اخبار و مقالات

دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی

 

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی، دستگاه هایی هستند شبیه به دستگاه تصفیه آب خانگی که در مقیاس صنعتی و برای کاربری زیاد از نظر حجم آب تصفیه شده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی برای مصارف صنایع داروسازی، آرایشی و بهداشتی، دیگ بخار، برج خنک کننده، سیستم های آبکاری، صنایع غذایی، خودروسازی و هر صنعتی که نیاز به آب با استاندارد مشخص دارد، استفاده می گردد.

دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی معمولاً برای رستوران ها، آشپزخانه ها، مراکز بیمارستانی، هتل ها و یا سایر مکان هایی که از دستگاه های صنعتی و با ظرفیت بالا استفاده نمی شود مورد مصرف قرار می گیرد.

تصفیه آب صنعتی چیست

از آنجایی که آب ماده ای حیاتی و لازم برای حفظ تولیدات و صنایع است، تصفیه آن بسیار اهمیت دارد. در برخی صنایع مانند داروسازی و صنایع غذایی آب ماده ای حیاتی برای تولیدات است، همچنین در برخی کارخانجات صنعتی از آب برای خنک کردن تجهیزاتی که برای تولید محصول استفاده میشود، استفاده میکنند. همچنین با استفاده از تصفیه آب صنعتی میتوان فاضلاب های صنعتی که در حین تولید محصولات به وجود آمده است و عمدتا حاوی موارد خطرناکی همچون اسید ها و فلزات سنگین هستند تصفیه کرد.

ضروری است که صنایع برای حفظ این ماده حیاتی برنامه ریزی کنند، با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی میتوان فاضلاب تولید در برخی صنایع را تصفیه و دوباره از آنها استفاده کرد. این کار علاوه بر اینکه باعث کاهش هزینه های آب  مصرفی میشود بلکه باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز خواهد شد.

 

طراحی و سئو: شرکت آوین نت

مقالات مرتبط