logo-sarniawater
Search
Close this search box.

آیا می توان دستگاه تصفیه آب را در شب خاموش کرد؟

آیا می توان دستگاه تصفیه آب را در شب خاموش کرد؟
بهترین دستگاه های تصفیه آب

اگر در خانه دستگاه تصفیه آب دارید، یک گام بزرگ و ضروری برای تضمین سلامتی مطلوب برای خود و خانواده خود برداشته اید. اما اکنون ممکن است از خود بپرسید، “آیا باید دستگاه تصفیه آب خود را در شب خاموش کنم؟” این سوالی است که توسط بسیاری پرسیده شده است و ما اینجا هستیم تا یک بار برای همیشه به این سوال پاسخ دهیم! اگر می خواهید حقیقت را در مورد اینکه آیا باید دستگاه تصفیه آب خود را در شب خاموش کنید بدانید، به خواندن ادامه دهید! در این مقاله از سارنیاواتر ما به بررسی این موضوع که آیا باید دستگاه های تصفیه آب را خاموش کرد، اینکه آیا واقعاً لازم است دستگاه تصفیه آب شما 24 ساعته کار کند و مزایا و معایب مختلف خاموش کردن آن پرداخته اییم.

آیا می توان دستگاه تصفیه آب را در شب خاموش کرد؟

حقیقت این است که هیچ پاسخ مستقیمی برای این سوال وجود ندارد. این به عوامل مختلفی مانند ترجیحات و سبک زندگی شما بستگی دارد. یکی دیگر از عواملی که باید حتما در نظر بگیرید نوع دستگاه تصفیه آب است. برخی از دستگاه های تصفیه آب دارای ویژگی خاموش شدن خودکار هستند، در حالی که برخی دیگر این ویژگی را ندارند. اگر دستگاه تصفیه آب شما با خاموش شدن خودکار فعال است، دیگر لازم نیست نگران خاموش کردن آن در شب باشید.

علاوه بر این عوامل فوق، باید کیفیت آب در منطقه و خانه خود را نیز در نظر بگیرید. اگر منبع آب شما نسبتاً تمیز و ایمن است، ممکن است نیازی به کار مداوم دستگاه تصفیه آب نداشته باشید. با این حال، اگر منبع آب شما آلوده یا دارای سطح بالایی از ناخالصی است، بهتر است دستگاه تصفیه آب خود را در طول روز و شب روشن نگه دارید. تصمیم برای خاموش کردن دستگاه تصفیه آب در شب باید بر اساس شرایط خاص شما باشد. به عنوان مثال، اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که برق مکرر قطع می‌شود، بهتر است دستگاه تصفیه آب را روشن بگذارید تا از تامین مداوم آب تمیز اطمینان حاصل کنید. به طور مشابه، اگر سبک زندگی پرمشغله‌ای دارید و فراموش می کنید که دستگاه تصفیه آب را در صبح روشن کنید، روشن ماندن آن در شب ممکن است راحت‌تر باشد.

آیا دستگاه های تصفیه آب مختلف نیاز به برق متفاوتی دارند؟

همه ما می دانیم که دستگاه های تصفیه آب برای دریافت آب آشامیدنی تمیز و سالم در خانه ضروری هستند. اکنون بازار مملو از انواع مختلفی از تصفیه کننده های آب از جمله تصفیه کننده های اسمز معکوس (RO)، اشعه ماوراء بنفش (UV) و تصفیه کننده کربن فعال است. این سوال که آیا دستگاه های تصفیه آب باید در شب خاموش شوند به نوع دستگاه تصفیه بستگی دارد.

دستگاه های تصفیه آب RO ناخالصی های محلول مانند آرسنیک، فلوراید و سرب را از طریق یک غشای نیمه تراوا از آب حذف می کنند. تصفیه کننده های UV از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن باکتری ها و ویروس های موجود در آب استفاده می کنند، در حالی که تصفیه کننده های آب مبتنی بر گرانش میکروارگانیسم های مضر بیماری زا را حذف می کنند.

تصفیه‌کننده‌های آب RO معمولاً از برق برای کارکرد پمپ استفاده می‌کنند، در حالی که دستگاه تصفیه‌ آب UV برای ساطع کردن اشعه‌های فرابنفش به انرژی نیاز دارد. در مقابل، دستگاه های تصفیه آب مبتنی بر جاذبه برای تصفیه آب نیازی به برق ندارند.

دستگاه های تصفیه آب RO

خاموش کردن تصفیه‌کننده‌های RO در شب قطعاً به شما کمک می‌کند در مصرف برق صرفه‌جویی کنید، اما توصیه می‌شود برای عملکرد بهینه آن را در طول شب نیز روشن بگذارید. اما در کل، اگر شبها دستگاه های تصفیه آب RO را خاموش کنید کیفیت آب تحت تأثیر قرار نمی گیرد!

12 7

دستگاه های تصفیه آب UV

این نوع از دستگاه های تصفیه آب را نباید در شب خاموش کرد زیرا برای از بین بردن باکتری ها و ویروس های موجود در آب نیاز به کار مداوم دارند. خاموش کردن یک تصفیه کننده UV در شب نیز می تواند فرآیند تصفیه را مختل کند و کارایی آن را کاهش دهد.

چرا مردم در شب دستگاه های تصفیه آب را خاموش می کنند؟

افرادی هستند که شبها دستگاه های تصفیه آب خود را خاموش می کنند و به دلایل زیادی این کار را انجام می دهند. بیایید نگاهی به برخی از آنها بیندازیم:

انرژی را ذخیره می کند

این یکی از دلایل اصلی صرفه جویی در مصرف برق است. دستگاه های تصفیه آب به گونه ای طراحی شده اند که به طور مداوم کار کنند و هنگامی که یک شب روشن می مانند، همچنان برق زیادی مصرف می کنند. مردم می توانند با خاموش کردن دستگاه های تصفیه آب، مصرف انرژی و قبض برق خود را کاهش دهند.

برای حفظ کارایی

دلیل دیگری که باعث می‌شود مردم دستگاه‌های تصفیه آب خود را در شب خاموش کنند این است که معتقدند انجام این کار باعث حفظ کارایی سیستم می‌شود. علاوه بر این، بسیاری از مردم بر این باورند که خاموش کردن دستگاه تصفیه آب در شب باعث افزایش کارایی آن می شود. آنها معتقدند که فیلترهای دستگاه تصفیه آب که ناخالصی ها را از آب حذف می کند، زمانی که مدام کار نکنند بهتر عمل می کنند.

نگران کیفیت آب

این احتمالاً رایج‌ترین دلیلی است که مردم دستگاه‌های تصفیه آب خود را در شب خاموش می‌کنند، ترس از بد شدن آب در طول شب. برخی از افراد بر این باورند که آب باقی مانده در دستگاه تصفیه برای مدت طولانی می تواند راکد شود و تازگی خود را از دست بدهد. آنها فکر می کنند که می تواند منجر به رشد باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های مضر در آب شود و نوشیدن آن را ناامن کند. با این حال، این یک تصور اشتباه است. به خصوص با دستگاه های تصفیه آب  RO، آب آشامیدنی شما در شب نیز مانند روز تازه و خوش طعم می ماند.

نتیجه

شایان ذکر است که تصمیم برای خاموش کردن دستگاه تصفیه آب در شب تا حد زیادی بر اساس ترجیح شخصی است. برخی از افراد معتقدند روشن ماندن دستگاه تصفیه یک شب بی خطر و راحت است، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند برای صرفه جویی در مصرف برق آن را خاموش کنند. در نهایت، این به فرد بستگی دارد که بر اساس شرایط و نیازهای منحصر به فرد خود، تعیین کند که چه چیزی برای او بهتر است.

برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب و انواع فیلترهای آب تصفیه کن و دیگر قطعات اتصالات و لوازم جانبی دستگاه آب تصفیه کن ، کافیست سری به فروشگاه سارنیاواتر بزنید و با راهنمایی های کارشناسان ما در سارنیاواتر، خرید خوبی را تجربه کنید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram