مقایسه ویژگی های ترانس سیم پیچ و سوئیچینگ دستگاه تصفیه آب

مقایسه ویژگی های ترانس سیم پیچ و ترانس سوئیچینگ
بهترین دستگاه های تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب برای کار کردن به برق نیاز دارد و از آنجایی که برق این دستگاه ولتاژ پایینی دارد، در دستگاه ro به آداپتور یا مبدل برق نیاز است. آداپتور وظیفه تامین برق دستگاه با ولتاژ مناسب را بر عهده دارد. وظیفه ترانس یا آداپتور تبدیل برق شهری 220 ولت به برق مستقیم 24 ولت می باشد. البته در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی از پمپ و ترانس 36 ولت استفاده می شود. آداپتور باید با کیفیت باشد تا بتواند جریان برق یکنواختی را به دستگاه برساند. از آنجایی که ترانس ها همیشه به برق وصل هستند باید کیفیت لازم را داشته باشند زیرا جریان غیر استاندارد برق  میتواند منجر به کاهش عمر پمپ و دیگر قطعات دستگاه آب تصفیه کن شود.

حداکثر میزان آمپر تولیدی ترانس

حداکثر میزان آمپر تولیدی ترانس 1.2 آمپر است زیرا پمپ و شیر برقی حدود 0.7 آمپر برق مصرف می کنند و اگر ترانس آمپر کافی را تولید نکند عملکرد پمپ و شیر برقی دچار اختلال می گردد. و در نهایت ممکن است ترانس داغ کند و بسوزد. بهتر است یک محافظ برق آداپتور دارای تثبیت کننده جریان یا استابلایزر داشته باشید  تا نوسان برق ورودی باعث آتش سوزی و خسارت نشود. عدم استفاده از محافظ برق می تواند باعث خرابی و ضعیف شدن آداپتور گردد.

مقایسه ویژگی های ترانس سیم پیچ و سوئیچینگ دستگاه تصفیه آب

 ترانس های سیم پیچ از قدیمی ترین تجهیزات الکترونیکی هستند که به دلیل معایبی که داشته اند جای خود را به آداپتورهای سوئیچینگ داده اند. به این دلیل که ترانس ها همیشه به برق وصل هستند باید از جنس و کیفیت خوبی برخوردار باشند تا دچار آتش سوزی نشوند. چرا که اگر کیفیت خوبی نداشته باشد عملکرد شیر برقی و پمپ دستگاه تصفیه آب دچار اختلال می شود. اگر مس استفاده شده در ترانس دستگاه تصفیه آب کیفیت خوبی نداشته باشد منجر به سوختن دستگاه و آسیب دیدن آن خواهد شد.

معایب ترانس های سیم پیچ:

-امکان انتقال نوسانات برق به قطعات الکتریکی
-ترانس های سیم پیچ سنگین تر از نوع سوئیچینگ هستند
-داغ شدن آداپتور سیم پیچ حتی زمانی که دستگاه کار نمی کند
-امکان خرابی سریع تر به علت داغ شدن بیشتر سیم پیچ

مزایای ترانس سوئیچینگ:

-کاهش ولتاژ بدون ایجاد نوسان

ترانس سوئیچینگ برق را بدون نوسان انتقال می دهد و یک ولتاژ ثابت را به قطعات دستگاه ارسال خواهد کرد.

-طول عمر بالاتر

ترانس سوئیچینگ به دلیل نداشتن سیم پیچ دوام و طول عمر بیشتری نسبت به ترانس سیم پیچ دارد.

-پایداری بیشتر در مقابل نوسانات برق
-وزن سبک تر
12 2
ترانس سوئیچینگ دستگاه تصفیه آب

نکته:

-بهتر است زمانی که در مسافرت هستید و یا از دستگاه تصفیه آب استفاده نمی کنید آن را از برق خارج کنید تا به ترانس دستگاه فشار وارد نشود.
-همواره یک محافظ برق برای آداپتور داشته باشید.
-لازم است هر 3 یا 4 سال یکبار با ولت متر سلامت آداپتور بررسی گردد.
-اگر دستگاه شما با اتصال به برق کار نمی کند و تمام قطعات آن درست نصب شده است ولی مخزن دستگاه خالیست یکی از گزینه های احتمالی می تواند خرابی ترانس دستگاه باشد.
-در مواقعی که ترانس نیم سوز باشد نیاز به بررسی آن توسط یک متخصص است.

اگر ترانس دستگاه شما سوخته است می تواند به این علت نیز باشد که به زمان تعویض فیلترهای دستگاه خود بی توجهی کرده ایید. زیرا با گذشت موعد تعویض فیلترهای دستگاه، امکان کیپ شدن راه فیلترها وجود دارد که این مسئله باعث می شود دستگاه با فشار زیاد کار کند تا آب را عبور دهد اما به دلیل اینکه این امکان فراهم نیست، باعث فشار آمدن به دستگاه و از جمله ترانس خواهد شد.

با توجه به مزایا و معایب ترانس سوئیچینگ و سیم پیچ که گفتیم می توان نتیجه گرفت که ترانس سوئیچینگ به دلیل قطعات الکترونیکی که دارد در برابر نوسانات برق مقاوم تر است و از ثبات ولتاژ بیشتری برخوردار می باشد. برای خرید دستگاه تصفیه آب، ترانس دستگاه تصفیه آب و یا هر کدام از لوازم جانبی و قطعات و اتصالات این دستگاه می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه سارنیاواتر نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنید. برای دریافت مشاوره و راهنمایی هم می توانید روی کارشناسان ما در سارنیاواتر حساب کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram