logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

چگونه کربوفوران را از آب خود حذف کنیم

چگونه کربوفوران را از آب خود حذف کنیم
بهترین دستگاه های تصفیه آب

Carbofuran یک آفت کش شیمیایی است که به طور گسترده در مزارع در سراسر جهان برای کشتن حشرات و کرم ها استفاده می شود. این یک ماده بسیار سمی است که اگر در آب شما باشد، اثرات بسیار بدی برای سلامتی خواهد داشت. فیلترهای ساخته شده از کربن فعال دانه ای، مانند پارچ فیلتر آب Clearly Filtered، موثرترین راه برای حذف کربوفوران از آب است.

سیستم‌های اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون، تقطیر و تکنیک‌های اکسیداسیون پیشرفته نیز می‌توانند مقداری کربوفوران را از آب حذف کنند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که کدام فیلترها و سیستم‌ها می‌توانند به طور موثر کربوفوران را حذف کنند. ما همچنین نحوه تشخیص آن و تأثیراتی که می تواند بر سلامتی شما داشته باشد را بررسی کرده ایم تا دقیقاً بدانید که با چه چیزی سر و کار دارید.

کربوفوران در آب ما

کربوفوران یک ماده شیمیایی است که در گروهی از آفت‌کش‌ها به نام «کاربامات‌ها» قرار می‌گیرد. این ماده می تواند طیف وسیعی از حشرات، آفات، کرم ها و عنکبوتیان را در خاک از بین ببرد. متأسفانه، کربوفوران همچنین یک آفت کش سیستمیک است، به این معنی که در ریشه گیاهی که روی آن استفاده می شود جذب می شود.

سپس در برگ ها و میوه های گیاه جمع می شود. بزرگ‌ترین مشکل کربوفوران این است که به راحتی در آب نفوذ می‌کند و بنابراین می‌تواند به منابع آب آشامیدنی برسد. خوشبختانه، فقط می تواند هشت تا ده هفته در خاک یا آب باقی بماند و بعد  به طور طبیعی از بین می رود.

کربوفوران از کجا می آید

منبع اصلی کربوفوران در آب آشامیدنی رواناب زمین های کشاورزی است. اساساً ما می توانیم به سه طریق در معرض کربوفوران قرار بگیریم:

مصرف گیاهان و محصولات گیاهی حاوی کربوفوران

قرار گرفتن در معرض هوای آلوده (در صنایع یا مزارع)

نوشیدن آب آلوده

13 4

چگونه کربوفوران را از آب خود حذف کنیم؟

تنها روشی که EPA برای حذف کربوفوران از آب توصیه می کند زغال چوب فعال گرانولی است. ما انواع مختلف فیلترها و سیستم هایی را که می توانند به طور قابل اعتماد کربوفوران ها را حذف کنند در اینجا فهرست کرده ایم:

 کربن فعال گرانولی

کربن فعال می تواند بیش از 95 درصد از کل بار کربوفوران موجود در آب را حذف کند. فیلترهای ساخته شده از کربن فعال دارای ذرات کربن ریز هستند که سطح بسیار بالایی دارند. این سطح به آن اجازه می‌دهد به مولکول‌های کربوفوران بچسبد (یا جذب کند) و آب خالص و بدون آلودگی را برای نوشیدن شما تولید کند.

کربن فعال همچنین در از بین بردن چندین شکل دیگر از آفت کش هایی که ممکن است به عنوان آلاینده های مشترک وجود داشته باشند بسیار موثر است. شما می توانید کربن فعال مورد استفاده در طیف گسترده ای از فیلترهای آب، از جمله

پارچ فیلتر آب

فیلترهای زیر سینک

فیلترهای شیر آب

فیلترهای کل خانه

-فیلترهای دوش

با توجه به مقرون به صرفه بودن، در دسترس بودن آسان و اثربخشی ثابت زغال فعال در حذف کربوفوران، اگر نگران آلودگی احتمالی کربوفوران در آب خود هستید، فیلترهایی را توصیه می کنیم که از کربن فعال استفاده می کنند.

با این حال، مطمئن شوید که فیلتری که روی آن سرمایه گذاری می کنید از کربن فعال GRANULAR ساخته شده باشد (انواع دیگری مانند کربن فعال پودری وجود دارد). این کربن فعال دانه ای است که به نام GAC نیز شناخته می شود، که می تواند بیشترین مقدار کربوفوران را از آب حذف کند.

1- پارچ فیلتر آب

تنها فیلتری که برای حذف کربوفوران توصیه می کنیم، پارچ آب با فیلتر شفاف است. می تواند بیش از 98.67 درصد از کربوفوران موجود در آب را حذف کند.

2. اسمز معکوس

اسمز معکوس (RO) یک فناوری فیلتراسیون قدرتمند است که آب را با عبور از غشایی با سوراخ های بسیار ریز تصفیه می کند. سیستم های RO می توانند به طور موثر تا 99٪ از آفت کش ها را حذف کنند، این شامل مقداری کربوفوران است.

چندین دستگاه تصفیه آب RO همچنین دارای چندین فیلتر هستند. که آنها باید بتوانند بیشتر کربوفوران را از آب شما حذف کنند. سیستم های RO به صورت زیر موجود هستند:

فیلترهای کل خانه

فیلترهای زیر سینک

مزیت فیلترهای RO این است که همه کاره هستند و اکثر انواع آلاینده های آلی و معدنی را از آب نیز حذف می کنند.

2 11

3. نانوفیلتراسیون

نانوفیلتراسیون یک تکنیک پیشرفته است که مانند اسمز معکوس، آب را از یک غشاء با منافذ بسیار کوچک عبور می دهد. این آلاینده های ناخواسته مانند آفت کش ها را فیلتر می کند. مطالعات در واقع نشان داده اند که تکنیک های نانوفیلتراسیون تا 100 درصد در حذف کربوفوران ها از آب موثر است. سیستم های نانوفیلتراسیون کل خانه در دسترس هستند، بنابراین اگر نگران آلودگی آفت کش ها در خانه خود هستید، می توانید یکی از آنها را خریداری کنید. 

4. فرآیندهای اکسیداسیون پیشرفته

این یکی دیگر از فناوری‌های پیشرفته است که از تشعشعات (چراغ‌های UV) یا مواد شیمیایی (مانند سفید کننده، ازن یا پراکسید هیدروژن) برای اکسید کردن مولکول‌های کربوفوران و بی‌اثر کردن آنها استفاده می‌کند. مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد آنها چقدر کاربوفوران را خنثی می‌کنند، اما هیچ مرجعی این تکنیک‌ها را برای استفاده خانگی تأیید نکرده است.

بنابراین در حالی که از نظر تئوری ممکن است آنها در حذف کربوفوران موثر باشند، ما فیلترهای UV یا اوزون سازها را برای استفاده ایزوله برای حذف کربوفوران توصیه نمی کنیم.

5. تقطیر

تقطیر فرآیندی است که در آن آب را به بخار گرم می کنند و سپس آن را دوباره به آب سرد می کنند. از آنجایی که کربوفوران در دمای 595.9 درجه فارنهایت (313.3 درجه سانتیگراد) می جوشد، باید آن را رها کرد زیرا آب در دمای بسیار پایین تری می جوشد. بنابراین این تکنیک باید کربوفوران ها را از آب حذف کند. با این حال، این بیشتر برای استفاده در مقیاس صنعتی مناسب است و ممکن است برای استفاده معمولی خانگی مناسب نباشد.

دستگاه های تصفیه آب اسمزمعکوس بهترین و کاملترین فیلتراسیون را ارائه می دهند که به بهترین شکل تمام مواد آلاینده و میکروب ها را از آب حذف می کند و آبی سالم و گوارا به شما می دهد. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب ، فیلترهای آب تصفیه کن و دیگر قطعات و اتصالات این دستگاه را داشتید ، کافیست به سایت فروشگاه سارنیاواتر سر بزنید و از محصولات متنوع و با کیفیت این فروشگاه تخصصی دیدن کنید.

کارشناسان ما در فروشگاه سارنیاواتر نماینده فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان ، با ارائه راهنمایی ها و مشاوره های لازم به شما کمک می کنند تا مطابق با کیفیت آب منطقه ایی که در آن زندگی می کنید دستگاه تصفیه آبی را تهیه کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram