنید

چرا پمپ دستگاه تصفیه فشار لازم را تامین نمی کند

شایع ترین مشکل مربوط به پمپ، عدم تولید فشار لازم است که دلیل آن می تواند عدم تعویض به موقع فیلترهای اولیه و ممبران باشد. ابتدا باید مطمئن شویم که فشار کافی ایجاد نمی شود. ابتدا دستگاه را روشن می کنیم یعنی باید شیر مخزن را بسته، شیر برداشت را باز و دستگاه در حال کار باشد. به پمپ دست بزنید تا مطمئن شوید در حال کار است و سپس به گیج فشار روی دستگاه نگاه کنید. اگر عدد گیج بیش از 50psi بود، معلوم می شود فشار دستگاه مناسب است و هیچ مشکلی از جهت کمبود فشار پمپ وجود ندارد. اما اگر میزان فشار گیج کمتر از این مقدار بود به این معنی است که دستگاه فشار لازم را ندارد و باید تعمیر شود. این مشکل را می توان با تعویض پمپ، هد پمپ و یا تعویض قطعات داخلی آن رفع کرد.

پمپ دستگاه کار می کند اما آب تصفیه شده به ممبران و شیر برداشت وارد نمی شود

اگر در مسیر ورود آب به ممبران یا هوزینگ فیلتر ممبران مقداری هوا محبوس شده باشد موجب بروز این مشکل می شود. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که فشار آب ورودی به دستگاه پایین باشد.

اگر پمپ فشار کافی را ایجاد نکند فیلتر ممبران زودتر از موعد خراب خواهد شد و ممکن است سنسور فشار بالا دستور خاموش شدن پمپ را ندهد که ممکن است به خرابی پمپ منجر شود.

سارنیاواتر مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان علاوه بر ارائه انواع دستگاه تصفیه آب و متعلقات آن این امکان را برای شما فراهم کرده است تا در صورت بروز مشکل برای آب تصفیه کن و نیاز به خدمات تعمیر دستگاه تصفیه آب بتوانید با تماس با این فروشگاه مشکل خود را برطرف و در صورت نیاز از تجربه کارشناسان این فروشگاه بهره مند شوید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram