همه چیز درباره پمپ تصفیه آب و خرابی های آن

همه چیز درباره پمپ تصفیه آب و خرابی های آن
بهترین دستگاه های تصفیه آب

پمپ آب دستگاهی مکانیکی است که وظیفه انتقال، افزایش و تقویت فشار آب را دارد. یکی از موضوعاتی که همواره باعث نگرانی دارندگان دستگاه تصفیه آب می شود مسائل مربوط به پمپ تصفیه آب و خرابی های آن می شود. وقتی پمپ دستگاه تصفیه اب بخوبی کار نکند فشار کافی برای عملکرد دستگاه تصفیه آب فراهم نمی شود. در ادامه به بررسی پمپ تصفیه آب و خرابی های آن خواهیم پرداخت. در ادامه با سارنیاواتر همراه باشید.

همه چیز درباره پمپ تصفیه آب و خرابی های آن

چرا پمپ دستگاه تصفیه فشار لازم را تامین نمی کند

شایع ترین مشکل مربوط به پمپ عدم تولید فشار لازم است که دلیل آن می تواند عدم تعویض به موقع فیلترهای اولیه و ممبران باشد. ابتدا باید مطمئن شویم که فشار کافی ایجاد نمی شود. ابتدا دستگاه را روشن می کنیم یعنی باید شیر مخزن را بسته، شیر برداشت را باز و دستگاه در حال کار باشد. به پمپ دست بزنید تا مطمئن شوید در حال کار است و سپس به گیج فشار روی دستگاه نگاه کنید. اگر عدد گیج بیش از 50psi بود، معلوم می شود فشار دستگاه مناسب است و هیچ مشکلی از جهت کمبود فشار پمپ وجود ندارد. اما اگر میزان فشار گیج کمتر از این مقدار بود به این معنی است که دستگاه فشار لازم را ندارد و باید تعمیر شود. این مشکل را می توان با تعویض پمپ، هد پمپ و یا تعویض قطعات داخلی آن رفع کرد.

سرو صدای زیاد پمپ

مشکل سرو صدای زیاد پمپ دستگاه تصفیه آب زمانی ایجاد می شود که فیلترهای اولیه و ممبران به موقع تعویض نشده باشند و این باعث وارد شدن فشار به قطعات داخلی پمپ می شود. سرو صدای پمپ می تواند نشانه عدم کارایی مناسب پمپ باشد که در نتیجه باعث می شود فشار لازم برای ممبران تامین نگردد و پمپ به دلیل بی توجهی به صورت کامل خراب شود.

سوختن پمپ تصفیه آب

این اتفاق به دلیل فشار زیادی که به پمپ وارد می شود می افتد. مثلا کارکرد طولانی مدت پمپ، عدم تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه و ممبران و هم چنین استفاده از فیلترهای پیش تصفیه بی کیفیت اشاره کرد. به این صورت که فیلترها عملکرد درستی در زمینه حذف آلاینده ها نداشته و موجب اشباع ممبران می شوند. سوختن پمپ باعث می شود فشار لازم برای ممبران تامین نگردد و دستگاه برای مدت زیادی روشن بماند. نوسان برق می تواند باعث سوختن موتور پمپ شود. خرابی سوییچ قطع فشار بالا و پایین نیز از عواملی است که باعث خربی پمپ دستگاه اب تصفیه کن می شود. برای اطمینان از این موضوع کافیست سوئیچ قطع کن را از مدار خارج کنید و در این حالت اگر پمپ عملکرد درستی داشت، مشکل از سوئیچ قطع فشار دستگاه می باشد.

نشت آب از هد پمپ دستگاه تصفیه

هد یا کلگی پمپ دارای یک بخش متحرک است که به مرور زمان ممکن است ساییده و موجب نشتی آب شود. این اتفاق به دلیل پارگی دیافراگم در هد پمپ می افتد و باعث ایجاد رسوب و نشتی از ان می شود. که در این صورت پمپ نمی تواند فشار لازم برای ممبران را تامین کند و باز هم دستگاه برای مدت طولانی روشن خواهد ماند. وقتی عملکرد فیلتر ممبران درست نباشد ممکن است به پمپ فشار وارد شود و موجب سوختن هد پمپ گردد.

نشت آب از بدنه اصلی پمپ

اگر فیلترهای تصفیه به موقع تعویض نشوند این مسئله می تواند باعث نشت آب از بدنه اصلی پمپ شود. این نشت از بدنه پمپ باعث کاهش تولید آب تصفیه شده و اختلال در سیستم تصفیه آب دستگاه می شود. در این صورت تنها راه تعویض پمپ دستگاه می باشد و در صورت عدم توجه باعث بروز مشکل برای سایز قطعات هم می شود.

پمپ از قطعات کاربردی در روند تصفیه آب است  و توجه به عملکرد و کارکرد آن موضوع بسیار مهمی می باشد. در صورتی که پمپ به موقع تعمیر و رسیدگی نشود امکان خرابی فیلتر ممبران و سایر قطعات نیز وجود دارد. بنابراین برای کارکرد بهتر دستگاه و پایین آمدن زیان های ناشی از خراب شدن پمپ تصفیه اب توجه به عملکرد آن اهمیت زیادی دارد. در هنگام خرید پمپ توجه به برند و اورجینال بودن آن اهمیت زیادی دارد. سارنیاواتر نمایندگی فروش دستگاه تصفیه آب در اصفهان است که علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت و درجه یک در زمینه نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب نیز می توانید به این سایت مراجع کنید و از نظرات مشاوران و کارشناسان آن بهره مند شوید.

به همرسانی:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram