logo-sarniawater

همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب زیر سینکی
بهترین دستگاه های تصفیه آب

به دلیل افزایش میزان آلودگی، دستگاه های تصفیه آب به جای یک کالای لوکس به یک ضرورت برای خانه ها تبدیل شده اند. بسته به کیفیت آبی که دریافت می کنید، می توانید بین دستگاه های تصفیه آب RO، UV یا UF یکی را انتخاب کنید. هنگام انتخاب دستگاه تصفیه آب، دستگاه های تصفیه آب دیواری و رومیزی و زیر سینکی انتخاب های بسیار رایجی بوده اند. این نوع دستگاه های تصفیه آب را می توان به راحتی در خانه نصب کرد.  این مقاله به طور مفصل درباره ویژگی ها، مزایا و عواملی که باید هنگام نصب دستگاه های تصفیه آب زیر سینک در نظر گرفته شود، بحث می کند.

همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

دستگاه های تصفیه آب برای هر خانه ای ضروری است. با این حال، بسیاری از خانه ها فاقد فضای کافی برای نصب دستگاه تصفیه در آشپزخانه هستند یا گاهی اوقات این دستگاه می تواند ظاهر آشپزخانه شما را تغییر دهند. یک دستگاه RO زیر سینکی بهترین گزینه برای شما در چنین سناریویی است، زیرا می توان آن را به راحتی در آشپزخانه خود قرار داده تا در فضا صرفه جویی شود و از ایجاد هرگونه تغییر در آشپزخانه جلوگیری شود. مشابه سایر تصفیه‌کننده‌ها، تصفیه‌کننده‌های RO زیر سینک به فرآیندهای تصفیه مختلفی مجهز هستند که انواع مختلفی از ناخالصی‌ها را از آب حذف می‌کنند تا برای استفاده ایمن باشند.

شیر دستگاه تصفیه آب می تواند مستقیماً به سینک ظرفشویی متصل شود تا بتوانید از آب تصفیه شده نه تنها برای نوشیدن بلکه برای پخت و پز نیز استفاده کنید. اما چه چیزی دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی را متفاوت می کند؟ همانطور که از نام آن پیداست، دستگاه های تصفیه آب زیر پیشخوان در زیر سینک آشپزخانه قرار می گیرند که به صرفه جویی در فضا کمک می کند. ویژگی صرفه جویی در فضا این دستگاه را از انواع دیگر دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار متمایز می کند. با یک دستگاه تصفیه آب زیر سینک، می توانید فضای آشپزخانه خود را به حداکثر برسانید و فضای روی میز و دیوار را برای سایر عناصر آشپزخانه خود آزاد کنید.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی چگونه کار می کند؟

دستگاه های تصفیه آب زیر سینک به روشی مشابه دستگاه های تصفیه آب RO دیواری عمل می کنند. تنها تفاوت بین دستگاه های تصفیه آب RO زیر پیشخوان و دیواری، نصب و ظاهر آنهاست. دستگاه های تصفیه آب زیر پیشخوان از جدیدترین تکنیک های تصفیه برای تصفیه آب و مناسب ساختن آن برای مصرف استفاده می کنند. با این حال، به لطف مخازن هیدرواستاتیک موجود با تصفیه کننده ها، سرعت جریان دستگاه های تصفیه آب زیر پیشخوان در مقایسه با دستگاه های تصفیه دیواری یا رومیزی بسیار بالا است. در نتیجه، این دستگاه های تصفیه آب در مقایسه با انواع دیگر تصفیه آب، به زمان کمتری برای پر کردن بطری نیاز دارند.

مزایای دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی نه تنها نوشیدن آب سالم را تضمین می کنند، بلکه مزایای دیگری نیز دارند. دستگاه های تصفیه آب به دلیل طراحی صرفه جویی در فضا، محبوبیت زیادی به دست آورده اند. در اینجا به برخی از مزایای دستگاه تصفیه آب زیر سینکی اشاره می کنیم:

1. فضای پیشخوان را ذخیره می کند

یکی از مزایای اصلی دستگاه های تصفیه آب زیر پیشخوان، صرفه جویی در فضا است. این دستگاه‌های تصفیه آب زیر سینک پنهان می‌مانند و به وسعت آشپزخانه شما نیز می‌افزاید. شما فقط می توانید شیر آب دستگاه تصفیه آب را ببینید.

2. نرخ جریان بالای آب

یکی دیگر از مزایای دستگاه های تصفیه آب بدون نسخه، دبی بالای آنها است. دستگاه های تصفیه آب از مخزن هیدرواستاتیک استفاده می کنند و در نتیجه آب با جریان و فشار مناسبی خارج می شود. مخازن هیدرواستاتیک فشار بهینه را حفظ می کنند که به سرعت جریان بالای آب کمک می کند. فشار بالا تضمین می کند که می توانید یک بطری آب را در 10-15 ثانیه پر کنید.

 

3. آب نمی ریزد

  این دستگاه های تصفیه آب دارای یک شیر منحنی است که روی سینک نصب می شود و در کنار شیر آب اصلی قرار می گیرد. هر زمان که نیاز به پر آب داشتید، فقط بطری را در سینک قرار دهید و شیر را باز کنید.

4. آب را تصفیه می کند و ناخالصی ها را از بین می برد

دستگاه های تصفیه آب زیر پیشخوان عناصری مانند جیوه، سرب و … را حذف می کنند که اگر این آلاینده ها در آب ورودی باشند، این دستگاه تصفیه آب می تواند آنها را به راحتی حذف کند. به این ترتیب آب با حذف ناخالصی ها برای مصرف سالم می شود.

5. طعم غذا را بهتر می کند

آیا می دانستید آبی که استفاده می کنید طعم غذا را تغییر می دهد؟ آب بخش مهمی از تهیه غذا است. غشای RO جزء مهم سیستم است. غشاء به حذف آلاینده ها از آب کمک می کند. آب پس از این مرحله تصفیه وارد مخزن ذخیره می شود. مخزن ذخیره سازی همانطور که از نام آن پیداست، این مخزن آب تصفیه شده را ذخیره می کند. ظرفیت ذخیره سازی تصفیه کننده ها متفاوت است و به همین دلیل است که قبل از تصمیم گیری نهایی باید میزان استفاده را بررسی کنید. جوشاندن یا بخارپز کردن ممکن است برخی از مواد معدنی آب را از بین ببرد، با این حال، آب همچنان می تواند طعم غذاهای شما را تغییر دهد. هنگامی که از آب تصفیه شده RO استفاده می کنید، متوجه تفاوت طعم غذاهایی که می پزید خواهید شد.

6. طعم آب تصفیه شده بهتر است

 آب های معدنی بسته بندی شده ای که بدون هیچ تردیدی استفاده می کنید حاوی مواد شیمیایی مضر زیادی است. تعداد آلاینده های فیلتر نشده آب لوله کشی را برای نوشیدن ناخوشایند می کند. هنگامی که یک دستگاه تصفیه آب زیر سینکی نصب می کنید، مواد شیمیایی که طعم و بوی مشخصی به آب می دهند را از بین می برد و آب تمیزی که استفاده می کنید عاری از هرگونه بو و مزه تند خواهد بود.

2 3

قبل از خرید دستگلاه تصفیه آب زیر سینکی چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

قبل از خرید یک دستگاه تصفیه آب زیر سینکی، مهم است که چند نکته را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که یک انتخاب عالی دارید. قبل از خرید باید چندین جنبه در نظر گرفته شود، از این رو صرف مقداری زمان برای تجزیه و تحلیل ویژگی های دستگاه های تصفیه آب مختلف بسیار مهم است. در اینجا برخی از عوامل مهمی که باید قبل از خرید خود بررسی کنید آورده شده است.

1. سهولت نصب

دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی آب را از طریق شیر آب پخش می کنند. هنگام خرید این دستگاه، مطمئن شوید که شیر آب همراه با دستگاه تصفیه آب موجود باشد. اگر شیر آب در دسترس نیست، باید آن را جداگانه خریداری کنید.

2. تعمیر و نگهداری

تعمیر و نگهداری برای عملکرد روان دستگاه تصفیه آب ضروری است. به همین دلیل است که انتخاب یک دستگاه تصفیه آب زیر سینک که نیاز به نگهداری کمتری دارد، ضروری است. فیلترها که مهمترین بخش یک دستگاه تصفیه آب هستند، نیاز به تغییرات منظم برای تصفیه کننده های زیر سینک دارند. اطمینان حاصل کنید که فیلترها را هر زمان که زنگ هشدار به صدا در می آید، تغییر دهید و تعویض کنید.

3. بودجه

این نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید. نه تنها هزینه اولیه خرید دستگاه، بلکه باید عوامل مهم دیگری مانند هزینه تعمیر و نگهداری و هزینه تعویض فیلتر را قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید در نظر بگیرید. بنابراین، انتخاب خود را عاقلانه انجام دهید و دستگاهی را خریداری کنید که متناسب با بودجه شما باشد و نیازهای شما را برآورده کند تا بتوانید از دستگاه تصفیه آب بدون ایجاد عدم تعادل در امور مالی خود استفاده کنید.

4. منطقه عاری از خاک

مطمئن شوید که محل نصب دستگاه تصفیه آب بدون کثیفی باشد. نباید هیچ نشتی از سینکی که در زیر آن باید دستگاه تصفیه آب را قرار دهید وجود داشته باشد. محل نصب دستگاه تصفیه آب باید تمیز و بهداشتی باشد.

5. در دسترس بودن منبع تغذیه

دستگاه تصفیه آب باید به یک پریز برای منبع تغذیه وصل شود. اطمینان حاصل کنید که محلی که دستگاه تصفیه آب در آن قرار می گیرد دارای پریز دیواری باشد تا در مراحل نصب مشکلی ایجاد نشود.

6. تامین مداوم آب جاری

دستگاه های تصفیه آب زیر پیشخوان برای عملکرد روان نیاز به تامین مداوم آب جاری دارند. اطمینان حاصل کنید که سینکی که قصد دارید دستگاه تصفیه آب را در آن نصب کنید، به طور مداوم آب جاری داشته باشد.

7. فضایی برای شیر آب

رویه آشپزخانه باید دارای سوراخ باشد تا بتوانید شیر آب را نصب کنید. اگر آشپزخانه شما فضایی برای شیر ندارد، مطمئن شوید که می توانید سوراخی برای نصب شیر آب تصفیه کن روی سینک دریل کنید.

برای خرید دستگاه تصفیه آب زیر سینکی کافیست به سایت فروشگاه سارنیاواتر مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید. فروشگاه سارنیاواتر نمایندگی فروش آب تصفیه کن در اصفهان به عنوان یک سایت تخصصی در زمینه فروش دستگاه تصفیه آب و متعلقات آن مانند فیلتر، هوزینگ، پمپ تصفیه آب و … را با قیمت و کیفیت مطلوب ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram