logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

همه چیز درباره تصفیه آب خانگی رومیزی

معرفی تصفیه آب خانگی رومیزی
بهترین دستگاه های تصفیه آب

می‌دانید که آلودگی آب در سیستم لوله‌کشی شهری بسیار زیاد است و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد آب مصرفی خانواده‌ها می‌شوند که خطرات بسیار زیادی برای سلامتی افراد خانواده مخصوصا بچه‌ها و خانم‌های باردار دارند. از این رو بهترین راه کم کردن این خطرات استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی انواع مختلفی دارند. با توجه به نحوه‌ی نصب و محل نصب آن‌ها می‌توان این دستگاه‌ها را به دو نوع دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی و دستگاه تصفیه آب زیرسینکی تقسیم بندی کرد.

در حال حاضر در اکثر خانه‌های ایرانی یکی از این دو نوع دستگاه دیده می‌شود. دستگاه تصفیه آب رومیزی به دلیل اینکه روی سینک ظرفشویی قرار می گیرند و در معرض دید هستند دارای طراحی شکیل و زیبا تری می باشند. همانطور که می دانید تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس نیاز به مخزن ذخیره آب دارند. و از آنجا که گذاشتن این مخازن بر روی سینک ظاهر مناسبی ندارد، در دستگاه تصفیه آب رومیزی این مخزن در داخل سیستم قرار داده شده است. شیر برداشت آب نیز بر روی خود دستگاه تعبیه شده است.

از دیگر کارایی های این دستگاه می توان به حذف نیترات، آرسنیک، سرب و سایر ترکیبات مضر و فلزات سنگین از آب آشامیدنی…حذف کلر، بو و طعم نا مطبوع، و از بین بردن رسوبات لوله ها و گل و لای از آب.خوش طعم و خوش رنگ شدن چای و قهوه در اثر حذف املاح مضر آب راه اندازی و نصب آسان ، قابل حمل و استفاده در منازل، محل کار و مسافرت اشاره کرد.

معرفی تصفیه آب خانگی رومیزی و مقایسه آن با دستگاه زیرسینکی

ظاهر

از آنجایی که دستگاه های زیرسینکی در دید نیستند و می توانند فضای بیشتری را اشغال کنند، طبیعتا با دستگاه های رومیزی که در دید هستند و بایستی فضای کمتری را اشغال کنند، در طراحی و ساخت بدنه و ظاهر دستگاه تفاوت دارند.

دستگاه های رومیزی به جهت قابل مشاهده بودنشان دارای ظاهری زیبا هستند، نوع زیرسینکی ظاهر بدی ندارد اما به جهت در دید نبودن، در طراحی ظاهرش وقت صرف نمی شود.

حجم

تفاوت دیگر این دستگاه در حجمشان است. دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی دارای مخزنی بزرگ و چندین فیلتر می باشد، در صورتی که دستگاه تصفیه آب رومیزی کوچک و بسیار جمع و جور طراحی و ساخته می شود.

فیلتر

دستگاه های تصفیه آب دارای فیلتر های متعددی هستند، که در روش اسمز معکوس تا 10 فیلتر هم می توانند داشته باشند. به دستگاه های زیرسینکی می توان پس از خرید هم فیلتر هایی را افزود، در صورتی که نوع رومیزی را همانطور که تهیه کرده اید تنها می توانید مورد استفاده قرار دهید.

آب خروجی

آبی که از هر دوی این دستگاه ها خارج می شود دارای کیفیت خوب و بالایی است و تنها تفاوت در میزان جریان و فشار خروج آن است؛ که این میزان در دستگاه های زیرسینکی بیشتر از رومیزی است.

قیمت

قیمت دستگاه تصفیه آب رومیزی معمولا بیشتر از زیرسینکی است و دلیل آن نیز در برخی از آنها طراحی ظاهری، حالت دیجیتالی آن که اطلاعات فشار و کیفیت آب را بر روی مانیتوری به نمایش می گذارد، است.

همچنین هزینه تعمیر و نگهداری انواع تصفیه آب رومیزی نیز بالاتر است.

طول عمر

در رابطه با طول عمر و دوام، دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی نسبت به رومیزی بیشتر عُمر کرده و به نگهداری خاصی هم احتیاج ندارد، تنها بایستی در مدت زمان های مشخصی فیلتر های آن را عوض کرد.

نصب

مراحل نصب هر دو تقریبا مشابه هست و نصب این دستگاهها بایستی توسط تکنسین مخصوص این کار انجام شود.

 

اسمز معکوس چگونه کار می کند؟

فیلتر اسمز معکوس با استفاده از فشار خارجی باعث می شود تا آب از طریق غشای اسمز معکوس عبور کند. هنگامی که آب از طریق این غشا عبور می کند، 95 تا 99 درصد از اجزای آن مسدود شده و به جریان پساب هدایت می شوند. در این روش آب با فشاری بیشتر از فشار اسمزی از غشاء نیمه تراوا (ممبرین) عبور کرده و به دو قسمت آب تصفیه شده و آب شور تبدیل می گردد. اسمز معکوس reverse osmosis یک فرآیند فیزیکی جداسازی است که در این فرآیند جریان آب خام به دو جریان آب محصول و جریان آب غلیظ شده تقسیم می شود.

به جریان آب تغلیظ، آب شور و یا پساب نیز گفته می شود. در طی این فرآیند آب خام و یا آب تصفیه نشده توسط پمپ به داخل محفظه ای که دارای غشاء نیمه تراوا (ممبرین) می باشد با فشار رانده می شود چون تقریبا آب خالص می تواند از غشاء عبور کند. به این صورت آب تقریبا خالص در یک طرف غشاء جمع آوری شده و آب تغلیظ شده از ناخالصی ها و املاح سمت دیگر غشاء جمع آوری می شود. این فشار خارجی از فشار اسمزی طبیعی بیشتر است.

در نتیجه مولکول های کوچکتر از غشاء عبور می کنند در حالیکه مولکول های بزرگتر قادر به عبور از غشاء نیستند و قطر منافذ یک ممبرین حتی از قطر کوچک ترین ویروس ها و باکتری ها نیز کوچکتر می باشد. مولکول های بزرگتر در جریانی جانبی از کنار غشاء عبور داده شده و دفع می گردند.

معرفی بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی رومیزی

دستگاه تصفیه آب کیسی فلوکس تک CG2

دستگاه تصفیه آب کیسی فلوکس تک CG2 یک دستگاه رومیزی و دارای کیفیت بالایی از نظر فیلترهای بکار رفته در آن می باشد و تمام فیلترهای این دستگاه از کربن مرغوب و گیاهی درست شده اند. فیلترهای پیش تصفیه این دستگاه از نوع اینلاین هستند و پمپ بکار رفته در این دستگاه تصفیه آب تایوانی از برند فلوکس تک و کم صدا می باشد. ممبران آن ظرفیت تولید 75 گالن در طول شبانه روز را دارد و به راحتی می تواند مخزن تانک پک 4 لیتری را پر کند. برای حداکثر استفاده از فضا در این دستگاه فیلتر 5 و 6 در هم ادغام شده است.

1 3

دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ایی کیسی فلکس تک تایوان مدل cj

دستگاه تصفیه آب تایوانی کیسی فلکس تک مدل cj یک دستگاه تصفیه آب رومیزی 6 مرحله ایی است که در طرح و رنگ های مختلفی تولید شده است و به دلیل حجم کمی که دارد بسیار پرطرفدار می باشد.در مجموع 6 فیلتر در این دستگاه بکار رفته که 99 درصد ناخالصی ها را از آب حذف می کند.  قیمت این دستگاه بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب  خانگی رومیزی برای خود را دارید شک کنید که این دستگاه بهترین گزینه برای شماست. این دستگاه یکی از زیباترین و شیک ترین دستگاه های تصفیه آب موجود در کشور است که با متریال فود گرید ساخته شده است که در ترکیب با آب واکنش شیمیایی نشان نمی دهد.

2 2

دستگاه تصفیه آب پنج مرحله مدل تولیپ

در صورت تمایل می توان این دستگاه را روی دیوار نصب کرد و یا روی میز یا سینک آشپزخانه قرار داد. شکل ظاهری این دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی شکیل است و ظاهر بهتری نسبت به نمونه های مشابه دارد. برای اینکه راحت تر بتوانید فیلتر های تصفیه آب پنج مرحله ای مدل تولیپ را تعویض کنید فیلتر های این دستگاه از نوع Inline و دارای اتصالاتی موسوم به QC یا اتصالات سریع هستند. از دیگر ویژگی های دستگاه تصفیه آب 5 مرحله مدل تولیپ می توان به مخزن 12 لیتری و توان تولید 8 لیتر آب تصفیه شده در ساعت اشاره کرد.

3 1

دستگاه تصفیه آب کیسی فلکس تک 2 شیر

تمام قطعات بکار رفته در  دستگاه تصفیه آب کیسی فلکس تک 2 شیر ساخت شرکت فلکس تک تایوان هستند که این مسئله می تواند اطمینان شما را از کیفیت این محصول بیشتر کند. شکل کیسی و خاص این دستگاه نباید شما را در خرید آن دو دل کند چرا که کار این محصول و فیلترهای آن مانند دیگر دستگاه های تصفیه کننده آب است. ظرفیت مخزن دستگاه حدودا 4 لیتر است و جای نگرانی نیست و برای یک خانواده 4 نفره بسیار مناسب است. حداکثر توان تولید روزانه دستگاه 270 لیتر آب تصفیه شده در 24 ساعت می باشد.

3 2

تصفیه آب خانگی سافت واتر 7 مرحله کیسی RO قلیایی

تصفیه آب خانگی سافت واتر 7 مرحله کیسی RO قلیایی با ظاهری زیبا ساخت کشور تایوان و تحت لیسانس آمریکا تولید شده است و تمام قطعات و فیلترهای آن داخل یک قاب کیسی شکل قرار داده شده است. این دستگاه از دو فیلتر مینرال برای معدنی کردن آب و فیلتر قلیایی برای تنظیم ph آب بهره برده است و با یک مخزن 16 لیتری ارائه می شود.

دستگاه تصفیه آب ساکورا الکتریکال و مکانیکال

دستگاه تصفیه آب  aquajoy مدل ساکورا ، در دو مدل الکتریکال ( دارای پمپ ) و مکانیکال ( بدون پمپ ) طراحی شده است. مدل الکتریکال دارای پمپ با توجه به دارا بودن پمپ تامین فشار برای مناطقی طراحی شده است که فشار آب ورودی آنها کمتر از حد نرمال است. دستگاه تصفیه اب ساکورا مدل مکانیکال (بدون پمپ) نیز برای مناطقی طراحی شده است که دارای فشار آب در حد نرمال می باشند. این مدل دستگاه ها برای رعایت حال مصرف کنندگانی طراحی شده است که محل سکونت خود را به طور مداوم تغییر می دهند. دستگاه تصفیه آب ساکورا الکتریکال به بهترین شکل کار تصفیه آب را انجام می دهد و مصرف برق این دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی بسیار پایین است.

6

دستگاه تصفیه آب خانگی کیسی سافت واتر UF-26U3

اگر آشپزخانه کوچکی دارید و نمی توانید یک دستگاه تصفیه آب را درون آن جا دهید، دستگاه تصفیه آب خانگی کیسی سافت واتر UF-26U3 رومیزی برای شما ساخته شده است. این دستگاه جدیدترین تصفیه آب خانگی در ایران است و با 5 فیلتر قدرتمند اینلاین به روش اولترا فیلتراسیون uf آب را تصفیه می کند. این دستگاه بسیار جمع و جور و سبک است و وزن بسیار کمی هم دارد و فیلترهای آن قادرند آب را تا 96 درصد تصفیه کنند. کیفیت آب خروجی این دستگاه تصفیه آب آمریکایی بسیار خوب است و تمام قطعات و فیلترهای آن داخل یک قاب کیسی شکل قرار داده شده است.

7

دستگاه تصفیه آب کیسی فلاکس تک CF

دستگاه تصفیه آب کیسی فلکس تک تایوان مدل CF یک دستگاه تصفیه آب 5+1 مرحله ایی است که فیلتر پنجم دو منظوره است و این فیلتر کار فیلتر ششم که فیلتر مینرال هست را هم انجام می دهد. مخزن این دستگاه تصفیه آب تایوانی 4 لیتری است و دارای فیلتر ممبران 75 گالن است و به دلیل حجم کمی که دارد بسیار پرطرفدار می باشد و فیلترهای کارتریجی آن باعث می شود هزینه کمتری در زمان تعویض فیلتر متقبل شوید.

8

دستگاه تصفیه کیسی فلاکس تک CE

در مجموع 5 فیلتر در دستگاه تصفیه کیسی فلاکس تک CE تایوانی بکار رفته که 99 درصد ناخالصی های آب را حذف می کنند. این فیلترها شن و ماسه، گل و لای، حشرات بالای 1 میکرون، کلر و فلزلت سنگین، گازهای معلق و ذرات بزرگتر از 5 میکرون، مواد خطرناک و سرطان زای موجود در آب را حذف می کنند و در آخر آبی سبک و با کیفیت به شما می دهند. قدرت تولید و سرعت تصفیه این دستگاه بسیار بالاست و در آخر باید اشاره کرد که شیر برداشت تمام استیل این دستگاه با آب بندی بی نقص و واشرهای با کیفیت مهر تاییدی بر کیفیت بالای این دستگاه می باشد.

9

دستگاه تصفیه آب رومیزی کم جا و قابل حمل است و به راحتی نصب می شود. هم چنین استهلاک کمتری دارد و نسبت به نوع زیرسینکی ارزان قیمت تر می باشد. تصفیه آب رومیزی می تواند برای کسانی که امکان  استفاده از دستگاه زیر سینکی را ندارند بهترین انتخاب باشد. سعی کنید دستگاهی را خریداری کنید که قیمتی متناسب با خود دستگاه داشته باشد. برای اینکار کافیست از تولید کننده و یا عرضه کننده و معتبر، دستگاه تصفیه آب خود را تهیه کنید. سارنیا واتر نمایندگی فروش دستگاه تصفیه آب اصفهان با سابقه ایی طولانی در زمینه فروش بهترین دستگاه های تصفیه آب و هم چنین قطعات و اتصالات آن، می تواند گزینه ایی مناسب و معتبر برای تهیه دستگاه تصفیه آب باشد. کافیست سفارش خود را در این سایت ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تحویل بیرید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram