logo-sarniawater
Search
Close this search box.

آیا لرزش و صدای دستگاه تصفیه آب طبیعی است؟

آیا لرزش و صدای دستگاه تصفیه آب طبیعی است؟
بهترین دستگاه های تصفیه آب

لرزش و صدای دستگاه تصفیه آب به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد و بسته به اینکه این لرزش به چه دلیلی اتفاق بیفتد کارهای مختلفی را می توان برای کاهش و قطع این لرزش و صدا انجام داد. بطور نرمال یک دستگاه تصفیه آب نباید صدای زیادی تولید کند ولی ایجاد صدا در حد کم طبیعی است. در واقع اینکه انتظار داشته باشیم این دستگاه بدون صدا کار کند کمی غیر منطقی است. اگر دستگاه تصفیه آب شما هم دچار لرزش و صدا شده است بد نیست این مقاله را تا اخر بخوانید تا پی به علل آن ببرید.

آیا لرزش و صدای دستگاه تصفیه آب طبیعی است؟

علل لرزش دستگاه تصفیه آب

لرزش در دستگاه تصفیه آب یک مشکل رایج است و معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که اخیراً فیلتر دستگاه تصفیه آب تغییر کرده باشد. زمانی که دستگاه تصفیه آب شروع به کار می کند طبیعی است که صدا بدهد چرا که پمپ برای انتقال آب به ممبران باید کار کند و طبیعی است که صدایی هم ایجاد می کند. در این مقاله علل رایج چنین ارتعاشی آورده شده است.

پمپ دستگاه

-کار کردن پمپ می تواند عامل اصلی ایجاد لرزش در دستگاه تصفیه آب شود که این لرزش تا حدی طبیعی است.

-قرار نگرفتن پمپ در جای خود و لغزش آن نیز می تواند باعث ایجاد صدا و لرزش شود.

-پمپ بی کیفیت نیز می تواند لرزش و صدای بیش از حد تولید کند. کارکردن مداوم پمپ و سرویس نشدن آن می تواند باعث ایجاد لرزش و صدای آن شود. لازم است در زمان خرید پمپ دستگاه وسواس بیشتری به خرج دهید و جنس با کیفیتی و اصل تهیه کنید تا به مشکلات این چنینی دچار نشوید. غیر منطقی است که یک پمپ بی کیفیت و ارزان تهیه کنید و انتظار داشته باشید هیچ لرزش و صدایی ایجاد نکند.

-خرابی پمپ: خرابی پمپ می تواند به دلایل مختلفی مانند تعویض دیر هنگام فیلترهای دستگاه، خرابی سوییچ های پرشر ایجاد شود و در عملکرد مداوم پمپ باعث استهلاک پمپ شود. اگر با تعویض کلی پمپ لرزش و صدا بر طرف نشد لازم است آن را به تعمیر کار متخصص بسپارید.

-شل شدن پیچ های پمپ: در زیر پمپ 6 عدد پیچ وجود دارد که در اثر کار کردن پمپ ممکن است این پیچ ها شل شوند و باعث ایجاد سرو صدا و لرزش گردند که برای جلوگیری از ایجاد لرزش و صدا بهتر است پیچ ها را سفت کنید.

برای کاهش لرزش ناشی از کار کردن پمپ می توانید لرزه گیر پلاستیکی، یونولیت و یا موکت در زیر پمپ قرار دهید تا لرزش به کابینت منتقل نشود.

لرزش شیلنگ و قطعات

لرزش شیلنگ و قطعات بر اثر لرزش پمپ به وجود می آید که با تعویض قطعات مشکل بر طرف خواهد شد.

لرزش دستگاه به دلیل تعویض فیلترها

زمانی که به تازگی فیلترهای دستگاه تصفیه آب را تعویض کرده ایید هم ممکن است دستگاه دچار لرزش شود که البته این لرزش موقتی است و بعد از چند ساعت کار کردن دستگاه از بین خواهد رفت.

علت ایجاد صدا دردستگاه تصفیه آب

-برخورد شیلنگ های دستگاه به بدنه و کابینت نیز ممکن است باعث ایجاد سرو صدا شود که برای حل این مشکل بهتر است این شیلنگ ها را با چسب یا سیم به هم وصل کنید. سست شدن سیم ها و شیلنگ های اتصال هم می تواند باعث ایجاد صدا و لرزش در دستگاه تصفیه شوند.

-هوای موجود در آب: هوای موجود در آب در فیلترها جمع می شود و هنگام خارج شدن آب ممکن است صدایی شبیه سوت ایجاد کند. در این شرایط لازم است دستگاه را هوا گیری کنید.

-صدای خروجی فاضلاب: که به علت اینکه بست فاضلاب در جای درستی بسته نشده باعث ایجاد صدا می شود. بست فاضلاب باید روی لوله افقی فاضلاب یا در پایین ترین نقطه از لوله افقی نصب شود.

-متفاوت بودن فشار فیلترها: تفاوت در فشار فیلتر دستگاه تصفیه آب پس از تعویض نیز می تواند باعث ایجاد صدا در دستگاه تصفیه آب شود. این ارتعاشات می تواند ناشی از اختلاف فشار بین فیلترهای مختلف باشد. هیچ آسیبی توسط این ارتعاشات ایجاد نمی شود و به طور کلی در 3-4 روز محو می شود و اگر این مشکل پس از چند روز حل نشد لازم است برای تعمیر دستگاه اقدام کنید.

در صورت بروز مشکلات شدید و نامتعارف به جای اینکه خودتان آن را برطرف کنید، آن را به یک متخصص  دستگاه تصفیه آب بسپارید. چرا که در صورتی که مشکل را به موقع برطرف نکنید موجب آسیب بیشتر به دستگاه خواهد شد. در فروشگاه سارنیا واتر نه تنها می توانید انواع دستگاه تصفیه آب در قیمت ها و کیفیت های مختلف را تهیه کنید بلکه برای نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود نیز می توانید از طریق این سایت اقدام کنید. سارنیا واتر برای رفع نیاز شما در زمینه نصب و تعمیر دستگاه تصفیه، بهترین  و زبده ترین کارشناسان را بکار گرفته است تا این کار به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن برای شما انجام دهند.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram