همه چیز درباره کدورت آب تصفیه اسمز معکوس

همه چیز درباره کدورت آب تصفیه اسمز معکوس
بهترین دستگاه های تصفیه آب

شما به تازگی سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس خود را نصب کرده اید و مشتاقانه منتظر نوشیدن اولین لیوان آب از اسمز معکوس خود هستید. شروع به پر کردن اولین لیوان خود می کنید و با آب کدری مواجه می شوید. اولین چیزی که به ذهن شما می رسد این است که آیا این آب کیفیت مناسبی دارد یا خیر. دلایل مختلفی می تواند باعث این مسئله شده باشد، برای اینکه بفهمید چرا آب دستگاه اسمز معکوس شما کدر شده است در ادامه با سارنیا واتر همراه باشید.

همه چیز درباره کدورت آب تصفیه اسمز معکوس

 میکرو حباب ها

این میکرو حباب ها در واقع هزاران حباب کوچک هستند که نسبت به حباب‌های بزرگ‌تر ماندگارتر اند و می‌توانند در نور مستقیم بدرخشند. اگرچه ممکن این اتفاق همیشه رخ ندهد اما دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره کرده اییم:

1. یک فیلتر به تازگی تغییر کرده است

یکی از دلایل کدر شدن آب تصفیه شده تعویض فیلتر است. هنگامی که یک فیلتر تعویض می شود اولین استفاده از دستگاه تصفیه آب پس از تغییر هر یک از فیلترها تا حدودی حباب دار خواهد بود. هر زمان که یک کارتریج فیلتر آب تعویض شود، طبیعی است که آب تولید شده توسط فیلتر جدید کدر به نظر برسد. ظاهر کدر به دلیل حباب های بسیار ریز هوا در آب است. اگر یک لیوان شفاف را با آب کدر پر کنید، می توانید ببینید که حباب های ریز هوا به آرامی در طی چند دقیقه به بالای لیوان می آیند و یک لیوان آب شفاف و تمیز باقی می گذارند.

این آب برای نوشیدن کاملاً مناسب است. هوای داخل آب همان هوایی است که شما تنفس می کنید و این کدری به این دلیل اتفاق می افتد که فیلتر آب جدیدی که نصب می شود پر از هوا است. کارتریج های رده بالا آب را تا 5 میکرون فیلتر می کنند. برای مقایسه، قطر موی انسان 25 میکرون است، بنابراین فیلتر پر از سوراخ هایی به اندازه 1/5 قطر موی انسان است. هنگامی که آب برای اولین بار از فیلتر عبور می کند، هوا را به بیرون می راند و حباب های بسیار ریز هوا ایجاد می کند. هنگامی که فیلتر کاملاً اشباع شد و تمام هوای فیلتر خارج شد، فیلتر دیگر آب کدر تولید نخواهد کرد.

فیلترهای ارزان و درجه پایین این شرایط را ایجاد نمی کنند. بسته به دفعات استفاده از فیلتر، طبیعی است که فیلتر برای 1 تا 4 هفته آب کدر تولید کند. به یاد داشته باشید که هر بار که کارتریج فیلتر تعویض می شود این اتفاق می افتد و ما نمی‌توانیم برای از بین بردن آن یا سرعت بخشیدن به این فرآیند کاری انجام دهیم.

چگونه می توانم جلوی تشکیل این حباب های هوا را بگیرم؟

استفاده از یک ضد عفونی کننده هنگام تعویض فیلترهای سیستم اسمز معکوس می تواند به حفظ سطوح داخلی اسمز معکوس شما از ذرات هوا کمک کند و اجازه تجمع حباب های هوا را ندهد. همچنین، هنگام تعویض فیلترهای اسمز معکوس محفظه های فیلتر را تا بالا با آب پر کنید تا هنگام بازگرداندن محفظه های فیلتر از ورود هوای اضافی جلوگیری شود. اگر فیلترهای اسمز معکوس شما در داخل محفظه ای قرار دارند که در آن کل محفظه را تعویض می کنید با کج کردن محفظه با زاویه 45 درجه در زیر آب، محفظه ها را تا جایی که می توانید از آب پر کنید.

پر کردن محفظه های فیلتر اسمز معکوس با آب سرد به طور کلی مقدار هوایی را که می تواند در سیستم شما باقی بماند کاهش می دهد زیرا آب گرم اکسیژن را بهتر از آب سرد حفظ می کند. مولکول های گاز راحت تر در آب سرد حل می شوند و با افزایش دما آزاد می شوند. بنابراین، هنگامی که آب شهری از منبع خود از طریق لوله ها به خانه شما یا سیستم فیلتراسیون حرکت می کند گرم می شود و حباب هایی آزاد می کند که باعث کدر شدن اب می شود.

1 1

2. در منبع آب شهری هوا وجود دارد

یک علت دیگر کدر شدن آب تصفیه شده می تواند هوای موجود در اب شهری باشد. حباب‌های ریز می‌توانند در نتیجه هوا در منبع آب شهر قبل از فیلتر کردن آن ظاهر شوند. در اکثر مکان ها، ما آب خود را تحت فشار ذخیره می کنیم که می تواند باعث حل شدن این هوا در آب شود. اگر متوجه شدید که آب کدر ادامه دارد و پس از چند دقیقه نشستن آب پاک و زلال نمی شود، TDS (کل جامدات محلول) را در آب اسمز معکوس خود بررسی کنید و آن را با TDS آب معمولی خود مقایسه کنید.

اگر متوجه شدید که TDS آب اسمز معکوس شما بالاتر از 10 درصد آب معمولی شما است، ممکن است غشای اسمز معکوس شما نیاز به تغییر داشته باشد. اگر سوراخ یا پارگی در غشای اسمز معکوس شما وجود داشته باشد دیگر نمی‌تواند مواد جامد محلول را که قرار است از شیر آب خارج شود فیلتر کند و از آنجایی که حاوی مواد معدنی است ممکن است آب را کدر کند. وجود یک سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس در خانه یک راه عالی برای تامین آب آشامیدنی شفاف برای خانواده شما است.

فیلترهای خود را مرتباً تعویض کنید و سالی دو بار مخزن ذخیره را بشویید تا سالیان متمادی آب با کیفیتی به شما بدهد. در فروشگاه سارنیا واتر نه تنها می توانید انواع دستگاه تصفیه آب در قیمت ها و کیفیت های مختلف را تهیه کنید بلکه برای نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خود نیز می توانید از طریق این سایت اقدام کنید. سارنیا واتر برای رفع نیاز شما در زمینه نصب و تعمیر دستگاه تصفیه، بهترین  و زبده ترین کارشناسان را بکار گرفته است تا این کار را به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن برای شما انجام دهند.

به همرسانی:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram