logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

علل نشت از هوزینگ دستگاه تصفیه آب

علل نشت هوزینگ دستگاه تصفیه آب
بهترین دستگاه های تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب به دلایل مختلفی ممکن است دچار نشتی شوند که این اتفاق می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از شکستن و ترک خوردن هوزینگ ها تا نقص در نصب و طراحی قطعه، همگی می توانند علت بروز نشتی دستگاه تصفیه آب باشند. از آنجایی که هوزینگ های فیلترهای پیش تصفیه از جنس نشکن نیستند وقتی که تحت فشار آب قرار می گیرند احتمال بروز نشتی زیاد می شود و بیشترین میزان نشتی از هوزینگ های پیش تصفیه می باشد.

نشت می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، بنابراین شناسایی علت و انجام اقدامات اصلاحی در سریع ترین زمان ممکن ضروری است. در این مقاله برخی از علل رایج نشت آب از هوزینگ و نحوه رفع آنها را مورد بحث قرار خواهیم داد و نکاتی را در مورد نحوه جلوگیری از نشت در آینده ارائه خواهیم کرد. اگر شما هم نگران نشتی هوزینگ دستگاه تصفیه آب خود هستید در ادامه با سارنیا واتر همراه باشید.

علل نشت از هوزینگ تصفیه آب

نداشتن پایه

بدون پایه به دلیل فشار بیش از حد خارجی یا داخلی، هوزینگ ها می توانند ترک بخورند و منجر به نشتی شوند. بنابراین، باید هر گونه ترک مویی را در قسمت داخلی و خارجی هوزینگ فیلتر خود به دقت بررسی کنید و سعی کنید از پایه های کمکی برای دستگاه تصفیه آب خود استفاده کنید چرا که بدون پایه دستگاه همیشه در معرض ضربه و آسیب خواهد بود.

123
دستگاه تصفیه آب بدون پایه همیشه در معرض ضربه و آسیب خواهد بود

فشار بالای آب

یکی از علل نشت هوزینگ فشار بالای آب است و یکی از علل فشار بالای آب استفاده از پمپ آب است که می تواند باعث ترک خوردن هوزینگ ها شود. پیشنهاد می شود از شیر فشار شکن برای جاهایی که فشار آب بالاست استفاده کنید. این شیر فشار آب را ثابت نگه می دارد و پیشنهاد می شود از پمپ آب متناسب با ساختمان  خود استفاده کنید که فشار آب زیادی به دستگاه تحمیل نشود. فشار آب ورودی نباید از 70 psi بیشتر باشد که اگر بیشتر شود باعث تحت فشار قرار دادن هوزینگ ها خواهد شد و احتمال شکستگی و نشتی را بالا می برد.

عدم تعویض به موقع فیلتر الیافی

تمام قطعات دستگاه تصفیه آب با همدیگر ارتباط دارند و اخلال در کار یکی کار بقیه قطعات دستگاه را هم مختل می کند. عدم تعویض به موقع فیلتر الیافی نیز می تواند منجر به شکستن هوزینگ شود. بدین صورت که بدلیل گرفتگی فیلتر رسوب گیر الیافی فشار به هوزینگ تصفیه آب وارد شده و حتی می تواند باعث شکستگی هوزینگ  و در نتیجه نشتی بشود.

باز و بسته شدن نادرست هوزینگ

 باز و بسته شدن نادرست هوزینگ می تواند از علل دیگر نشتی هوزینگ ها باشد. اگر دستگاه شما پایه ندارد برای باز کردن هوزینگ ها دستگاه را کمی بلند کنید تا به محفظه فشاری وارد نشود. برای باز کردن هوزینگ از وارد کردن ضربات ناگهانی به هوزینگ خودداری کنید و به هیچ وجه هوزینگ ها را بیش از حد سفت نکنید. برای جلوگیری از بروز نشتی و شکستگی هوزینگ بهتر است از هوزینگ های نشکن و مقاوم استفاده شود.

ضربات شلاقی که آب به دلیل فشار بالا به بدنه هوزینگ وارد می کند

استفاده از سنسور نشتی آب نیز می تواند در این مورد کمک کننده باشد. عملکرد این سنسور به این صورت است که مسیر آب ورودی را قطع کرده و مانع از نشت آب می شود.

3 1

با رعایت تمام موارد فوق می توان تا حد زیادی از نشتی هوزینگ پیشگیری کرد. برای جلوگیری از نشتی دستگاه در باز و بسته کردن اتصالات دستگاه با احتیاط عمل کنید و از آنجایی که پوسیدگی اتصالات از علل نشتی دستگاه محسوب می شود لذا لازم است هر سه سال یکبار اتصالات دستگاه را تعویض و از اتصالات اورجینال و محکم استفاده کنید.

در فروشگاه سارنیا واتر که نمایندگی دستگاه تصفیه آب اصفهان را دارد نه تنها می توانید انواع دستگاه تصفیه آب و قطعات و اتصالات آن را  با کیفیت عالی تهیه کنید بلکه برای نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود نیز می توانید از طریق این سایت اقدام کنید. سارنیا واتر برای رفع نیاز شما در زمینه نصب و تعمیر دستگاه تصفیه، بهترین  و زبده ترین کارشناسان را بکار گرفته است تا این کار را به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن برای شما انجام دهند.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram