هر آنچه باید در مورد فیلتر یخچال بدانید

هر آنچه باید در مورد فیلتر یخچال بدانید
بهترین دستگاه های تصفیه آب

بسیاری از یخچال ها این قابلیت را دارند که آب شهری مستقیما به آنها وصل می شود، در واقع این یخچال ها شیر برداشت آب دارند. از آنجایی که در سیستم داخلی یخچال و ساید باکتری و میکروارگانیسم ها به سرعت رشد کرده و آب را آلوده خواهند کرد، به همین دلیل لازم است از فیلتر آب یخچال استفاده شود. فیلتر آب یخچال، آب لوله کشی را با به دام انداختن و خنثی کردن آلاینده ها قبل از عبور از داخل یخچال و یخ ساز، تمیز می کند و مواد متخلخل کربن فعال در فیلتر با جذب آلاینده ها ناخالصی ها را کاهش می دهد. فیلترهای آب یخچال یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای اطمینان از دسترسی خانواده شما به آب تمیز است. فیلترهای یخچال با استفاده از واکنش شیمیایی بین کربن فعال و کلر موجود در آب کار می کنند.

کربن فعال مانند یک اسفنج عمل می کند و مواد شیمیایی و آلاینده های موجود در آب را جذب می کند. همچنین مواد شیمیایی، آفت کش ها و علف کش ها را خنثی می کند. با حذف کلر، مصرف کنندگان ممکن است متوجه بهبود جزئی در طعم آب خود شوند. با این حال، در مورد سایر مواد شیمیایی بد باقی مانده در آب چطور؟ در مورد آنهایی که نمی توانید مزه آنها را بچشید و می توانند بر سلامتی شما تأثیر بگذارند، چطور؟ در این مقاله هر آنچه باید در مورد فیلتر یخچال بدانید را بررسی کرده اییم اگر شما هم دغدغه استفاده از فیلتر بر روی یخچال خود را دارید درادامه با سارنیاواتر همراه باشید.

هر آنچه باید در مورد فیلتر یخچال بدانید

فیلتر یخچال چیست و چگونه کار می کند؟

فیلتر یخچال آلودگی های موجود در آبی را که از شیر آب  یخچال و یخ ساز شما جاری می شود، کاهش می دهد. فیلتر آب که در داخل یخچال شما قرار دارد، معمولا از فیلتر کربن فعال پوسته نارگیل برای به دام انداختن و جذب آلاینده ها در آب لوله کشی شما استفاده می کند. اکثر دستگاه های آب سردکن یخچال دسترسی به آب تمیز را با استفاده از فرآیند فیلتراسیون سه قسمتی آسان می کنند. کربن فعال در فیلتر رسوبات بزرگتر را در فاز فیلتراسیون ذرات به دام می اندازد و آلاینده های متوسط را در فاز میکرو فیلتراسیون جذب می کند و از یک واکنش شیمیایی برای جذب آلاینده های میکروسکوپی در مرحله جذب- فیلتراسیون استفاده می کند. پوسته نارگیل معمولاً برای کربن فعال در فیلتر استفاده می شود زیرا منبعی غیر سمی و تجدیدپذیر است که از طبیعت مشتق شده است. برخلاف فیلتر زغال سنگ، فیلترهای پوسته نارگیل شکل خالص‌تری از کربن با حجم بالاتری از منافذ ریز است که برای حذف ناخالصی‌هایی مانند کلر و آهن که می‌توانند بر طعم و بوی آب آشامیدنی تأثیر بگذارند، ایده‌آل هستند.

مرحله اول فیلتراسیون ذرات

در طول فاز فیلتراسیون ذرات، فیلتر یخچال شما رسوبات را به صورت فیزیکی در سطح خارجی فیلتر کربن به دام می اندازد. این به مسدود کردن آلاینده های بزرگتر مانند ماسه و سیلت کمک می کند و شفافیت آب آشامیدنی شما را بهبود می بخشد.

مرحله دوم فاز میکرو فیلتراسیون

فاز میکرو فیلتراسیون فیلتر آب یخچال شما دومین مرحله تصفیه برای اطمینان از آب آشامیدنی تمیز است. همانطور که آب از فیلتر کربن عبور می کند، آلاینده های متوسط مانند قندها و کیست ها را جذب می کند.

مرحله سوم، مرحله جذب 

در فیلتراسیون جذب که مرحله نهایی فرآیند فیلتراسیون یخچال است، آلاینده‌های میکروسکوپی، مانند آثاری از داروها و آفت‌کش‌ها، توسط فیلتر کربن جذب می‌شوند. مرحله جذب آلاینده ها را حذف می کند تا طعم و بوی آب آشامیدنی شما را بهبود بخشد.

فیلترهای آب یخچال چه چیزی را فیلتر می کنند؟

مهمترین آلاینده هایی که معمولاً توسط فیلتر آب یخچال حذف می شوند عبارتند از کلر، سرب، جیوه، آفت کش ها و مواد دارویی. تمام متغیرها از منابع عمومی آب گرفته تا لوله هایی که آب را به خانه شما می برند می توانند بر کیفیت آب تأثیر بگذارند. در نتیجه، آب لوله کشی روزانه می‌تواند حاوی آلاینده‌هایی باشد که نه تنها بر طعم و بوی آب، یخ و غذا تأثیر می‌گذارد، بلکه بر سلامت کلی خانواده شما تأثیر می‌گذارد. استفاده از فیلتر آب یخچال به کاهش این آلودگی ها کمک می کند.

آیا فیلترهای آب یخچال موثر هستند؟

تا زمانی که فیلتر یخچال با کیفیت نگهداری و تعویض شود، در کاهش آلودگی های موجود در آب لوله کشی شما موثر خواهد بود. این که یک فیلتر قادر به حذف مواد آلاینده است، به مدل آن و عوامل دیگری مانند کیفیت اولیه آب بستگی دارد. توصیه می شود فیلتر خود را دو بار در سال، هر شش ماه یکبار تعویض کنید.

12 1

آنچه که فیلتر یخچال حذف نمی کند

 جامدات محلول

آرسنیک 

سرب

سایر رسوبات معدنی

 فلوراید

فیلتر یخچال چه چیزی را حذف می کند؟

90 درصد کلر

برخی از فیلترها می توانند سرب را کاهش دهند

هر چند وقت یکبار باید فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید؟

فیلترهای آب یخچال معمولاً باید هر شش ماه یکبار تعویض شوند تا دسترسی آسان و مطمئن به آب آشامیدنی تازه برای کل خانواده وجود داشته باشد. با این حال، اینکه دقیقا چند وقت یکبار باید فیلترهای آب یخچال خود را تعویض کنید، می تواند در ابتدا به کیفیت آب لوله کشی شما بستگی داشته باشد. متغیرهای منابع آب مانند چاه‌های آب و نیروگاه‌های آب شهری و همچنین لوله‌هایی که آب را به خانه شما می‌برند، همگی می‌توانند در هر نقطه‌ای بر کیفیت آب تأثیر بگذارند. آب لوله کشی روزانه می تواند حامل آلاینده هایی از جمله سرب، کلر، مواد دارویی، آفت کش ها و موارد دیگر باشد که نه تنها بر طعم و بوی آب، یخ و غذا تأثیر می گذارد، بلکه بر سلامت کلی خانواده شما نیز موثر است. با استفاده صحیح از فیلترهای آب یخچال، می توانید از طعم تمیز و تازه آب و یخ اطمینان حاصل کنید.

فیلتر آب را مانند یک اسفنج ظرفشویی در نظر بگیرید که آب را تمیز و تمام کثیفی ها را جمع می کند و برای جمع آوری و جذب مواد شیمیایی اضافی طراحی شده است. مانند یک اسفنج لزج ظرفشویی که در استفاده از آن زیاده روی شده، فیلترهای یخچال لزج و پر از باکتری می شوند. شما به استفاده از اسفنج کثیف برای تمیز کردن ظروف خود ادامه نمی دهید، یک فیلتر کثیف هم که هر قطره آبی را که می نوشید لمس می کند باید سریع تعویض شود. وقت آن است که آن فیلتر قدیمی را پرتاب کنید و فیلتر جدیدی را جایگزین کنید.

ممکن است فکر کنید که فیلتر یخچال شما همه چیزهای مضر را با موفقیت از بین می برد، اما باید بدانید که این فیلتر تنها می‌تواند رسوبات و زباله‌های بزرگ‌ را حذف کند. برای خرید انواع فیلترهای یخچال در برندهای مختلف می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه سارنیاواتر سفارش خود را ثبت و در اسرع وقت تحویل بگیرید. سارنیاواتر یک مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی  در اصفهان است که همیشه بهترین و با کیفیت ترین محصولات را با قیمت مناسب ارائه می دهد و در واقع جلب رضایت مشتری را هدف خود قرار داده است. در این فروشگاه می توانید انواع و اقسام فیلترهای یخچال و هم چنین فیلترهای دستگاه تصفیه آب، لوازم جانبی و اتصالات دستگاه تصفیه آب را تهیه کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram