logo-sarniawater
جستجو
Close this search box.

7 راه برای افزودن مواد معدنی به آب اسمزمعکوس

7 راه برای افزودن مواد معدنی به آب اسمزمعکوس
بهترین دستگاه های تصفیه آب

آیا می دانستید که نوشیدن آب غنی از مواد معدنی برای سلامتی و تندرستی شما ضروری است؟ طبق گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) آب قلیایی پر از مواد معدنی میکرو و ماکرو حیات‌بخش نه تنها طعم آب را بهتر می‌کند، بلکه برای سلامتی و تندرستی شما نیز حیاتی است. افزودن مواد معدنی به اسمز معکوس (RO)، آب مقطر، و حتی برخی از آب های بطری تصفیه شده بسیار مهم است، زیرا آنها اغلب فاقد مواد معدنی هستند و حتی ممکن است اسیدی باشند.

بسیاری از انواع آب وجود دارد که به طور طبیعی دارای مواد معدنی کم و برخی از آنها در واقع فاقد مواد معدنی هستند از جمله آب مقطر و آب اسمز معکوس. آب مقطر آب خالصی است که با جوشاندن آن به بخار و تراکم مجدد آن به مایع از آلاینده ها و مواد معدنی پاکسازی شده است. این فرآیند همچنین تمام مواد معدنی را حذف می کند. اسمز معکوس یک روش تصفیه است که از یک غشای نیمه تراوا برای فیلتر کردن آلاینده ها و ذرات بزرگ مانند کلر، نمک و خاک از آب آشامیدنی استفاده می کند. این روش با عبور آب از غشا، مواد معدنی را حذف می کند.

اگرچه اکثر مردم از استفاده از این روش‌های تصفیه آب لذت می‌برند، اما  این را نادیده می‌گیرند که این فرآیند تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن انسان برای حفظ سلامتی، از جمله مواد معدنی ضروری را از بین می‌برد. توجه داشته باشید که اسمز معکوس مواد معدنی موجود در آب حذف می کند، اما این بدان معنا نیست که برای شما مضر است. برای اینکه آب آشامیدنی خود را دوباره معدنی کنید، فقط باید مواد معدنی از دست رفته در آب را دوباره وارد کنید. برای معرفی 7 راه برای افزودن مواد معدنی به اب اسمزمعکوس در ادامه با سارنیاواتر همراه باشید.

7 راه برای افزودن مواد معدنی به آب اسمزمعکوس

1-فیلتر رمینرالیزاسیون

2-قطره های معدنی

3-نمک های معدنی

4-بطری آب قلیایی

5-پودرها

6-قرص

7-پارچ های قلیایی

14

1. فیلتر رمینرالیزاسیون

یک سیستم تصفیه آب معمولی اسمز معکوس حداقل دارای سه مرحله فیلتراسیون است: یک فیلتر پیش رسوب، یک فیلتر کربن فعال و یک غشای نیمه تراوا. اغلب دستاه های تصفیه آب را معمولاً می توان با یک فیلتر متعادل کننده pH یا remineralizing بدون نیاز به تعویض کل سیستم ارتقا داد. اگر از قبل وجود نداشته باشد، می توانید به راحتی آن مرحله را به سیستم تصفیه خود اضافه کنید. شما به سادگی فیلتر را به مراحل فیلتراسیون پس از فیلتر کربن فعال و غشای نیمه تراوا اضافه کنید. هنگامی که آب از فیلتر معدنی عبور می کند، مواد معدنی دوباره به آن اضافه می شود تا سطح pH عادی شود. این راحت‌ترین روش برای استفاده از مزایای اسمز معکوس و آب معدنی است.

2. قطره های معدنی

قطره های معدنی با استفاده از ترکیبی منحصر به فرد تولید می شوند که حاوی تمام ریزمعدن های مورد نیاز بدن شما است. می‌توانید قطره‌های معدنی را قبل از نوشیدن به لیوان آب خود اضافه کنید، یا می‌توانید بسته به محصولی که انتخاب می‌کنید، قطره‌های معدنی را به مقدار بیشتری آب، مانند پارچ یا تلگراف اضافه کنید. می توانید محلولی را انتخاب کنید که فقط حاوی یک ماده معدنی مانند آهن باشد. با این حال، قطره های معدنی کم مصرف بسیار رایج تر و محبوب تر هستند، قطره‌های معدنی یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های معدنی‌سازی مجدد هستند، زیرا تنها چند قطره برای بازیابی یا افزایش محتوای معدنی آب مورد نیاز است.

3. نمک های معدنی

کمی نمک غنی از مواد معدنی، گزینه ای عالی برای افزودن مواد معدنی به آب شما است. این روش نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه بسیاری ادعا می کنند که مزایای دیگری نیز دارد، مانند کمک به کاهش وزن، کاهش فشار خون بالا و بهبود عملکرد ریه. لطفاً از نمک سفره به عنوان مکمل معدنی استفاده نکنید، زیرا عمدتاً شامل سدیم است نه سایر مواد معدنی. نوشیدن آب با سدیم زیاد توصیه نمی شود، به خصوص اگر فشار خون دارید.

4. بطری آب قلیایی

بطری های آب قلیایی روشی ارزان برای تکمیل آب آشامیدنی شما با مواد معدنی است. یک محلول آب بطری قلیایی مزیت آشکاری که دارد این است که نیازی به نصب ندارد. مزیت دیگر این است که بطری‌های قلیایی جایگزین بهتری برای مسافرت یا رفتن به محل کار هستند، زیرا کوچک‌تر، ایمن‌تر هستند.

13

5. پودرها

پودرهای مختلفی وجود دارند که می توانند آب را دوباره معدنی کنند. پودر خاک رس یکی از رایج ترین و حاوی مواد معدنی طبیعی است که می توانید به آب اضافه کنید. یک مثال خوب از پودر خاک رس بنتونیت خاک رس مواد غذایی است. کافیست یک قاشق غذاخوری خاک رس را با 8 اونس از آب آشامیدنی خود مخلوط کنید. مزیتش استفاده آسان از آن است.

6. قرص

مواد معدنی را می توان با استفاده از قرص ها به آب اضافه کرد. بیشتر قرص‌های معدنی که برای افزودن به آب طراحی شده‌اند جوشان هستند و بر پایه محلول‌های الکترولیت هستند، بنابراین اغلب از برخی از گزینه‌های معدنی‌سازی دیگر خوش طعم تر هستند. قرص های معدنی به صورت مکمل های معدنی کامل یا به صورت تک مکمل معدنی در دسترس هستند. قرص های منیزیم از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. قرص ها همچنین برای معدنی کردن مقادیر زیادی آب ایده آل هستند.

7. پارچ های قلیایی

پارچ آب قلیایی یکی دیگر از راه های ارزان قیمت برای افزودن مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم به آب است. یک کارتریج فیلتر در یک پارچ آب قلیایی مقدار دقیقی از مواد معدنی را به آب اضافه می کند. به سادگی آب را در پارچ آب قلیایی ذخیره کنید و در طول زمان تصفیه، تمام مواد معدنی را به طور خودکار به آن برمی گرداند. یکی از مزایای پارچ های قلیایی این است که می توانند مقدار زیادی آب را معدنی کنند که می توانید به راحتی آن را روی میز یا یخچال خود ذخیره کنید، که باعث می شود سرمایه گذاری طولانی مدت خوبی نیز باشد.

5 دلیل برای اینکه چرا باید مواد معدنی را به آب اضافه کنید

1. فشار خون شما را کاهش می دهد

سطح ناکافی کلسیم و منیزیم با فشار خون بالا، یک عامل خطر برای بیماری قلبی مرتبط است. نوشیدن آب معدنی طبیعی یا آب معدنی، که می تواند منبع عالی این مواد مغذی باشد، ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند، به خصوص در افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند.

2. استخوان ها را تقویت می کند

کلسیم برای سلامت استخوان در تمام مراحل زندگی ضروری است زیرا به تشکیل و نگهداری استخوان کمک می کند. این به اطمینان از عملکرد صحیح اعصاب، ماهیچه ها و سلول های شما کمک می کند. متأسفانه بدن شما نمی تواند کلسیم بسازد یا تولید کند، اما از آنجایی که می توانید آن را از غذاها و نوشیدنی هایی که مصرف می کنید به دست آورید، نوشیدن آب معدنی حاوی کلسیم مفید است. آب معدنی همچنین حاوی بی کربنات و منیزیم است که می تواند به شما کمک کند کلسیم اضافی را تامین کنید که ممکن است به تقویت استخوان ها کمک کند.

3. گردش خون را تنظیم می کند

آب سرشار از کلسیم، منیزیم و پتاسیم، سرشار از تمام مواد معدنی است که به گردش خون کمک می کند. به ویژه کلسیم، سرعت و ریتم قلب را کنترل می کند.

4. سلامت کلی قلب

نوشیدن آب غنی از مواد معدنی مانند پتاسیم و منیزیم به تنظیم فشار خون کمک می کند. مصرف آب معدنی سطح کلسترول بد (LDL) را کاهش می دهد، در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد. آب معدنی با کاهش کلسترول بد به حفظ قلب و عملکرد صحیح کمک می کند، که در غیر این صورت خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سایر بیماری ها را افزایش می دهد.

5. رفع یبوست

دریافت منیزیم کافی در رژیم غذایی می تواند به جلوگیری از یبوست و بهبود سلامت سیستم گوارشی شما کمک کند. منیزیم با کشیدن آب به داخل روده قوام مدفوع را افزایش می دهد. همچنین ماهیچه های روده را شل می کند و به حرکات منظم روده اجازه می دهد.

دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس بهترین راه برای معدنی کردن آب آشامیدنی شماست و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. برای خرید دستگاه تصفیه اسمزمعکوس معدنی کننده سفارش خود را در فروشگاه سارنیاواتر به ثبت برسانید و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

به همرسانی:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Telegram