logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

هر چند وقت یکبار باید فیلتر یخچال خود را تعویض کنیم؟

هر چند وقت یکبار باید فیلتر یخچال خود را تعویض کنیم؟
بهترین دستگاه های تصفیه آب

فیلتر آب یخچال، آب لوله کشی را با به دام انداختن و خنثی کردن آلاینده ها قبل از عبور از داخل یخچال و یخ ساز، تمیز می کند. مواد متخلخل کربن فعال در فیلتر با جذب آلاینده ها ناخالصی ها را کاهش می دهد. فیلترهای آب یخچال یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای اطمینان از دسترسی خانواده شما به آب تمیز است. فیلتر آب که در داخل یخچال شما قرار دارد، معمولا از فیلتر کربن فعال پوسته نارگیل برای به دام انداختن و جذب آلاینده ها و آلاینده ها در آب لوله کشی شما استفاده می کند. فیلترهای آب یخچال معمولاً باید هر شش ماه یکبار تعویض شوند تا دسترسی آسان و مطمئن به آب آشامیدنی تازه برای کل خانواده وجود داشته باشد. با این حال، اینکه دقیقا چند وقت یکبار باید فیلترهای آب یخچال خود را تعویض کنید، می تواند در ابتدا به کیفیت آب لوله کشی شما بستگی داشته باشد.

متغیرهای منابع آب مانند چاه‌های آب و نیروگاه‌های آب شهری و همچنین لوله‌هایی که آب را به خانه شما می‌برند، همگی می‌توانند در هر نقطه‌ای بر کیفیت آب تأثیر بگذارند. آب لوله کشی روزانه می تواند حامل آلاینده هایی از جمله سرب، کلر، مواد دارویی، آفت کش ها و موارد دیگر باشد که نه تنها بر طعم و بوی آب، یخ و غذا تأثیر می گذارد، بلکه بر سلامت کلی خانواده شما نیز موثر است. با استفاده صحیح از فیلترهای آب یخچال، می توانید از طعم تمیز و تازه آب، یخ و غذا اطمینان حاصل کنید. اکثر یخچال‌های دارای آب سردکن دارای کارتریج‌های فیلتر آب داخلی هستند که می‌توانند با کاهش آلاینده‌ها و ارائه دسترسی به آبی با طعم عالی را برای خانواده شما فراهم کنند. با این حال، فیلترهای یخچال برای همیشه دوام نمی آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه هر چند وقت یکبار باید فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنیم؟ در ادامه با سارنیاواتر همراه باشید.

هر چند وقت یکبار باید فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنیم؟

فیلترهای آب یخچال یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌ها برای اطمینان از نوشیدن آب تمیز برای خانواده شما هستند، اما باید هر شش ماه یکبار تعویض شوند. بعد از شش ماه:

فیلتر شما به راحتی در معرض اشباع شدن با آلاینده ها قرار می گیرد

آلودگی و زباله ممکن است شروع به مسدود کردن فیلتر کنند

در نتیجه، آلودگی های بیشتری وارد آب شما می شود، حتی اگر ظاهر و طعم آن تمیز باشد.

برای تمیز نگه داشتن آب آشامیدنی، باید بدانید که فیلتر آب یخچال خود را هر چند وقت یکبار تعویض کنید. به همین ترتیب، یادگیری نحوه تشخیص خرابی فیلتر آب یخچال نیز می تواند به شما کمک کند که بدانید چه زمانی زمان تعویض آن فرا رسیده است.

ملاک زمان تعویض فیلتر یخچال چیست؟

اغلب با قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال متوجه زمان تعویض فیلتر می شوید. اما دو ملاک دیگر نیز برای تعویض فیلتر یخچال وجود دارد که باید به آن توجه کنید. اولین معیار میزان آبی است که فیلتر تصفیه کرده است که در برخی فیلتر ها 1500 گالن یا 5600 لیتر می باشد. ملاک دیکر زمانی که از نصب فیلتر یخچال شما می گذرد. فیلترهای یخچال معمولا بین 6 ماه تا یکسال عمر می کنند حتی اگر در این مدت 1500 گالن آب را هم تصفیه نکرده باشند باز هم قرمز شدن چراغ فیلتر نشانه زمان تعویض فیلتر می باشد.

اما بطور عینی نیز می توانید به زمان تعویض فیلتر پی ببرید. تغییر بو، طعم و رنگ و هم چنین کم شدن فشار آب یخچال را می توان از علائم عینی پی بردن به زمان تعویض فیلتر یخچال دانست.

12 2

عوارض عوض نکردن به موقع فیلتر یخچال

-عدم تصفیه مناسب آب

_فساد مواد داخل فیلتر

-گرفتگی و رسوب در مسیر آب

-سوختن یخ ساز یخچال

چگونه تشخیص دهیم که فیلتر آب یخچال خراب است؟

بسیاری از یخچال های امروزی چرخه عمر فیلتر شما را ردیابی می کنند و زمانی که فیلتر شما به پایان عمر مفید خود می رسد با چراغ قرمز یا نشانگر دیگری به شما اطلاع می دهند. از علائم اضافی که نشان دهنده فیلتر آب بد یخچال می توان به آب آشامیدنی کدر یا بد طعم و همچنین جریان ضعیف آب باشد که ممکن است به دلیل مسدود شدن زباله ها در فیلتر رخ دهد اشاره کرد. اگر متوجه تغییر در آب آشامیدنی خود شده اید، مهم است که فیلتر یخچال خود را قبل از ادامه استفاده از آن عوض کنید.

آیا فیلتر آب یخچال قدیمی می تواند شما را بیمار کند؟

از آنجایی که فیلترهای قدیمی آب یخچال مستعد تجمع کثیفی و زباله هستند، ممکن است نتوانند از آلوده شدن آب آشامیدنی توسط آلاینده ها نیز جلوگیری کنند. برای اطمینان از آب آشامیدنی تازه و خوش طعم برای خانواده خود، حتما فیلتر آب یخچال خود را هر شش ماه یکبار تعویض کنید.

نکته: به دنبال راهی برای یادآوری تعویض هر 6 ماه یکبار فیلتر یخچال خود باشید.

برای انتخاب فیلتر یخچال چه شاخص هایی را باید در نظر بگیریم؟

-درصد نیترات آب محل سکونت

-باکتریهای موجود در آب

-جرم داخل لوله های داخل ساختمان

-رسوب و املاح آب

-سختی آب منطقه ایی که در آن زندگی می کنید

-مرغوب بودن فیلتر

-اصل و اورجینال بودن فیلتر یخچال

-ظرفیت تصفیه آب فیلتر یخچال

فیلترهای یخچال با توجه به برند و مدل یخچال با هم فرق می کنند. برخی یخچال های ساید مجهز به فیلتر داخلی هستند و باید یک تا دو سال یکبار تعویض شوند. در کل فیلترهای یخچال ساید بای سلاید را می توان از دو جنبه یکی فیلترهای بیرونی داخلی و دیگری فیلترهای مینرال، آنتی باکتریال، نیترات، کلرو طعم و رایحه تقسیم بندی کرد. استفاده از فیلترهای آب یخچال به امری عادی تبدیل شده‌اند، توانایی این فیلترها در تصفیه آب بر حسب میکرون اندازه گیری می شود. هرچه امتیاز میکرون کمتر باشد، فیلتر توانایی بیشتری در جذب آلاینده های کوچک دارد. از آنجایی که فیلترهای یخچال، آلاینده‌ها و ذرات را می‌توانند حذف می‌کنند، با هر چیزی که توانسته‌اند از آب خارج کنند، مسدود می‌شوند. این فیلترها باید تقریباً هر شش ماه یکبار تعویض شوند و عدم انجام این کار می تواند اثرات فاجعه باری داشته باشد. اگر فیلترتان را عوض نکنید، ممکن است هر بار که یک لیوان آب از یخچال می‌گیرید، باکتری‌ها، مواد شیمیایی و ذرات مضر را با آب مصرف کنید. 

برای خرید انواع فیلترهای یخچال در برندهای مختلف می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه سارنیاواتر سفارش خود را ثبت و در اسرع وقت تحویل بگیرید. سارنیاواتر یک مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان است که همیشه بهترین و با کیفیت ترین محصولات را با قیمت ارائه می دهد و در واقع جلب رضایت مشتری را هدف خود قرار داده است. در این فروشگاه می توانید انواع و اقسام فیلترهای یخچال و هم چنین فیلترهای دستگاه تصفیه آب، لوازم جانبی و اتصالات دستگاه تصفیه آب را با کیفیت مرغوب تهیه کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram