اخبار و مقالات

پمپ آب بی صدا

پمپ آب دستگاهی مکانیکی است که وظیفه انتقال، افزایش و تقویت فشار آب را دارد”. پمپ های آب به طور معمول دارای کاربردهای مسکونی (ساختمانی)، باغبانی، کشاورزی، صنعنی و حتی در آتش نشانی برای مقابله با حریق هستند. همین کاربردهای گوناگون باعث شده است بتوان از انواع پمپ آب استفاده کرد. هر نوع از آنها دارای ویژگی های منحصر به خود هستند و در برگیرنده همه نیازهای افراد در موقعیت های مختلف اند.

پمپ های آب نقشی تاثیر گذاری در زندگی امروز ما دارند، آنها برای بسیاری از فعالیت های گوناگون دستگاهی کاربردی هستند، زیرا باعث می شوند آب که “مایه حیات و زندگی” است به خوبی مدیریت شود.

یکی از موضوعاتی که همواره مشتریان پمپ آب خانگی را آزار می داده صدای نه چندان مطلوب آن بوده که گاها حتی در دل شب به دلیل صدای زیاد باعث ناراحتی اعصاب و بی خوابی می شود. از این رو بسیاری از مردم به دنبال خرید پمپ آب خانگی بی صدا هستند.

در هنگام خرید پمپ آب خانگی باید به برخی نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید مانند: تعداد طبقات ساختمان، متراژ ساختمان، تعداد شیر موجود و میزان مصرف.

همچنین یکی از نکات مهم در هنگام خرید پمپ آب خانگی، توجه به صدای پمپ آب است. معمولا همه مایل هستند که پمپ آب بی صدا را برای منزل خود انتخاب کنند اما آیا پمپ آب بی صدا وجود دارد؟

پمپ آب بی صدا

تمام پمپهای آب دارای صدا هستند فقط در مدل های مختلف، میزان صدا کمی متفاوت است.

میزان اسب پمپ بر صدای پمپ تاثیر مستقیم دارد. هر چه پمپ با قدرت بیشتری کار کند و مکش قوی تری داشته باشد طبیعتا صدای بیشتری هم دارد.

راه های زیادی وجود دارد که می توان برای کنترل صدای پمپ اقدام کرد. لذا در صورتیکه پمپی خریداری کرده اید که صدای زیادی دارد باید با استفاده از راه های ذکر شده سعی در کنترل صدای آن بکنید.

برخی از برند های پمپ آب خانگی اما هم از نظر کیفیت و هم ساختار به شکلی عمل می کنند که نسبت به نمونه های مشابه کمتر صدا دارند.  همانگونه که گفته شد دو تا از بهترین این پمپ ها را می توان پمپ های پنتاکس و پمپ آب داب را نام برد.

طراحی و سئو :شرکت آوین نت