اخبار و مقالات

دستگاه TDS متر و کاربرد آن

برای اطلاع از نحوه استفاده از دستگاه TDS متر و کاربرد آن با ما در مجموعه سارنیا واتر همراه باشید.

دستگاه TDS متر یا همان  “Total Dissolved Solids” میزان شفافیت آب را نشان می دهد. مواد جامد محلول در آب ممکن است مواد آلی یا غیر آلی (مواد معدنی) باشند.هرچه میزان TDS آب بالاتر باشد باعث می شود آب بو ،طعم و رنگ نامطلوبی به خود بگیرد.واحد سنجش TDS میلی گرم در لیتر یا PPM است که مقدار استاندارد آن برای آب شرب 30 PPM تا 90 PPM می باشد.این نکنه را نیز باید بدانید که TDS بالاتر 500ppm طبق نظر اکثر پزشکان فعال در زمینه کیفیت آب اشامیدنی باعث بروز بیماری های زیادی می شود .وجود ذرات معلق جامد بالا در آب موجب رسوب در لوله های آب و کتری می گردد که این نشانه ایی مبنی بر بی کیفیت بودن و یا بالا بودن سختی آب آشامیدنی دارد.

این دستگاه قابلیت اندازه گیری میزان TDS آب را دارد و کافی است آب مصرفی را با این دستگاه مورد تست قرار دهید تا از میزان TDS آب مصرفی آگاه شوید

روش های کاهش TDS

از روشهایی کاهش TDSمیتوان موارد زیرا نامبرد:

1- روش الکترودیالیز یا Electro Dialysis:روش الکترودیالیز یا Electro Dialysis که به اختصار ED نیز گفته می شود یک روش جداسازی غشایی می باشد و برای آب هایی با TDS  کمتر از 5000ppm کار برد دارد
2- روش تبادل یونی
3- روش اسمز معکوس:گفتنی است کیفیت آب خروجی(تصفیه شده) که به روش اسمز معکوس (RO) تصفیه شده اند بهتر از آبی است که به روش تبادل یونی و یا لکترودیالیز می باشد.

بهترین راه کاهش TDS آب شرب

بهترین و ارزانترین راه برای پایین آوردن TDS  آب آشامیدنی استفاده از  دستگاه تصفیه آب خانگی با روش تصفیه اسمز معکوس می باشد . البته صرفا دستگاه در میزان TDS آب تاثیر گذار نمی باشد بلکه فیلتر های دستگاه تصفیه آب نیز در میزان TDS خروجی آب از اهمیت بالایی بر خود هستند که باید در هنگام نصب و همچنین بعد از تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب میزان TDS توسط نصب کننده دستگاه در محدوده مجاز تنظیم گردد.

 

طراحی وسئو:شرکت آوین نت