logo-sarniawater
Search
Close this search box.

کلر باقی مانده در آب لوله کشی چقدر می تواند مضر باشد؟

کلر باقی مانده در آب لوله کشی چقدر می تواند مضر باشد؟
بهترین دستگاه های تصفیه آب

به دلیل قیمت رقابتی کلر در بازار، یک ضدعفونی کننده رایج در تصفیه آب لوله کشی خانگی است. کلر در ضد عفونی کردن باکتری‌ها، میکروارگانیسم‌ها، مواد آلی، مواد معدنی و سایر مواد شیمیایی مضر بسیار عالی عمل می‌کند، اما تمام کلر مورد استفاده در این فرآیند به درستی فیلتر نمی‌شود. مقداری کلر در آب تصفیه شده ای که از شیرهای خانه شما خارج می شود، باقی می ماند. در ادامه می خواهیم ببینیم کلر باقی مانده در آب لوله کشی چقدر می تواند مضر باشد؟

 

کلر باقی مانده در آب لوله کشی چقدر می تواند مضر باشد؟

کلر باقی مانده در آب لوله کشی چقدر می تواند مضر باشد و می تواند باعث تحریک چشم، بینی، مجاری تنفسی و حتی بیماری هایی مانند ادم حاد ریه شود. هنگامی که غلظت کلر به اندازه کافی بالا باشد می تواند باعث فلج شدن سیستم عصبی تنفسی شود. غلظت بالای کلر خطرناک است، اما حتی غلظت کم کلر در یک دوره زمانی طولانی می تواند باعث مسمومیت مزمن شود.

زمانی که از آب لوله کشی برای شستن سبزیجات، میوه ها و غلات استفاده می کنیم، کلر می تواند از طریق غذا وارد بدن انسان شود. کلر می تواند ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی موجود در میوه ها و سبزیجات ما را از بین ببرد. بدن ما نه تنها کلر را از طریق غذاها جذب می کند، بلکه مواد مغذی مورد نیاز بدن را نیز از بین می برد.

استفاده از آب حاوی کلر برای دوش گرفتن یا حمام نیز می تواند مضر باشد. حمام های بخاردار محیطی را ایجاد می کنند که در آن 40 درصد کلر به دستگاه تنفسی ما استنشاق می شود و 30 درصد از طریق پوست جذب می شود. مقدار کل کلر جذب شده در حمام به طور کلی 6 تا 8 برابر مقدار مصرفی از آب آشامیدنی است و منجر به تحریک پوست و افزایش خطر ابتلا به سرطان می شود.

جوشاندن آب لوله کشی تصفیه نشده می تواند باعث تولید کلروفرم و سایر مواد سرطان زا توسط مواد آلی موجود در آب شود. مقدار کلروفرم در آب جوشانده سه برابر مقدار موجود در آب لوله کشی نشده است. این بدان معناست که با مصرف روزانه قهوه داغ، چای و سایر نوشیدنی های گرم، مواد سرطان زا در بدن انسان 3 تا 4 برابر افزایش می یابد.

مصرف آب حاوی کلر باقی مانده در طول زمان ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی، تصلب شرایین عروق کرونر، کم خونی، سرطان مثانه، سرطان کبد، سرطان رکتوم، فشار خون بالا، آلرژی و همچنین بیماری های دیگر را افزایش دهد.

ما نمی‌توانیم نحوه تمیز کردن آب خود را در تاسیسات تصفیه تغییر دهیم، اما می‌توانیم با سرمایه‌گذاری در خرید دستگاه تصفیه آب مانند سیستم‌های اسمز معکوس کیفیت آب خانه خود را بهبود ببخشیم. سیستم های فیلتراسیون این اطمینان را ایجاد می کنند که خانواده ما می توانند از آب سالم لذت ببرند. همه سیستم های RO ارائه شده در فروشگاه سارنیاواتر ما دارای نرخ دفع کلرید تا 99٪ هستند.

سیستم های RO فروشگاه سارنیاواتر کلر را از آب لوله کشی حذف می کنند تا آب با بالاترین کیفیت به دست شما برسد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات فروشگاه سارنیاواتر می توانید به سایت این فروشگاه مراجعه کنید و با دریافت راهنمایی های لازم از کارشناسان ما در این فروشگاه، خرید خوب و هوشمندانه ایی را تجربه کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram