معرفی تصفیه آب خانگی رومیزی

دستگاه تصفیه آب رومیزی
بهترین دستگاه های تصفیه آب

با مطالعه این مقاله میتوانید اطلاعاتی در مورد تصفیه آب رومیزی و در کل انواع دستگاه تصفیه آب خانگی کسب کنید. می‌دانید که آلودگی آب در سیستم لوله‌کشی شهری بسیار زیاد است و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد آب مصرفی خانواده‌ها می‌شوند که خطرات بسیار زیادی برای سلامتی افراد خانواده مخصوصا بچه‌ها و خانم‌های باردار دارند. از این رو بهترین راه کم کردن این خطرات استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی انواع مختلفی دارند.

با توجه به نحوه‌ی نصب و محل نصب آن‌ها می‌توان این دستگاه‌ها را به دو نوع دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی و دستگاه تصفیه آب زیرسینکی تقسیم بندی کرد. در حال حاضر در اکثر خانه‌های ایرانی یکی از این دو نوع دستگاه دیده می‌شود. دستگاه تصفیه آب رومیزی به دلیل اینکه روی سینک ظرفشویی قرار می گیرند و در معرض دید هستند دارای طراحی شکیل و زیبا تری می باشند. همانطور که می دانید تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس نیاز به مخزن ذخیره آب دارند.

و از آنجا که گذاشتن این مخازن بر روی سینک ظاهر مناسبی ندارد، در دستگاه تصفیه آب رومیزی این مخزن در داخل سیستم قرار داده شده است. شیر برداشت آب نیز بر روی خود دستگاه تعبیه شده است. از دیگر کارایی های این دستگاه می توان به حذف نیترات، آرسنیک، سرب و سایر ترکیبات مضر و فلزات سنگین از آب آشامیدنی…حذف کلر، بو و طعم نا مطبوع، و از بین بردن رسوبات لوله ها و گل و لای از آب.خوش طعم و خوش رنگ شدن چای و قهوه در اثر حذف املاح مضر آب راه اندازی و نصب آسان ، قابل حمل و استفاده در منازل، محل کار و مسافرت اشاره کرد.

معرفی تصفیه آب خانگی رومیزی

مقایسه دستگاه تصفیه آب رومیزی با زیرسینکی

ظاهر

از آنجایی که دستگاه های زیرسینکی در دید نیستند و می توانند فضای بیشتری را اشغال کنند، طبیعتا با دستگاه های رومیزی که در دید هستند و بایستی فضای کمتری را اشغال کنند، در طراحی و ساخت بدنه و ظاهر دستگاه تفاوت دارند.

دستگاه های رومیزی به جهت قابل مشاهده بودنشان دارای ظاهری زیبا هستند، نوع زیرسینکی ظاهر بدی ندارد اما به جهت در دید نبودن، در طراحی ظاهرش وقت صرف نمی شود.

حجم

تفاوت دیگر این دستگاه در حجمشان است. دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی دارای مخزنی بزرگ و چندین فیلتر می باشد، در صورتی که دستگاه تصفیه آب رومیزی کوچک و بسیار جمع و جور طراحی و ساخته می شود.

1 1

فیلتر

دستگاه های تصفیه آب دارای فیلتر های متعددی هستند، که در روش اسمز معکوس تا 10 فیلتر هم می توانند داشته باشند. به دستگاه های زیرسینکی می توان پس از خرید هم فیلتر هایی را افزود، در صورتی که نوع رومیزی را همانطور که تهیه کرده اید تنها می توانید مورد استفاده قرار دهید.

آب خروجی

آبی که از هر دوی این دستگاه ها خارج می شود دارای کیفیت خوب و بالایی است و تنها تفاوت در میزان جریان و فشار خروج آن است؛ که این میزان در دستگاه های زیرسینکی بیشتر از رومیزی است.

قیمت

قیمت دستگاه تصفیه آب رومیزی معمولا بیشتر از زیرسینکی است و دلیل آن نیز در برخی از آنها طراحی ظاهری، حالت دیجیتالی آن که اطلاعات فشار و کیفیت آب را بر روی مانیتوری به نمایش می گذارد، است.

همچنین هزینه تعمیر و نگهداری انواع تصفیه آب رومیزی نیز بالاتر است.

طول عمر

در رابطه با طول عمر و دوام، دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی نسبت به رومیزی بیشتر عُمر کرده و به نگهداری خاصی هم احتیاج ندارد، تنها بایستی در مدت زمان های مشخصی فیلتر های آن را عوض کرد.

نصب

مراحل نصب هر دو تقریبا مشابه هست و نصب این دستگاهها بایستی توسط تکنسین مخصوص این کار انجام شود.

 

اسمز معکوس چگونه کار می کند؟

فیلتر اسمز معکوس با استفاده از فشار خارجی باعث می شود تا آب از طریق غشای اسمز معکوس عبور کند. هنگامی که آب از طریق این غشا عبور می کند، 95 تا 99 درصد از اجزای آن مسدود شده و به جریان پساب هدایت می شوند. مقدار فشار مورد نیاز برای این عملیات بستگی به فشار ورودی آب دارد.

اگر یک ورودی آب بیشتر آلوده باشد، فشار لازم برای فشار آن از طریق غشای RO بیشتر خواهد شد. از لحاظ فنی، آب نفوذی (یا محصول) نامیده می شود، اما در اغلب موارد، در دستورالعمل ها و توضیحات محصول، آن را آب خالص می نامند. جریان آبی که آلودگی ها به طور فنی از آن رد شده باشند (متمرکز) نامیده می شود، اما اغلب بیشتر آن را فاضلاب مینامند.

این جریان از طریق غشای نیمه معلق عبور نمی کند. هنگامی که جریان آب وارد غشاء RO می شود، مولکول های آب مجاز می شوند، اما نمک های محلول و سایر آلاینده ها مسدود می شوند. به جای تجمع در نزدیکی غشا، این آلاینده ها با استفاده از یک جریان آب دیگر تخلیه می شوند. این جریان فاضلاب و مقصد آن بسته به سیستم RO استفاده شده متفاوت است.

اغلب موارد، فاضلاب به طور مستقیم به تخلیه هدایت می شود، اما بار دیگر می توان آن را به منبع اصلی آب ارسال کرد، یا حتی می تواند از طریق سیستم به منظور صرفه جویی در آب بازیافت شود. اکثر سیستم های RO می توانند این آب را منحرف کنند تا بتوانید آن را برای آبیاری گیاهان خود یا پیاده رو بشویید.

آب فیلتر شده دارای کیفیت عالی است و معمولا تنها 1 تا 5 درصد از آلاینده ها را قبل از تصفیه انجام می دهد. بسیاری از برای خرید دستگاه تصفیه آب کیفیت را فدای قیمت می کنند، و بسیاری با پرداخت هزینه های بسیار زیاد دستگاه هایی را تهیه می کنند که از نظر کیفیت و مرغوبیت اجزای دستگاه و هم از نظر کیفیت آب خروجی مناسب نیستند.

سعی کنید دستگاهی که تهیه می کنید قیمتی متناسب با خود دستگاه داشته باشد. برای اینکار کافیست از تولید کننده و یا عرضه کننده و معتبر، دستگاه تصفیه آب خود را تهیه کنید. سارنیا واتر نمایندگی فروش دستگاه تصفیه آب اصفهان را دارد.

و با سابقه ایی طولانی در زمینه فروش بهترین دستگاه های تصفیه آب و هم چنین قطعات و اتصالات آن، می تواند گزینه ایی مناسب و معتبر برای تهیه دستگاه تصفیه آب باشد. کافیست سفارش خود را در این سایت ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تحویل بیرید.

 

به همرسانی:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram