logo-sarniawater
Search
Close this search box.

معرفی انواع فیلتر یخچال و کاربرد آنها

معرفی انواع فیلتر یخچال و کاربرد آنها
بهترین دستگاه های تصفیه آب

فیلتر یخچال یک فیلتر آب ساده یا ترکیبی است که وظیفه تصفیه آب در یخچال را بر عهده دارد. اگر در خانه تان یخچال ساید بای ساید داشته باشید حتما فیلتر یخچال را دیده ایید. این یخچال ها این قابلیت را دارند که آب شهری مستقیما به آنها وصل شود و برخی محلی برای برداشت یخ نیز دارند. وجود شن و ماسه، کلر، سموم کشاورزی و انواع مواد سرطان زا مانند نیترات و نیتریت و آرسنیک و جیوه نیاز به فیلتر یخچال را برای ما ضروری می کند و اگر فیلتری را سر راه آب قرار ندهیم، به مرور این عوامل لوله کشی آب یخچال را دچار مشکل و عبور آب را مسدود می کند. فیلترهای یخچال بر اساس نوع شرکت سازنده و فیلترهای داخلی یخچال دارای اندازه های متفاوت اند ولی فیلترهای بیرونی عمومی اند و برای انواع یخچال قابل استفاده می باشند.

معرفی انواع فیلتر یخچال و کاربرد آنها

فیلترهای یخچال بر اساس نوع کاربرد و نوع یخچال مورد دسته بندی قرار میگیرند. هر فیلتر دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است که مانع رسوب گذاری در لوله های یخچال می شوند. فیلترهای یخچال به فیلترهای معمولی، فیلترهای آنتی باکتریال، فیلترهای داخلی خارجی تقسیم می شوند که هر کدام کارکرد و خاصیت خود را دارند که در ادامه به بررسی بیشتر آنها خواهیم پرداخت. 

فیلتر معمولی یخچال

فیلتر معمولی یخچال فقط می تواند ذرات معلق موجود در آب را از بین ببرد را کاهش دهد و برای یخچال های کوچک از یک فیلتر معمولی استفاده می کنند. در داخل این فیلتر از کربن فعال برای جذب آلودگی ها استفاده می شود، تاثیر این فیلتر در جذب آگودگی ها کمی کمتر از بقیه فیلترها می باشد.

فیلتر آنتی باکتریال یخچال

این فیلتر تمام کارهای فیلتر معمولی را انجام می دهد و علاوه بر کاهش سختی آب در از بردن باکتری های بیماری زای موجود در آب نیز موثر است. این فیلتر ذرات ریز آلودگی در آب را تشخیص می دهد و پس از تصفیه آب سالم از شیر خارج می گردد.

فیلتر بیرونی داخلی یخچال

این فیلتر را می توان در داخل یا بیرون یخچال نصب کرد که فیلترهای بیرونی بصورت مستقیم روی شیلنگ ورودی آب شهری نصب می شوند. ضمن اینکه در برخی یخچال های جدید فقط می توان از این نوع فیلتر استفاده کرد.

فیلترهای داخلی یخچال در داخل یخچال و در زیر سقف آن نصب می شوند و در برخی یخچال ها کنار جامیوه ایی جا می گیرند. نصب درست این فیلتر اهمیت زیادی دارد چرا که اگر درست نصب نشود عملکرد درستی نخواهد داشت.

اگر فیلتر یخچال به درستی کار نکند در طولانی مدت لوله های یخچال مسدود می شوند و رسوب تمام قسمت های آن را می گیرد. وقتی لوله های یخچال دچار رسوب شوند فشار آب خروجی یخچال کم می شود و در نهایت می تواند منجر به سوختن شیر برقی گردد. این مشکلات می تواند باعث بد شدن مزه یخ در یخچال شود و فیلتر یخچال دیگر نخواهد توانست آب سالمی تامین کند.

اگر فیلتر یخچال را عوض نکنیم چه می شود

بعد از نصب فیلتر، آب بدون ناخالصی به آبسردکن می رسد ولی با گذشت زمان کلر و مواد معلق موجود در آب ذرات فیلتر را مسدود می کند و لازم است هر چند وقت یکبار فیلتر یخچال تعویض گردد. اگر فیلتر یخچال را به موقع عوض نکنیم موارد زیر اتفاق می افتد:

-عدم حذف آلاینده های موجود در آب
-رشد باکترها در یخچال و وارد شدن آن مخزن
-کاهش فشار آب خروجی از یخچال
-امکان خراب شدن شیر برقی یخچال
-تولید یخ های مزه دار
-تغییر در بو و مزه آب

فیلترهای یخچال در افزایش کیفیت آب تاثیر زیادی دارند و با محیط زیست سازگارند و ضرری به محیط زیست نمی زنند. هنگام خرید فیلتر یخچال به این نکته توجه کنید فیلتر دارای استاندارد های بهداشتی باشد و هم چنین با مدل یخچال شما سازگاری داشته باشد چرا که در غیر این صورت کارایی لازم را نخواهد داشت. فاکتور مهم دیگر در خرید فیلتر ظرفیت فیلتر است که برای تصفیه آب نقش مهمی در عملکرد آن دارد.

در این مقاله به معرفی انواع فیلتر یخچال و کاربرد آنها پرداختیم. برای خرید فیلتر یخچال و دستگاه تصفیه آب می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه سارنیاواتر سفارش خود را ثبت کنید. سارنیاواتر نمایندگی فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان است که توانسته سالهای متمادی محصولات با کیفیت و خدمات برجسته ایی در زمینه تصفیه آب به مشتریان خود ارائه دهد. در این فروشگاه می توانید با مقایسه دستگاه های تصفیه آب مختلف خرید خوبی را تجربه کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram