اخبار و مقالات

شیر آب چشمی اتوماتیک

شیر آب چشمی اتوماتیک دارای حسگر هایی بر روی خود می باشد که بدون نیاز به برخورد فیزیکی و تنها با نزدیک شدن دست ها به این سنسور ها و فعال شدن آن ها، جریان آب برقرار می شود و سپس با دور شدن دست ها مجددا جریان آب قطع خواهد شد.

انواع شیر آب چشمی

شیر های آب اتوماتیک با مکانیزم های متفاوتی کار می کنند.

1_ شیر آب اتوماتیک لمسی به گونه ای است که پس از لمس کردن بخشی از بدنه ی شیر آب، جریان آب برقرار می شود و برای قطع آن نیز مجددا بخشی از شیر آب را باید با دست لمس نمود.

2_ برخی از شیرهای آب چشمی را می توان بر روی مدت زمان مشخصی تنظیم نمود. این دسته از شیر آب چشمی دارای دکمه ای می باشند که پس از فشار آن، جریان آب تا مدت زمان تعیین شده برقرار می باشد.

3_ پرکاربرد ترین نوع شیر آب اتوماتیک از نوع سنسوری یا همان چشمی می باشد.

انتخاب هر کدام از انواع شیر آب چشمی، متناسب با مکانی است که قرار است در آن جا تعبیه شود و هر کدام در جایگاه مناسب، کارایی خود را خواهند داشت.

کاربرد و مزایای شیر آب چشمی چیست؟

1_ شیر های آب عامل مهمی در انتقال میکروب ها و ویروس های ناقل بیماری هستند. شیر آب چشمی به دلیل عدم برخورد دست با سطوح آن، می تواند مانع از انتقال بیماری از فردی به افراد دیگر شود.

2_ این دسته از شیر های آب در بخش های مهمی از قبیل کلینیک های دندانپزشکی، اتاق عمل، بیمارستان ها، مطب ها به دلیل سهولت در استفاده به کارمی روند.

3_ شیر آب چشمی در مکان های عمومی از قبیل، هتل ها، رستوران ها، سازمان های مختلف دولتی و … به دلیل کنترل مصرف آب و صرفه جویی در آن بسیار کارآمد می باشد.

4_ شیر های آب چشمی به دلیل زیبایی و راحتی و از همه مهم تر صرفه جویی، در منازل برای آشپزخانه ها و یا سرویس بهداشتی خانه به کار می رود و طرفدار بسیاری نیز دارد.

5_ سیستم تخلیه شیر آب چشمی به گونه ای می باشد که در صورت عدم استفاده از شیر آب به مدت حداقل 3 روز، جریان آب به مدت کوتاهی برقرار می شود تا آب مانده در لوله تخلیه شود و آب تازه جایگزین گردد.

طراحی وسئو :شرکت آوین نت