چگونه مشکل قطع خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه را حل کنیم؟

چه چیزی می تواند باعث قطع خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه شود؟
بهترین دستگاه های تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب RO و UV رایج‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب هستند که در اکثر خانه‌ها یافت می‌شوند و هر کدام از آنها می‌تواند مشکلات مختلفی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم علت قطع خروجی فاضلاب را در دستگاه تصفیه آب بررسی کنیم و سعی کرده ایم راه حل های معمول رفع این مشکل را لیست کنیم. گاهی ممکن است خروجی فاضلاب بطور کامل قطع شود و این مسئله یکی از مشکلات اساسی در دستگاه تصفیه آب است که باید بطور جدی بررسی و رفع شود.

چگونه مشکل قطع خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه را حل کنیم؟

برای رفع مشکل قطع خروجی فاضلاب موارد زیر را بررسی کنید:

خرابی فلو یا محدود کننده جریان فاضلاب

احتمال خراب شدن این قطعه از همه احتمالات دیگر بیشتر است. در صورت مسدود شدن فلو یا محدود کننده فاضلاب باید به سرعت این قطعه تعویض شود و در غیر این صورت این قطعه می تواند فیلتر ممبران را نیز خراب کند.

محدود کننده فاضلاب قطعه ایی استوانه ایی شکل است که وظیفه کنترل جریان آب خروجی به فاضلاب را دارد. بعد از خروجی فاضلاب فیلتر ممبران، آب از این قطعه عبور می کند و بعد از این مرحله وارد فاضلاب می شود. اگر این قطعه وجود نداشته باشد آب با فشار بسیار بالایی وارد فاضلاب می شود و فشار لازم برای عبور آب از غشای فیلتر ممبران فراهم نمی شود. در واقع کل آب به فاضلاب می رود و تصفیه آب صورت نمی گیرد.

در هنگام عبور آب از محدود کننده باید صدایی مانند صدای سوت شنیده شود و در غیر این صورت باید احتمال گرفتگی مسیر خروجی فاضلاب و عدم خروج آب از آن را بدهیم. اگر چه این قطعه به سختی خراب می شود ولی بهتر است هر دفعه که فیلتر ممبران را عوض می کنید نیز این قطعه را هم عوض کنید. چرا که اگر این قطعه درست عمل نکند بر عمر فیلتر ممبران اثرگذار خواهد بود.

گرفتگی اتصالات هوزینگ فیلتر ممبران

در قسمت خروجی فاضلاب برای هوزینگ فیلتر ممبران از اتصال زانویی استفاده می شود. در صورت خرابی و مسدود شدن این اتصال خروج آب از فاضلاب با مشکل مواجه خواهد شد. بهتر است در صورت خرابی هر چه سریع تر اقدام به تعویض این اتصال کنید. در صورت عدم تعویض به موقع اتصالات هوزینگ فیلتر ممبران، ممکن است باعث خرابی فیلتر ممبران شود. از آنجایی که فاضلاب خروجی برای سالم نگه داشتن فیلتر ممبران و سایر فیلترها ضروری است لازم است که هرچه سیعتر علت گرفتگی فاضلاب بررسی و رفع شود تا منجر به خرابی ممبرن و سایر فیلترها نگردد.

سارنیا واتر به عنوان نماینده فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان علاوه بر ارائه انواع دستگاه تصفیه آب در برندها و کیفیت های مختلف، با کادری مجرب و کارآزموده آماده سرویس دهی به شما در خصوص نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب می باشد.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram