حقایقی در مورد اسمز معکوس ، BPA و فتالات

حقایقی در مورد اسمز معکوس ، BPA و فتالات

برخی از سیستم های اسمز معکوس وجود دارند که می توانند بیش از 99٪ فتالات ها و 98٪ BPA را از آب حذف کنند. با این حال، تنها سیستم هایی با غشاهای ساخته شده از پلی آمید قادر به حذف مقادیر بالای BPA هستند. غشاهای ساخته شده از سلولز نمی توانند بیش از 40 درصد از BPA موجود در آب را حذف کنند. BPA (بیسفنول A) و فتالات ها هر دو مواد شیمیایی هستند که در تولید پلاستیک استفاده می شوند. BPA در تولید برخی از اقلام پلاستیکی سخت استفاده می شود. از طرف دیگر از فتالات ها در ساخت پلاستیک های نرم و انعطاف پذیر مانند بسته بندی مواد غذایی و پستانک های کودک استفاده می شود. هر دو BPA و فتالات زمانی که وارد بدن می شوند، مواد شیمیایی مضری هستند. در این مقاله نحوه ورود آنها به منبع آب را پوشش می دهیم و به سیستم های مختلف اسمز معکوس نگاه می کنیم که می توانند به شما در حذف BPA و فتالات ها از آب کمک کنند.

BPA و فتالات در آب ما

BPA یک ماده شیمیایی صنعتی است که در درجه اول برای سخت کردن پلاستیک استفاده می شود. این یک ماده شیمیایی بی رنگ است که در ظروف غذا، وسایل پزشکی، شیشه شیر نوزاد و صدها محصول دیگر که ما هر روز استفاده می کنیم وجود دارد. فتالات ها مواد شیمیایی هستند که ارتباط نزدیکی با BPA دارند، اما کاربردهای متفاوتی دارند. فتالات ها به پلاستیک ها اضافه می شوند تا انعطاف پذیرتر و بادوام تر شوند. آنها را می توان در بطری های آب کودکان و بسیاری از وسایل روزمره دیگر یافت.

اگر آب در بطری یا کوزه حاوی BPA یا فتالات باشد، BPA و فتالات‌ها می‌توانند به داخل آب نفوذ کنند. با گرم شدن آب، احتمال این اتفاق افزایش می یابد. غلظت یا مقدار BPA و فتالات ها نیز با گرما افزایش می یابد. بطری‌های آبی که در تابستان در اتومبیل‌ها باقی می‌مانند، نمونه بارز این است که چگونه این مواد شیمیایی می‌توانند به راحتی بدون اینکه متوجه شوید وارد آب شما شوند. BPA و فتالات ها نیز می توانند از محل های دفن زباله وارد منبع آب شما شوند. این آب می تواند با منابع آب طبیعی مانند دریاچه ها و سفره های زیرزمینی مخلوط شود.

تشخیص وجود این مواد شیمیایی در آب، به ویژه فتالات که در آب قابل مشاهده، چشیدن یا بوییدن نیستند، چندان آسان نیست. برخلاف BPA است که قابل مشاهده نیست اما بو و طعم ملایمی دارد. علیرغم اینکه تشخیص آن دشوار است، آبی که حاوی BPA و فتالات است به طور بالقوه برای سلامتی شما خطرناک است.

123456 1

اثرات BPA و فتالات بر سلامتی

BPA و فتالات ها مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز (EDCs) هستند. EDC ها عملکرد طبیعی هورمون ها را در بدن ما از جمله تولید، آزادسازی، انتقال، عمل، متابولیسم و ​​دفع آنها توسط بدن مختل می کنند. هنگامی که هورمون هایی مانند استروژن، هورمون تیروئید، تستوسترون و انسولین تحت تاثیر قرار می گیرند، می توانند شما را در معرض خطر ابتلا به مشکلات سلامتی مانند دیابت نوع دوم، تاخیر در رشد و آلرژی قرار دهند.

چگونه برخی از سیستم های اسمز معکوس BPA و فتالات ها را حذف می کنند

اسمز معکوس آلاینده ها از جمله BPA و فتالات ها را از آب حذف می کند، اما همه سیستم ها موثر نیستند. سیستم های RO آب را تحت فشار بالا از طریق یک غشای نیمه تراوا عبور می دهند که آلاینده های ناخواسته را فیلتر می کند و آب تمیز تولید می کند. غشای نیمه تراوا (نوعی فیلتر) دارای منافذ ریز و میکروسکوپی است که فقط به مولکول های کوچک آب اجازه عبور می دهد. غشاهایی که از پلی آمید ساخته شده اند می توانند بیش از 98٪ BPA را حذف کنند، اما آنهایی که از سلولز ساخته شده اند نمی توانند بیش از 40٪ را حذف کنند.

در حالی که تمام سیستم های استاندارد RO می توانند بیش از 99٪ فتالات ها را حذف کنند. بنابراین، یک سیستم اسمز معکوس خوب می تواند BPA و فتالات ها را تقریباً به طور کامل حذف کند. اگر منبع آب شما توسط BPA ویا فتالات ها آلوده شده است، یا نگران این هستید، می توانید با نصب یک سیستم اسمز معکوس زیر سینک، این مشکل را حل کنید. این کار باعث تصفیه آب خروجی از شیر آب می شود. مزیت افزوده استفاده از اسمز معکوس برای تصفیه آب این است که چندین آلاینده دیگر که ممکن است برای شما ناشناخته باشند نیز توسط این فناوری حذف می شوند.

انواع دیگری از سیستم های اسمز معکوس وجود دارد. در حالی که بسیاری از آنها دارای مخزن و برخی بدون مخزن هستند، مواردی نیز وجود دارند که دارای لامپ های UV داخلی هستند. سیستم های اسمز معکوس که دارای مخزن هستند پس از پردازش آب را ذخیره می کنند. این مخازن ضروری هستند زیرا فرآیند فیلتراسیون اغلب کندتر از سرعت جریان آب لوله کشی است. با ذخیره آب فیلتر شده قبلی، می توانید سریعتر از آب استفاده کنید بدون اینکه منتظر بمانید تا این فرآیند طی شود.

هنگامی که آب در مخزن به زیر سطح خاصی رفت، به طور خودکار شروع به فیلتر کردن آب بیشتری می کند تا زمانی که مخزن دوباره پر شود. سیستم های اسمز معکوس بدون مخزنT مخزن ذخیره ندارند. به دلیل پیشرفت تکنولوژی، این سیستم ها آب را در صورت نیاز فیلتر می کنند. آنها سریع هستند و همچنین فضای کارآمدتری دارند. سیستم‌های RO با فناوری ماوراء بنفش (UV) آب شما را با ارائه استریلیزاسیون قدرتمند، خلاص شدن از شر میکروب‌هایی مانند باکتری‌ها، جلبک‌ها، کیست‌ها و غیره بهبود می‌بخشند. 

دستگاه های تصفیه آب اسمزمعکوس بهترین و کاملترین فیلتراسیون را ارائه می دهند که به بهترین شکل تمام مواد آلاینده و میکروب ها را از آب حذف می کند و آبی سالم و گوارا به شما می دهد. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب ، فیلترهای آب تصفیه کن و دیگر قطعات و اتصالات این دستگاه را داشتید ، کافیست به سایت فروشگاه سارنیاواتر سر بزنید و از محصولات متنوع و با کیفیت این فروشگاه تخصصی دیدن کنید. کارشناسان ما در فروشگاه سارنیاواتر نماینده فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان ، با ارائه راهنمایی ها و مشاوره های لازم به شما کمک می کنند تا مطابق با کیفیت آب منطقه ایی که در آن زندگی می کنید یک دستگاه تصفیه آب را با قیمت مناسب تهیه کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

جستجوی محصول مورد نظر