logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

مزایا و معایب استفاده از کلرید پتاسیم برای نرم کننده های آب

مزایا و معایب استفاده از کلرید پتاسیم برای نرم کننده های آب
بهترین دستگاه های تصفیه آب

یکی از رایج ترین روش های حذف سختی آب، تصفیه آب تبادل یونی است. سیستم های تصفیه آب تبادل یونی آب را با تبادل یون ها تصفیه می کنند. کلرید پتاسیم جایگزینی برای نمک است که می تواند در رزین های آب تبادل یونی استفاده شود. گلوله های نرم کننده آب کلرید پتاسیم را می توان به جای گلوله های کلرید سدیم در یک نرم کننده آب مبتنی بر نمک استفاده کرد. یکی مزایای کلرید پتاسیم این است که به شما کمک می کند مصرف سدیم خود را محدود کنید،. کلرید پتاسیم به همان روش توسط نرم کننده های آب استفاده می شود و نتیجه یکسانی دارد و برای محیط زیست بهتر از سدیم است. در این مقاله ما مزایا و معایب اصلی استفاده از کلرید پتاسیم در نرم کننده آب را مورد بحث قرار داده ایم. با سارنیاواتر همراه شوید.

مزایا و معایب استفاده از کلرید پتاسیم برای نرم کننده های آب

✅ مزایای کلرید پتاسیم برای نرم کننده های آب

1) عدم مصرف اضافی سدیم

ممکن است شنیده باشید که از کلرید پتاسیم به عنوان “نمک کلرید پتاسیم” یاد می شود، اما در واقع هیچ ارتباطی با نمک سدیم ندارد. بنابراین، استفاده از کلرید پتاسیم در نرم کننده آب به این معنی است که مصرف روزانه نمک خود را از طریق آب آشامیدنی خود افزایش نمی دهید. اگر در مورد مصرف سدیم خود نگران هستید یا به دلایل پزشکی از رژیم کم سدیم استفاده می کنید، استفاده از کلرید پتاسیم به جای گلوله های نرم کننده آب کلرید سدیم به شما این امکان را می دهد که همچنان از آب نرم شده بدون اثرات سوء بر سلامتی بهره مند شوید. کلرید پتاسیم به ویژه برای افرادی که دارای بیماری‌های خاص مانند فشار خون بالا یا مشکلات کلیوی، که توسط پزشک توصیه شده است مصرف سدیم خود را محدود کنند، مفید است.

2) همان نتیجه نهایی را تولید می کند

ممکن است شما نرم‌کننده‌های آب بدون نمک را در نظر گرفته باشید، اما در نهایت به این نتیجه رسیده‌اید که به دلیل ناتوانی در نرم‌کردن مناسب آب، آنها برای شما مناسب نیستند. کلرید پتاسیم مانند کلرید سدیم در یک نرم کننده تبادل یونی عمل می کند و روند نرم شدن آب تغییر نمی کند. یون های پتاسیم از قبل در دانه های رزین نرم کننده قرار می گیرند، جایی که آنها با یون های کلسیم و منیزیم در منبع آب شما مبادله می شوند، که آب را نرم می کند. این بدان معناست که شما ازهمان آب نرم، با تمام فوایدی که به همراه دارد از جمله کف کردن بهتر با صابون، عدم تشکیل رسوب آهک یا کف صابون، لباس‌های شسته‌شده نرم‌تر، عدم وجود لکه‌های آب روی ظروف، و پوست و موی سالم‌تر بهره خواهید برد.

3) دوستدار محیط زیست

گلوله های نرم کننده آب کلرید پتاسیم از پتاسیم، یک ماده معدنی طبیعی که دوستدار محیط زیست تر از کلرید سدیم در نظر گرفته می شود، ساخته شده است.

اگر نگران این هستید که چگونه سطوح بالای سدیم موجود در نمک نرم کننده آب شما ممکن است بر محیط زیست تأثیر بگذارد، بهتر است از نرم کننده های پتاسیم استفاده کنید. اثرات زیست محیطی کلرید پتاسیم به طور کلی کمتر مضر است و پتاسیم در واقع اثرات مثبتی بر اکوسیستم دارد.

4) برای رشد گیاه مفید است

می توانید با خیال راحت از آب نرم شده با کلرید پتاسیم برای آبیاری گیاهان باغچه خود استفاده کنید. کلرید پتاسیم منبعی از پتاسیم است که یک ماده مغذی مفید برای رشد گیاه است. پتاسیم به گیاهان اجازه می دهد تا جذب آب خود را پردازش کرده و قندهای گیاهی را به مواد مغذی تبدیل کنند و از رشد ریشه، ساقه و برگ حمایت می کند. در مقابل، استفاده از آب نرم شده با سدیم هم برای آبیاری احتمالاً هیچ اثر منفی نخواهد داشت، اما ممکن است منجر به تجمع سدیم در خاک شود و در دراز مدت به گیاهان آسیب برساند. 

13

5) قابل استفاده در همه نرم کننده های تبادل یونی

اگر می خواهید از سدیم به چیزی سالم تر تغییر دهید، به نوع خاصی از نرم کننده آب کلرید پتاسیم نیاز ندارید. اگر نرم کننده آب تبادل یونی دارید، می توانید از کلرید پتاسیم در مخزن سدیم خود استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که یک محصول با کیفیت و خلوص بالا خریداری کنید

⛔️ مضرات کلرید پتاسیم برای نرم کننده های آب

1) گران تر از سدیم

عیب اصلی نمک کلرید پتاسیم برای نرم کننده های آب این است که گرانتر از نمک است. به طور متوسط، کلرید پتاسیم حدود 2 تا 4 برابر گرانتر از یک محصول کلرید سدیم با اندازه مشابه است. ولی چرا کلرید پتاسیم گرانتر از سدیم است؟ ما فکر می کنیم دلیل اصلی این است که کلرید پتاسیم به اندازه سدیم در دسترس نیست.

2) کاهش راندمان نرم شدن

کلرید پتاسیم در مقایسه با نمک نرم کننده آب معمولی در نرم کردن آب موثر نیست. این بدان معناست که هنگام استفاده از کلرید پتاسیم در سیستم نرم کننده آب، باید سختی آب خود را حدود 20 درصد افزایش دهید. کاهش راندمان آن به این معنی است که کلرید پتاسیم بیشتری در مقایسه با کلرید سدیم در یک نرم کننده آب مورد نیاز است.

12 2

3) کلرید پتاسیم به طور گسترده در دسترس نیست

در حالی که نمک برای سیستم های نرم کننده آب در اکثر فروشگاه های بزرگ و بازارهای آنلاین متعدد پیدا خواهید کرد، کلرید پتاسیم به سختی به دست می آید. داشتن گزینه های کمتر در دسترس به این معنی است که فرصت کمتری برای تطبیق خرید خود با نیازها یا ترجیحات دقیق شما وجود دارد. شما باید با یکی از معدود برندهایی که در حال حاضر کلرید پتاسیم را می فروشند کنار بیایید.

4) مصرف پتاسیم را افزایش می دهد

همانطور که ممکن است از نظر پزشکی به برخی افراد توصیه شود که مصرف نمک خود را محدود کنند، ممکن است به برخی افراد نیز توصیه شود که مصرف پتاسیم خود را محدود کنند. افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند یا افرادی که بیماری مزمن کلیوی دارند ممکن است توسط پزشک دستور داده شود که از یک رژیم غذایی محدود پتاسیم پیروی کنند و پزشک مصرف روزانه پتاسیم آنها را به کمتر از 2000 میلی گرم در روز محدود کند. بنابراین، در حالی که اکثر مردم ترجیح می دهند به جای نمک نرم کننده معمولی از پتاسیم استفاده کنند، ممکن است در برخی شرایط عمل به آن ممکن نباشد.

برای اکثر مردم، نرم کننده آب کلرید پتاسیم جایگزین ارجح برای نمک نرم کننده آب سدیم معمولی است. نمک کلرید پتاسیم 99.9٪ بدون سدیم است و به همین دلیل جایگزین عالی برای نمک سدیم است. بنابراین، افرادی که رژیم‌های غذایی با محدودیت سدیم دارند، همچنان می‌توانند از مزایای آن لذت ببرند.

در این مقاله ما به بررسی مزایا و معایب استفاده از کلرید پتاسیم برای نرم کننده های آب پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که انتخاب بهترین نرم کننده آب مهم است. چرا؟ زیرا اگر یک نرم کننده آب ناکارآمد داشته باشید، صرف نظر از اینکه از چه نرم کننده ای استفاده می کنید، نمی توانید بهترین نتیجه را بگیرید! و هنگامی که از یک سیستم نرم کننده آب ناکارآمد استفاده می کنید، بازنده خواهید بود. چرا؟

این سیستم مقدار زیادی آب را هدر خواهد داد

این سیستم در هر چرخه بازسازی نمک بیشتری مصرف خواهد کرد.

این سیستم بیش از حد متوسط برق مصرف خواهد کرد.

ممکن است آب شما هنوز کمی سخت باشد

 خوشبختانه، با توجه به پیشرفت روزافزون فناوری، دیگر لازم نیست نگران کاهش سختی و نرم کردن آب  خود باشید. همچنین، مشکلات آب سخت و قبوض بالای انرژی شما می تواند ناپدید شود! تنها چیزی که شما نیاز دارید یک دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس است که آب را به بهترین شکل ممکن تصفیه می کند و خیال شما را از بابت نوشیدن آب سالم راحت می کند. برای سفارش یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه سارنیاواتر اصفهان سفارش خود را ثبت کنید و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram