اخبار و مقالات

دستگاه تصفیه آب رومیزی

دستگاه تصفیه آب رومیزی

در این مقاله مضوع بحث ما در مورد سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس می باشد.پس دستگاه تصفیه آب رومیزی تفاوتی از نظر کیفیت تصفیه آب با دستگاه های تصفیه آب زیرسینکی ندارند و خروجی تصفیه آب آنها مشابه یکدیگر می باشند و فقط از نظر ظاهر و شکل دستگاه ، محل قرارگیری قطعات ، و اندازه منبع ذخیره آب با یکدیگر تفاوت دارند.

از لحاظ قرار گیری، دستگاه تصفیه آب به طور کلی به دو گروه زیر سینکی و رومیزی تقسیم می شوند.

دستگاه تصفیه آب رومیزی به دلیل اینکه روی سینک ظرفشویی قرار می گیردن و در معرض دید هستند دارای طراحی شکیل و زیبا تری می باشند. همانطور که می دانید تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس نیاز به مخزن ذخیره آب دارند و از آنجا که گذاشتن این مخازن بر روی سینم ظاهر مناسبی ندارد، در دستگاه تصفیه آب رومیزی این مخزن در داخل سیستم قرار داده شده.و شیر برداشت آب نیز برو روی خود دستگاه تعبیه شده است.

از دیگر کارایی های این دستگاه می توان به حذف نیترات ، آرسنیک ، سرب و سایر ترکیبات مضر و فلزات سنگین از آب آشامیدنی…حذف کلر ، بو  و طعم نا مطبوع ، و از بین بردن رسوبات لوله ها و گل و لای از آب.خوش طعم و خوش رنگ شدن چای و قهوه در اثر حذف املاح مضر آب.راه اندازی و نصب آسان ، قابل حمل و استفاده در منازل، محل کار و مسافرت اشاره کرد.

اسمز معکوس چگونه کار می کند؟

فیلتر اسمز معکوس با استفاده از فشار خارجی باعث می شوند تا از طریق غشای اسمز معکوس عبور کنند. هنگامی که آب از طریق این غشا عبور می کند، 95 تا 99 درصد از اجزای آن مسدود شده و به جریان رد هدایت می شوند. مقدار فشار مورد نیاز برای این عملیات بستگی به کیفیت منبع آب دارد. اگر یک منبع آب بیشتر آلوده باشد، فشار لازم برای فشار آن از طریق غشای RO بیشتر خواهد شد.

آب تصفیه شده demineralized شده است. از لحاظ فنی، آب نفوذی (یا محصول) نامیده می شود، اما در اغلب موارد، در دستورالعمل ها و توضیحات محصول، آن را فیلتر یا آب خالص می نامند. جریان آبی که آلودگی ها به طور فنی از آن رد شده باشند (متمرکز) نامیده می شود، اما اغلب بیشتر آن را فاضلاب مینامند . این جریان از طریق غشای نیمه معلق عبور نمی کند.

هنگامی که جریان آب وارد غشاء RO می شود، مولکول های آب مجاز می شوند، اما نمک های محلول و سایر آلاینده ها مسدود می شوند. به جای تجمع در نزدیکی غشا، این آلاینده ها با استفاده از یک جریان آب دیگر تخلیه می شوند. این جریان فاضلاب و مقصد آن بسته به سیستم RO استفاده شده متفاوت است. اغلب موارد، فاضلاب به طور مستقیم به تخلیه هدایت می شود، اما بار دیگر می توان آن را به منبع اصلی آب ارسال کرد، یا حتی می تواند از طریق سیستم به منظور صرفه جویی در آب بازیافت شود. اکثر سیستم های RO می توانند این آب را منحرف کنند تا بتوانید آن را برای آب کردن گیاهان خود یا پیاده رو بشویید.آب فیلتر شده دارای کیفیت عالی است و معمولا تنها 1 تا 5 درصد از آلاینده ها را قبل از تصفیه انجام می دهد.

فیلترهای اسمز معکوس به جای یک فیلتر تصفیه استاندارد از فرآیند تصفیه متقاطع استفاده می کنند. در یک فیلتر تصفیه استاندارد، آلایندهها توسط فیلترها جذب می شوند. این باعث می شود که فیلترها در طول زمان کمتر کارآیی داشته باشند، زیرا میزان آلاینده ها در آن رشد می کند. با فیلتراسیون متقابل، با این حال، آب تصفیه شده به یک راه می رود، در حالی که یک آلاینده یکی دیگر می رود. آب برای دور کردن آلاینده ها استفاده می شود و همان آب سطحی غشاء اسمز معکوس را تمیز نگه می دارد.

دستگاه تصفیه آب  , قیمت تصفیه آب , دستگاه تصفیه اب

طراحی وسئو :آوین نت

مقالات مرتبط